Mezinárodní konference Počítáme s vodou 2021

Ve čtvrtek 11.2.2021 se uskuteční 6. ročník mezinárodní konference Počítáme s vodou. Letos se akce, která byla původně plánována na podzim 2020, uskuteční mimořádně z důvodu platných opatření v online prostředí.

Modro-zelená infrastruktura je základním nástrojem hospodaření s dešťovou vodou ve městech a obcích. Přináší i celou řadu dalších benefitů, mimo jiné zlepšení mikroklimatu a prostředí. Její důležitost bere na vědomí čím dál více měst a obcí. Mají zájem ji zavádět, ale potýkají se s nedostatkem zkušeností s plánováním a zadáváním zakázek v této oblasti. Složitost procesu tvorby systému modro-zelené infrastruktury v územním plánování odkryjí zahraniční i domácí mluvčí. Konference je určena všem, kteří se zabývají územním plánováním a investicemi do modro-zelené infrastruktury, především zástupcům veřejné správy.

Na konferenci vystoupí domácí i zahraniční mluvčí, například Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostření, dále Čedo Maksimović, ředitel Blue Green Global (BGG) z Londýna, Wolfgang Dickhaut z hamburské HafenCity Universität, Ondřej Nečaský, krajinářský architekt z Kanceláře architekta města Brna, David Hora, jednatel společnosti Treewalker s.r.o. a další.

Konferenci v rámci projektu Počítáme s vodou pořádá 01/71 ZO ČSOP Koniklec.
 


 
Zdroj: https://www.pocitamesvodou.cz/
 

Další články v rubrice:

Print Friendly, PDF & Email