Oliver Shanti - úspěšný hudebník nebo vůdce sekty a pedofil?

Autor: Libor Kukliš, Rubrika: Stíny náboženství, Vydáno dne: 24.01.2008

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2008010014

Oliver Shanti (vlastním jménem Ulrich Schulz) je rodilý Němec a známý vydavatel New Age music. V Evropě i jinde ve světě se prodalo přes milión nosičů s nápisem "Oliver Shanti & Friends". I u nás je tvorba tohoto autora známá a v některých kruzích dosti rozšířená. Posluchače nadchlo povedené skloubení tradičních čínských, orientálních a indiánských motivů s příjemnou relaxační a rytmickou hudbou. Mezi nejúspěšnější alba patří "Tai Chi" (1993), "Well Balanced" (1995), "Tai Chi Too" (1996) a "Alhambra" (2001).

Dobrá pověst Olivera Shantiho se zhroutila jako domeček z karet v roce 2002, když propukl obrovský skandál, který dosud trvá. Německá policie začala Ulricha Schulze vyšetřovat pro podezření ze sexuálního zneužívání dětí. Schulz žil v té době ve své vile v Portugalsku. Jakmile zjistil, že se nad ním stahují mračna, utekl a od srpna 2002 se před policií skrývá. Za informaci vedoucí k jeho dopadení byla vypsána odměna 3 000 eur. Schulz byl také obviněn ze zpronevěry peněz a z podvodů.

Jedno z nejprodávanějších alb Olivera Shantiho - Tai Chi Too. Zatykač na 59-letého Ulricha Schulze (1,86 m, 150 kg) vydaly německé úřady pro podezření z pohlavního zneužívání dětí. Obvinění se opírá o svědecké výpovědi a výslechy poškozených. Vyšetřování ukázalo, že Schulz od poloviny 80. let sexuálně zneužil nejméně 116 dětí, převážně chlapců. Své pedofilní sklony měl podle policie ukájet nejdříve v Mnichově, později i ve svém sídle v Portugalsku. Vyšetřovatelé odhadli počet případů, kdy došlo ke spáchání trestného činu, na více než tisíc. Některé z dětí propadly později závislosti na drogách, jiné dokonce spáchaly sebevraždu.

"Je obviněn ze sexuálního zneužívání dětí ve věku od sedmi do šestnácti let," řekl vrchní státní zástupce Anton Winkler.

Další nepříjemné zprávy o "geniálním tvůrci" a "hudební legendě" Oliveru Shantim vyšly na jevo po té, když lidé z jeho okolí prohlásili, že není pravým autorem relaxační hudby. Ve skutečnosti prý ani neumí hrát na žádný hudební nástroj. Je však obratným manipulátorem a vůdcem sekty Sattva. Mezi členy a příznivci této komunity bylo několik hudebníků, jejichž talent a schopnosti měl Schulz zneužít ve svůj prospěch. Koneckonců i oběti jeho zvrhlých pohnutek pocházely z rodin oddaných ctitelů.

Ulrich Schulz, který vystupoval a stále vystupuje pod pseudonymem Oliver Shanti, Oliver Serano a Oliver Serano-Alve, byl počátkem minulého roku spatřen na pláži v Portugalsku, kde se pokoušel získat nové stoupence. Viděn byl rovněž na ostrově Ibiza. Předpokládá se, že žije na lodi a cestuje mezi Španělskem a Portugalskem. Jemu připisovaná alba jsou stále v prodeji a těší se velké oblibě.


Ulrich Schulz alias Oliver Shanti, fotografie ještě z období, kdy byl znám veřejnosti jako úspěšný autor New Age music. Ulrich Schulz alias Oliver Shanti, pedofil, na jehož dopadení byla vypsána odměna 3000 eur. Fotografie z informačních zdrojů německé policie. Ulrich Schulz alias Oliver Shanti, pedofil, na jehož dopadení byla vypsána odměna 3000 eur. Kresba z informačních zdrojů německé policie.

Ulrich Schulz alias Oliver Shanti, první fotografie je ještě z období, kdy byl znám veřejnosti jako úspěšný autor New Age music. Další dva obrázky jsou z internetových stránek německé policie.


Ukázky z tvorby "Oliver Shanti & Friends":
- Youtube: Water - Four circles of Life (klip)
- Youtube: Spring In Lhasa (skladba z alba Tai Chi Too)
- Youtube: Journey to Shambala (skladba z alba Tai Chi)
- Youtube: Shaman (skladba z alba Shaman)

Další odkazy s možností poslechu ukázek:
- Relaxacnihudba.cz: CD Inkarnation, Oliver Shanti
- Relaxacnihudba.cz: CD Taichi Too, Oliver Shanti
- Relaxacnihudba.cz: CD Buddha a Bonsai, vol.1
- MP3fiesta.com: Oliver Shanti
- Amazon.de (Oliver Shanti)

Zpracováno podle:
- Bayerische Polizei (07.02.2006, München - Fahndung nach Ulrich Schulz wegen schwerem...)
- Wikipedia DE (Oliver Shanti)
- KGS Hamburg (17.04.2007, Oliver Shanti in Spanien gesucht)
- Spuren (Olive Shanti: Wer kennt diesen Mann?)
- Keyboards- Forum-Artikel (New Age Musik / Meditationsmusik / Oliver Shanti)