Pozvánka: Festival Rajské Zahrady - Žizníkov, 9. až 12. září 2010

Autor: Převzato (různé zdr.), Rubrika: Významné dny, akce a iniciativy, Vydáno dne: 02.09.2010

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2010090002

Lidé, probuďte se! Je nejvyšší čas! Jde o naši budoucnost a budoucnost našich dětí! Jde o Matku Zemi! Svoláváme vás k poradnímu kruhu do Rajské Zahrady. Přijměte pozvání na II. Ročník ekologického, hudebního, filmového a informačního festivalu RAJSKÁ ZAHRADA, 9. až 12. září 2010 v Žizníkově (Heřmaničky) u České Lípy. Jde o nekomerční festival s ušlechtilými cíly. Podpořte nás svou účastí, sdílením své vize, šířením pozvánky, připojením se k diskuzi.


Fotografie k pozvánce na festival Rajské Zahrady 2010 Smysl festivalu

Slyšeli jste o fenoménu sté opice? Teorie, podle které když pracuje určité množství lidí v nějakém směru, existuje bod, ve kterém stačí, aby se přidal jen jeden další člověk a změní se hierarchie hodnot všech.

Chceme strhnout tuto vlnu a přivítat nové časy Země v úctě, ve společné modlitbě, společným tancem. Chceme vytvořit zdravý prostor vzájemného pochopení, vlídnosti a lásky k přírodě. Prostor inspirujícího setkání. Přijeďte společně s námi hledat způsob, jak i v dnešní době můžeme žít ve společné harmonii se vším, co nás obklopuje. Přijeďte uctít Rajskou Zahradu a představit svou vizi ráje. Podpořte tento smysluplný projekt, který by rád hledal cesty udržitelného způsobu života, s respektem k přírodě, cesty života v míru s okolním světem.


Soutěžní projekty

Máte nějaký projekt, jehož obsahem je pomáhat lidem a přírodě? Chybějí vám finance na realizaci vašeho nápadu? Přihlaste se do soutěže na festivalu a získejte jednu ze tří cen. Z každé vstupenky, půjde 100kč na rozdělení mezi tři vítězné projekty. Projekty budou vybírat návštěvníci. Ten, co získá nejvíce hlasů, obdrží 70% částky, druhý 20% a třetí 10%. Projekty je možné přihlásit mailem a také přímo až na festivalu.


Program festivalu

Festival Rajské Zahrady Celý program bude mít ORGANICKÝ VÝVOJ, bude zde prostor pro vaši kreativitu. To, co do festivalu vnesete, to se v něm také projeví. Na festivalu bude několik scén, výstavy s ekologickou tématikou, projekty udržitelného rozvoje, tvořivé dílny, Strom Přání, filmový a přednáškový stan, prostor pro workshopy, divadla, dětský koutek, indický ášram. Program bude vznikat také na místě. Bude zde nástěnka, kam každý, kdo bude chtít Rajské zahrady uctít nějakým svým přípěvkem, napíše datum, čas a místo konání své aktivity (divadlo, workshop, koncert, přednáška, dílna, hra pro děti, taneční vystoupení atd.). Kromě spontánního vývoje je připravena i hlavní programová linie.

Ve čtvrtek zahájíme program AZTÉCKÝM TANCEM s mexickými šamany a Zdeňkem Ordeltem (projekt nebezeme.cz). Za bubnů mexických šamanů při zapáleném ohni v kruhu se otevře brána do RAJSKÉ ZAHRADY. Pokračovat budeme společným jamem a tancem. Kolem půlnoci proběhne tanečně meditační báseň Vědomá planeta.

Páteční večer bude převážně v rytmu reggae a ska. Od osmi hodin zahrají skupiny Harambe, Los Chuperos, Ext, Cháska, poté následuje volný jam.

V sobotu nás čeká výroba šamanských bubnů a kostýmů na karneval, proběhne dětský karneval, a také diskuze: MŮŽE ČLOVĚK VE 21.STOLETÍ ŽÍT V HARMONII S PŘÍRODOU? Odpoledne si společně zatančíme "Tance universálního míru", večer slavnostně zapálíme festivalový oheň a propukne KARNEVAL PŘÍRODNÍCH BYTOSTÍ. Před půlnocí utichnou všechny scény a o půlnoci se všichni sejdeme před hlavním pódiem, kde každý zapálí svíčku a společně vyslovíme přání pro zem a svět pod vedením Moudrých babiček z Čech. Pak už se můžeme těšit na promítání filmu PRO PŘÍŠTÍCH 7 GENERACÍ. Poselství 13 babiček.

V neděli se můžete odpoledne těšit na hudební a divadelní představení NA ZEMI RÁJ, koncert J. Štefličkové (kytara a zpěv), od sedmi hodin koncert skupiny MarimbaMama (Latin reggae afro beat). Ve 20.30 Slavnostní předávání cen vítězným projektům.

PROJEKT 2010: Vyhlášení projektů, které získají vybrané peníze (z každé vstupenky jde 100kč na tyto projekty). 1. projekt, který získá nejvíce hlasů, získá 70% z vybrané částky, 2. 20% , 3. 10%.

Na Duchovní scéně uslyšíte v průběhu festivalu koncerty Maok (hudba naší duše), Oldřich Janota (kytara a zpěv), Manželé Havlovi (viola da gamba, tibetské mísy), Rajská zahrada (posvátné písně), Korbelář a Kotulán (indická bambusová flétna a kytara), Mamaler (kletzmerband) a recitaci básní Básníka Ticho (básníka našich niter).

Na programu je také promítání obrazů s duchovní tématikou s V. I. Kiseljovem, Indický ašram se Swamim Sacchinandaprem (práce s vědomím, meditace) a mnoho dalšího.

Oslavte s námi konec léta v Rajských zahradách, na tak trochu jiném festivalu. Na víkend je zařízeno krásné babí léto, pojďte se toulat v lukách. Je to akce pro celou rodinu, děti jsou vítány. See you later!


Vstupenky

200 Kč v předprodeji (www.vstupenkov.cz)
300 Kč na místě


Text: Nicol Schlezáková
http://www.rajske-zahrady.cz/

Skupina na Facebooku: Rajské Zahrady (aktuality k festivalu, diskuze)
E-mail: Inko@rajske-zahrady.cz