Počasí v Evropě
Zalednění Arktidy
Klimatické anomálie
Dnes je 26. 04. 2018, svátek má Oto citát pro dnešní den: Až tehdy, když zapomeneme, co jsme se naučili, začínáme se znovu učit.
  Hlavní menu
  Rubriky
  Knihy v nabídce
  Zajímavé stránky
  Ikona webu
Facebook Twitter Google +
Zastavme vymírání, nabádá dokument, který v prosinci odvysílá stanice Discovery Channel
Rubrika: Zdroje informací (25.11.2015, 4335 přečtení)

2. 12. 2015 odvysílá stanice Discovery Channel po celém světě snímek RACING EXTINCTION (Zastavme vymírání). Podle vědců může do konce století vymizet z povrchu zemského polovina všech existujících druhů - a to v přímém důsledku činnosti člověka. Je možné, že by lidé způsobili, že nás poprvé od vyhynutí dinosaurů čeká masivní vymírání druhů? Dokument RACING EXTINCTION předkládá i jinou otázku: jak tomu zabránit?
Ilustrační obrázek Pro natáčení převratného dokumentárního filmu RACING EXTINCTION sestavil režisér Louie Psihoyos a skupina, která natočila oscarový dokument Zátoka (The Cove), tým umělců a aktivistů, kteří se vydávají na tajnou misi s cílem odhalit skrytý svět ohrožených druhů a ukázat snahy o jejich záchranu před vymřením. Na celém světě tajně pronikají na nejnebezpečnější černé trhy a pomocí špičkové techniky dokumentují spojení mezi emisemi oxidu uhličitého a vymíráním druhů. Dokument odhaluje šokující, dosud nevídané scény, které mohou skutečně změnit náš pohled na svět. RACING EXTINCTION bude katalyzátorem širší a dlouhodobější kampaně. Ta by měla sjednotit lidi ve společném úsilí o omezení emisí oxidu uhličitého a zabránění mizení živočišných a rostlinných druhů.

"Cílem našeho projektu je nabídnout tento film co největšímu počtu diváků a inspirovat je k akci - což je velmi ambiciózní, ale věřím, že to náš tým díky celosvětovému vlivu a dosahu kanálu Discovery dokáže," doufá režisér Louie Psihoyos. "Jsem nadšený ze spolupráce se všemi, kdo se na projektu podílí - je to sen tvůrce dokumentárních filmů."

"Poselství filmu Louie Psihoyose RACING EXTINCTION je zásadní pro naše přežití," říká John Hoffman, výkonný viceprezident pro dokumentární a speciální tvorbu kanálu Discovery. "Každý člověk na Zemi by měl tento film vidět."

"Vysílání filmu RACING EXTINCTION v jednom okamžiku na celém světě je splněný sen. Celý svět se dozví o této problematice najednou a bude moci spolupracovat na ozdravění oceánů a celé planety," věří Dieter Paulmann, výkonný producent a zakladatel nadace Okeanos – Nadace pro moře.

Discovery Channel odvysílá RACING EXTINCTION v celosvětové premiéře dne 2. prosince 2015 – čeští a slovenští diváci ho uvidí ve 21:00.


Jak změnit každodenní drobné zvyky tak, abychom pomohli planetě?

Nemusíte dělat velká gesta, navždy se vzdávat konzumace masa nebo vstávat každý den ve čtyři hodiny ráno, abyste do práce došli pěšky. Někdy stačí upravit drobnosti, a přesto svým vlastním dílem přispějete k ochraně planety Země. Jak na to?
 • Odpusťte si maso. Jen tu a tam

  Pokud si jeden den celých 24 hodin odpustíte masitou stravu, což zahrnuje i uzeniny, pomůžete snížit emise. Kdyby se vám podařilo zavést pravidelný jeden "bezmasý den" do týdenního jídelníčku, budou výsledky ještě lepší!

 • Jíte ryby a mořské plody? Pečlivě si vybírejte jaké

  Při lovu mořských ryb bohužel dochází k takzvanému vedlejšímu úlovku: přes palubu se pak hází tisíce mrtvých delfínů, žraloků, mořských želv a dalších zvířat. Vybírejte si proto ryby a mořské plody, které byli připraveny v souladu s ekologickými zásadami a v rámci udržitelného rybolovu.

 • Odcházíte z domu? Vypněte spotřebiče

  Víte, že 75 % spotřebuje domácí elektronika v době, kdy ji vlastně vůbec nepoužíváte? Právě tolik potřebuje pohotovostní režim televizí, počítačů, DVD přehrávačů, stereí a reproduktorů. Před odchodem z domu je tedy vypněte a vypojte ze zásuvky. Nejenže pomůžete planetu, ale ještě ušetříte na účtech za elektřinu.

 • Autem do práce? Zkuste vzít i kolegu nebo jeďte MHD

  Doprava produkuje ohromné množství emisí a ne každý má na to, aby si mohl pořídit ekologický elektromobil. Pokud už chcete jezdit do práce autem, co takhle s sebou brát i kolegu, který by jinak taky použil vůz? Zaplníte a lépe využijete auto, navíc se třeba můžete domluvit na tom, že vám kolega na dopravu přispěje. Nebo jeden den v týdnu zkuste jezdit do práce hromadnou dopravou. Planeta to ocení!

 • Vyhýbejte se palmovému oleji. Děláte to hlavně pro sebe

  Je skoro všude a pomalu zabíjí nás i planetu. Palmový olej. Tuk, který je velmi levný, takže ho rády používají potravinářské společnosti k nahrazení dražších a bezpečnějších rostlinných olejů. Jenže cena není vše – palmový olej je pro naše zdraví naprostá zkáza a vede k ucpávání cév a mnohým nemocem. V Asii se navíc kvůli pěstování palmy olejné kácí a vypalují deštné pralesy. Proto ztrácí domov vzácné druhy zvířat, některá navíc místní obyvatelé rovnou vybíjejí. Palmové plantáže pak představují bizarní zelenou poušť, na které nic nežije...

Zdroj: Tereza Holá, Ewing Public Relations, s. r. o.  Významné dny
  Významné akce
4. ročník ZAHRANIČNÍ EXKURZE za příklady dobré praxe hospodaření s dešťovou vodou
  Slunce aktuálně
Slunce aktuálně

Počet dnů bez skvrn:
2017: 104 (28 %)
2018: 67 (59 %)  

Podrobnosti
  Země aktuálně
Globální teplotní odchylka
0,94 °C (01-12/2016)
0,84 °C (01-12/2017)
0,74 °C (01-03/2018)

Koncentrace CO2
404,05 ppm (1/2017)
406,53 ppm (1/2018)

Vzestup mořské hladiny
3,21 mm za rok
(1993-2018)

Lidská populace
7,466 miliardy (4/2018)

Index cen potravin FAO
172,8 bodů (3/2018)

ENSO
La Niña (SOI: +1,5)
(3/2018)
  Nejčtenější články
» 08.11.2017 - 4556x
Rozloha mořského ledu v Antarktidě dosáhla letos dvou vrcholů (číst článek)


» 13.03.2018 - 3087x
Nastává sluneční minimum, bude asi ještě hlubší než to předchozí (číst článek)


» 27.11.2017 - 2299x
Koncentrace oxidu uhličitého se meziročně zvýšila o 3,3 ppm (číst článek)


» 29.11.2017 - 1786x
Ve světle ikon - dokončení nového filmu režiséra Bričkovského můžete podpořit i Vy (číst článek)


» 07.02.2018 - 1237x
Jak s dešťovkou naložit udržitelně a chytře: Konkrétní projekty (číst článek)


» 30.10.2017 - 1185x
Orkán Herwart se prohnal nad střední Evropou (číst článek)


Gnosis - internetový magazín pro ty, kdo hledají poznání
Hlavní rubriky: Klimatické změny | Ničení Země | Další hrozby | Pomoc přírodě | Spiritualita, apokryfy | Záhady, zajímavosti | Ostatní
Pro články čtenářů je vyhrazena sekce Hledání Světla. Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.
Přebírání článků je možné po předchozí domluvě a pod podmínkou uvedení zdroje (tím se rozumí uvedení jména autora a příslušného odkazu).
RSS | Atom | Vytvořeno v phpRS.
Provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2017