Irácký podnikatel odřezával za peníze obětem hlavy

Autor: Libor Kukliš, Rubrika: Války, teror, ZHN, Vydáno dne: 05.08.2005

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005080020

Majitel parkoviště Muhammad Fadhil z třetího největšího iráckého města Mósul působil jako kat. Dlouhým nožem odžezával hlavy obětím, které mu dodávali teroristé z Al-Kájdy. Jeho výpověď v hlavním vysílacím čase odvysílala irácká státní televize.

Irácký podnikatel odřezával za peníze obětem hlavy. Fadhil tímto krutým způsobem zavraždil 5 lidí - 2 muže a 3 ženy. Za každého z nich dostal zaplaceno 50 amerických dolarů. "Jako prvního jsme zabili vojáka z národních gard," popsal podnikatel a kat v jedné osobě svoji práci. "Přivedl nám ho o půlnoci Abú Zahrá a vzali jsme ho na parkoviště, kde jsme ho zabili." Při popravě asistovali další dva muži, kteří vojáka oblékli do bílého roucha a zavázali mu ruce za zády. Nakonec mu přes hlavu přetáhli pytel a vojenským nožem mu odřízli hlavu. Způsob, jakým popravu provedli, Fadhil před televizními kamerami názorně předvedl na jednom ze svých společníků.

Fadhil osobně usmrtil také 3 ženy, které měly údajně spolupracovat s kurdskými milicemi. Před popravou byly navíc znásilněny.

Teroristé jsou před televizí nuceni vypovídat v rámci vládní kampaně, jejímž cílem je diskreditovat aktivity povstalců v zemi. Většina účinkujících osob tvrdí, že za své činy obdrželi finanční odměnu. Tak například za zaparkování auta naloženého výbušninami dostali 100 dolarů. Mnozí z nich jsou bývalí vězni propuštění několik měsíců před americkou invazí.


Zpracováno podle: Markíza (05.08.2005, Podnikateľ popisoval, ako odrezával hlavy)