Svoboda zvířat: Nejmasovější vyvražďování mořských savců začíná

Autor: Převzato (Svoboda zvířat), Rubrika: Zneužívání zvířat, Vydáno dne: 23.03.2009

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2009030007

Dnes začíná komerční lov tuleňů v Kanadě - svět bude svědkem zabití více než 280 000 tuleních mláďat.

Tým pozorovatelů z IFAW (International Fund for Animal Welfare -- www.ifaw.org) je připraven zdokumentovat komerční lov tuleňů, který se právě zahajuje v Zálivu svatého Vavřince v Kanadě. Kanadský komerční lov tuleňů je nejrozsáhlejším lovem mořských savců na světě. Lovci mají povoleno tento rok zabít až 280 000 mláďat tuleňů grónských. Mladí tuleni se smějí zabíjet "až" v době, kdy začínají ztrácet svoji bílou kožešinu, tedy přibližně ve věku 2 týdnů.

Svoboda zvířat "Je pošetilé, že kanadská vláda setrvává na pokračování tohoto lovu." uvedla Sheryl Fink, výzkumnice IFAW.
"Vzhledem k intenzivní evropské i kanadské opozici, slábnoucím trhům a nízkým cenám kožešin, je jasné, že trvání kanadské vlády na pokračování těchto jatek, není založeno na rozumných důvodech."

Kanada pokračuje v lovu tuleňů pouze pár dní poté, co se Rusko rozhodlo zavřít svůj lov v Bílém moři natrvalo. Během posledních let celosvětová netolerance komerčního lovu tuleňů stále vzrůstá a za několik málo týdnů b! ude Evropský parlament rozhodovat o tom, zda zakázat obchod s tuleními výrobky ve všech členských státech.

"Svět bude letošní lov sledovat velmi intenzivně a jsem si jistá, že důkazy budou opět hovořit sami za sebe," dodává Fink. Lovci mezi sebou soutěží v dosahování kvót pro odlov v nepředvídatelných podmínkách -- pohybující se led, velký vítr, teploty hluboko pod nulou a nestálé moře -- všechny tyto podmínky ztěžují vykonávání tzv. "humánního" zabíjení.

V minulých čtyřech letech povolila Kanada zabití více než milionu tuleňů. Podle vědců pracujících pro kanadskou vládu nerespektuje letošní kvóta 280 000 tuleňů současný plán managementu lovu a očekává se, že se populace tuleňů sníží až o 30 %.

IFAW a Svoboda zvířat pokračují ve své kampani za prosazení úplného zákazu obchodu s tuleními výrobky a snaží se přimět zodpovědné orgány, aby vyslyšely hlas evropské veřejnosti, která se staví proti komerčnímu lovu tuleňů. Více informací se dozvíte na www.protisrsti.cz.


Pohled na led s mrtvolami tuleňů stažených z kůže.

Pohled na led s mrtvolami tuleňů stažených z kůže.


Tisková zpráva o. s. Svoboda zvířat, 23.03.2009


Zdroj: www.protisrsti.cz