Je Steve Cooper reinkarnací hinduistické bohyně?

Autor: Libor Kukliš, Rubrika: Výjimeční lidé, Vydáno dne: 04.04.2007

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2007040003

Je to zvláštní příběh. Steve Cooper (32 let) z londýnské čtvrti Tooting byl dlouho bez práce a marně hledal smysl svého života. Fascinovala ho jen indická kultura a tak navštěvoval hinduistické chrámy v britské metropoli. Tam si ho všimli indičtí přistěhovalci, kteří byli natolik ohromeni jeho vzhledem, chováním a způsobem chůze, že ho začali považovat za vtělení bohyně Bahučara Mata. Netrvalo dlouho a nezaměstnaný angličan opustil svůj malý byt v Londýně a odjel do chrámu v Bečaradži v severoindickém svazovém státu Gudžarát. V novém působišti ho už tři měsíce obklopují davy poutníků, kterým uděluje požehnání a podle svých slov se cítí báječně. "Miluju to tady. Nic mi nechybí," usmívá se Steve Cooper alias bohyně Bahučara Mata.

Je Steve Cooper reinkarnací hinduistické bohyně? "Cítím se, jako bych se vrátil domů. Byl jsem zrozen, abych byl zde. Když jsem poprvé přišel do chrámu, sedl jsem si a smál se. Všechno to do sebe zapadalo. Po dvaceti minutách se všichni srotili kolem mne a já jim začal žehnat. Když jsem se lidí dotkl, spojil jsem se s nimi," tvrdí Steve, který je teď patronkou všech eunuchů a jakožto opravdová inkarnace bohyně prý dokáže léčit neplodnost. "Celý svůj život jsem nebyl v kondici. Teď jsem se konečně našel. Chtěl by tu zůstat navždy. Oni mě uctívají a věří, že jsem bohyně. Nemohl bych odejít."

Mnoho Indů o identitě muže zahaleného do posvátného žlutého roucha nepochybuje. Bhanu Barotová nezaváhala ani na chvíli a na otázku novinářů, proč s takovým nadšením přijala požehnání, odpověděla stručně: "Protože je to bohyně."

"Cestovala jsem několik dní," ozvala se jiná žena. "Moje švagrová tady byla a okamžitě otěhotněla. Doufám, že až mi bohyně požehná, dočkám se téhož."

Steve Cooper žehná věřícím. Pokaždé, když Steve prochází vesnicí, shromažďují se kolem něho zástupy lidí a volají: "Džej Bahučar Ma," což v překladu znamená: "Bohyně je tady." Indové mu říkají Préma (Boží láska), on sám si však připadá jako Pamela.

Jakožto bohyně konzumuje Steve pouze vegetariánskou stravu. Přespává ve velmi skromné místnosti. Každý den se probouzí za úsvitu a po celý den pak dává poutníkům požehnání. V chrámu mu dělá společnost 80 eunuchů (kastrovaných mužů). Ne všichni mu ale věří.

"Je to podvodník. Kontroloval jsem ho a stále má penis," zlobil se eunuch Sudha. "Je to muž, takže nemůže být bohyní. Neměl by dávat požehnání. Já jsem obojí - muž i žena."

Sita Ben Rawal, správce chrámu, má jiný názor: "Lidé si myslí, že to byla síla bohyně Bahučaradži, která ho přiměla k tomu, aby sem přišel. Překvapilo mě, že k nám chce přijet někdo z Londýna, ale jsme teď moc šťastní."

Štěstím však nepřekypuje Steveův bratr Justin. "Je to obyčejný chlap. Tohle mi nikdo nevymluví," vrtěl nechápavě hlavou.

Bahučara Mata byla kdysi podle legendy princeznou. Proslavila se tím, že vykastrovala svého manžela. Jako důvod uvedla, že byl příliš zženštilý a nejevil zájem o sex. V jiném příběhu potrestala muže, který ji obtěžoval, impotencí. Odpouštěno mu bylo teprve po té, co se dobrovolně zřekl své mužskosti.


Zdroje:
- Novinky (30.03.2007, Nezaměstnaný Brit našel práci, je hinduistickou bohyní)
- The Sun (30.03.2007, Tooting man is Hindu goddess)
- The London Paper (30.03.2007, God, no! How can he cure infertility?)
- BBC News Spanish (02.04.2007, Sin trabajo Conviértase en diosa)
- Wikipedia (Bahuchara Mata)
- Flickr (Devi Bahucharaji)