Madonna rozhněvala křesťany i ochránce zvířat

Autor: Libor Kukliš, Rubrika: Zneužívání zvířat, Vydáno dne: 08.09.2006

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2006090006

Na přední stránky českých novin a časopisů se v posledních dnech dostala osmačtyřicetiletá zpěvačka Madonna. Tato kontroverzní hvězda pop music vystoupila 6. a 7. září před zaplněnou Sazka Arénou v Praze a ohlasy na její koncert jsou, jak se dalo čekat, rozporuplné. Zatímco Jiří Mašek z internetového magazínu OSUD.cz prožíval podle svých slov s celou Prahou kosmický orgasmus, podle jiných účastníků, kteří neváhali zaplatit 3 až 5 tisíc korun za vstupenku, slavná Američanka nic moc nepředvedla. Nechci hodnotit Madonnin zpěvecký projev, politické názory nebo údajnou znalost kabbaly. Věřím, že pro Václava Havla byla společná modlitba s ní velkým zážitkem, i když křesťané rozhořčeně odsoudili její provokativní "hrátky s křížem". Nebudu se vyjadřovat k informacím, že Madonna vyžaduje na každém místě, kam přijede, nové zachodové prkénko, nebo že jezdí opancéřovaným vozem, nebo že své propocené oblečení pere ve vodce. Chtěl bych jen širokou škálu článků o této celebritě, které vycházejí v mainstreamových mediích, doplnit krátkou zprávou z jiného soudku.

Ukřižovaná Madonna Madonna na svou usedlost ve Walesu nechala před nedávnem dovézt 1000 mladých bažantů z Francie, aby je za tučný poplatek (10 tisíc liber) nabídla movitým lovcům k usmrcení. Nebozí ptáci se společně s dalšími 31 tisíci stanou příští měsíc obětí tradičních radovánek, kterých se na pozemku o rozloze 1200 akrů pravidelně účastní například herci Brad Pitt a Vinnie Jones. Madonna a její manžel Guy Ritchie se v minulosti honů aktivně účastnili, avšak po nátlaku organizací na ochranu zvířat se svého "potěšení" vzdali. Madonnu údajně šokoval pohled na umírajícího ptáka, na něhož ze své pušky vystřelila. "Ten pták opravdu trpěl," podivila se zpěvačka.

"Hanba Madonně. Myslí si, že když si obleče své pumpky, stane se z ní šlechtična. Ale tohle není v souladu s přírodou. To je výroba ptáků jako v továrně za účelem střelby do živých terčů," neváhal odsoudit Madonnino počínání Andrew Tyler, ředitel organizace Animal Aid (Pomoc zvířatům). "Měla by vést kampaň proti lovu, ne jej podporovat," dodal.

"Víme, že Madonna předtím koupila kuřata na farmě ve středním Walesu. V některých honitbách byly položeny nástrahy na lišky a další predátory," uvedl Barry Hugill z League Against Cruel Sports (Liga proti krutým sportům).

Mluvčí Madonny slíbil, že v příštích letech se podobné akce nebudou opakovat.

V Británii je každým rokem odchováno a zastřeleno 35 milionů bažantů.


Zdroje:
- The Sunday Times (04.09.2006, Madonna's baby pheasant targets ruffle feathers)
- AOL Canada (05.09.2006, Madonna Ruffles Feathers of Bird Lovers)
- EkoList (04.09.2006, Madonna rozzlobila ochránce zvířat, koupila bažantí kuřata na lov)
- League Against Cruel Sports
- Animal Aid (16.11.2005, Madonna gives up bird shooting... Now get to work on your Guy)
- iDNES (08.09.2006, Madonna dvakrát zdolala rekord návštěvnosti)
- OSUD.cz (07.09.2006, Ach můj Bože! Madonna přivezla bouři tance, bolesti i svobody...)
- Lidovky.cz (07.09.2006, Havel se modlil s Madonnou)
- Novinky (07.09.2006, Nevěřte nikomu, ani Madonně)
- iDNES (07.09.2006, Madonna přivezla cirkus bez šelem i šašků)
- iDNES (06.09.2006, Madonna není posvátná kráva, říkají kritici)
- Novinky (26.07.2006, Madonna spotřebuje desítky záchodových prkýnek)
- Novinky (02.08.2006, Robertsová si nemyje vlasy, Madonna pere ve vodce)