Britské ministerstvo obrany zpřístupnilo dokumenty o pozorování UFO z let 1985 až 2007

Autor: Libor Kukliš, Rubrika: Další zajímavosti, Vydáno dne: 16.08.2011

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2011080007

Britské ministerstvo obrany zpřístupnilo 11. srpna už osmý svazek dokumentů o UFO. Složky s téměř devíti tisíci stránek z období let 1985 až 2007 obsahují stovky případů pozorování zvláštních úkazů, neidentifikovatelných létajících objektů, ale i údajných osobních setkání s mimozemšťany. Stránky ministerstva při této příležitosti upozornily na jeden kuriózní případ z ledna 2003, kdy dva údajní mimozemšťané v kosmických úborech a černých brýlích, kteří se představili jako Mork a Mindy, kontaktovali dvojici žen v Londýně.

Dokument britského ministerstva obrany Ufologům se zlehčující přístup ministerských úředníků nelíbí. Zveřejněné dokumenty podle nich neobsahují žádné nové informace a skutečně závažné případy vláda buď zcela opomíjí, nebo se jimi zabývá jen povrchně a ponechává je bez vysvětlení. Ostatně v memorandu z roku 1995 činitelé ministerstva připouštějí, že "vyšší priority" jim brání v hloubkovém prostudování tisíců zpráv o UFO, které byly nashromážděny od konce druhé světové války.

"Poslední zpřístupněné dokumenty mě neohromily," poznamenal britský UFO nadšenec Chris Parr. "Znám mnoho ufologů, kteří úřadům předali případy, někdy s videozáznamy, někdy s fotografickými důkazy, a nedočkali se žádné odpovědi. Vláda nedělá dost pro to, aby tato pozorování vyšetřila."

"Britská vláda ví o mimozemšťanech totéž co my a nemá žádný důkaz, který by naznačoval, že nás mimozemšťané vůbec kdy navštívili," oponoval konzultant národního archivu David Clark. "Ať zveřejníte kolik chcete dokumentů, pokud v nich lidé nenajdou to, co chtějí, neuvěří, že je to pravda."

Archivní materiály o UFO si můžete stáhnout na této adrese.


Zdroje: The National Archives, Reuters, České noviny, News & Star