Aktuálně o Frontě za osvobození zvířat (ALF) v ČR a SR

Autor: Libor Kukliš, Rubrika: Zdroje informací, Vydáno dne: 08.10.2007

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2007100007

Ministerstvo životního protředí Slovenské republiky podalo trestní oznámení na mimovládní organizaci Animal Liberation Front Slovakia. Reaguje tak na prohlášení jejich představitelů, kteří prý na Slovensku připravují sabotážní akce proti myslivcům.

Také v Česku se k Animal Liberation Front (ALF) hlásí neznámý počet radikalistů. Ti nezůstávají jen u slov a svůj protest proti zabíjení zvířat demonstrují cíleným poškozováním majetku.

Radikalisté z Animal Liberation Front bojují za práva zvířat. "Animal Liberation Front Slovakia chce na základě diskuse za kulatým stolem z úterý tohoto týdne (2.10.2007, pozn.admin.), kde se hovořilo o stavu zvěře a s tím souvisejících problémech na Slovensku, organizovat sabotáže. Terčem útoků sa mají stát myslivecké organizace. Důvodem, který uvádějí v dopise, je kromě osobních urážek některých členů vedení MŽP SR i fakt, že v diskusi se mluvilo kromě jiného i o regulačním a ochranném lovu medvědů," stojí v tiskové zprávě ministerstva.

"Jak se píše v dopise, organizace bude sledovat situaci a v případě, že ministerstvo bude i nadále hovořit o možnosti odstřelu medvědů, uskuteční uvedené útoky. Ministerstvo životního prostředí SR uvědomilo o této hrozbě i Slovenský myslivecký svaz a rezort zemědělství, do jehož působnosti myslivecké organizace spadají."

Fronta za osvobození zvířat je radikálním hnutím založeným v roce 1972 ve Velké Británii. Aktivní buňky jsou rozšířeny po celém světě. Nekompromisní postoje a extrémistické akce členů vzbuzují nelibost a odpor státních úřadů. ALF se snaží bojovat proti zabíjení zvířat, mysliveckým honům, vivisekci, prodeji a konzumaci masa, kupování i nošení kožešin.

Tvrzení ministerstva o autorech hrozby zpochybnil mluvčí Greenpeace na Slovensku Juraj Rizman. Podle něj je "velmi nepravděpodobné, že by se za vyhrůžkami reálně ukrýval ALF". Domnívá se totiž, že "hnutí nemá na Slovensku žádnou aktivní buňku". Jak ovšem dokazují tyto stránky, přinejmenším formálně se u našich východních sousedů k ALF někteří lidé hlásí a potvrzují i odeslání protestního mailu.


Animal Liberation Front v Česku
Myslivecký posed zničený členy Fronty za osvobození zvířat (ALF) v září 2007.
Jak už bylo napsáno výše, aktivisté z Fronty za osvobození zvířat působí i v České republice.

Na této stránce dokonce informují o sabotážích uskutečněných v září 2007. Kromě tří zničených mysliveckých posedů se chlubí i zalepením zámků dvou obchodů profitujících "z utrpení mimolidských zvířat". Objekt Jatek Český Brod byl popsán nápisy "Maso je vražda" a "Stop utrpení a vraždění".


Zdroje:
- Ministerstvo životního prostředí SR (05.10.2007, Ministerstvo životného prostredia SR podá trestné...)
- Blog - Juraj Rizman (06.10.2007, Ekoterorizmus na Slovensku?)
- ALF (Animal Liberation Front Slovakia)
- realita.tv (Sabotáže A.L.F. v ČR - září 2007)
- Animal Liberation Front
- Different Life (ALF - Animal Liberation Front)