Antikvariát

  • Ukaž vše Str.: Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)
  • Atlantis - Zmizelý kontinent (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav) / Autoři » Reinhard Habeck

    Atlantis - Zmizelý kontinent Atlantis konečně rozluštěno? Existovala opravdu v šedém dávnověku neznámá vyspělá kultura? Byl potopený kontinent Atlantis kolébkou všech civilizací, nebo nikdy neexistovala tato bájemi opředená ostrovní země?

    Úspěšný rakouský autor Reinhard Habeck nabízí v této knize nejzajímavější teorie o tom, že světoznámá Platónovy zpráva o rozkvětu a zániku ostrovního kontinentu snad přece jenom nebyla pouhým výmyslem.

    Stav: výborný

    150 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2007
    cena:119,-
  • Beckett a zen (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Dilema v románech Samuela Becketta

    Paul Foster - Beckett a zen Beckett i zen se zcela shodují na strastném charakteru lidské existence a je jim společná i touha nalézt nefiktivní způsob, jak toto utrpení překonat. Metoda buddhistické meditace vykazuje překvapivě shodné rysy s tvůrčí metodou Beckettova sebenahlížení. Foster cituje základní Beckettův paradox o "Bohu, který není, ale zjevně být musí“ a boří tím stereotypní náhled na Becketta jako protagonistu absurdity.

    Spolu se studiemi Adornovými a Mersierovými patří Fosterova práce k tomu nejlepšímu, co bylo o Beckettovi napsáno.

    Stav: velmi dobrý

    400 stran, vazba brožovaná, formát: 175x110 mm, vydáno 2002
    cena:39,-
  • Cestami zelených mužů (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)

    Václav Cílek, Michaela Ottová, Radomil Hradil, Matouš Jaluška, Jakub Hlaváček, Václav Vokolek

    Kolektiv autorů - Cestami zelených mužů Soubor studií a reflexí zabývajících se tématem "Zelených mužů" nejenom ve středověkých plastikách středověké sakrální architektury a jejich výskytem na našem území. Interpretace těchto lidí-rostlin se zdaleka neomezuje na archetyp přírodní plodivé síly…

    V dnešní populární kultuře, přesycené vizuálními symboly a obecně stupňovanou rychlostí a intenzitou veškerých smyslových podnětů, by zelený muž pro ty, kdo si jeho existence vůbec všimnou, mohl být příležitostí ke zpomalení, ztišenému naslouchání a zahloubání se, a také zdrojem naděje na harmonizaci tohoto nepřehledného světa, který je stejně neuchopitelný jako zelený muž sám.

    Stav: výborný

    193 stran, vazba vázaná, formát: 230x160 mm, vydáno 2010
    cena:218,-
  • Choroby z nenávisti (uřknutí, očarování, prokletí) (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)

    Energoinformační systém člověka ve zdraví a v nemoci

    Teodor Rosinský - Choroby z nenávisti V předkládané publikaci autor, přední slovenský lékař, primář MUDr. Teodor Rosinský, CSc., zúročuje svoje mnohaleté osobní poznatky a zkušenosti v oblasti psychotroniky a naturální medicíny. Obrací pozornost čtenářů k málo známým, ale velmi závažným skutečnostem. Především upozorňuje na úskalí práce s energo-informačními procesy, jejichž prostřednictvím lze i škodit a ubližovat. A to jednak druhým lidem a jednak i sobě, a to bez ohledu na primární úmysl. To je snad jedno z nejdůležitějších poučení z této knihy, neboť právě toto nebezpečí je poměrně málo známo běžným zájemcům, ale i těm, kdož jakýmkoliv způsobem bez náležitého vzdělání a morálního zakotvení pracují s těmito technikami, a to nejen z komerčních důvodů. Velmi fundovaný pohled zkušeného odborníka je proto nanejvýš cenný a poučný.

    Stav: výborný / kniha je nová, jen odřeniny na zadní straně

    181 stran, vazba pevná, formát: 200x150 mm, vydáno 2011
    cena:155,-
  • Dancing With Siva: Hinduism's Contemporary Catechism

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)

    Satguru Sivaya Subramuniyaswami

    Dancing With Siva: Hinduism's Contemporary Catechism An illustrated sourcebook, timeline and lexicon exploring how to know the Divine, honor all creation and see God everywhere, in everyone.

    Every spiritually-inclined human being will be enriched by the path revealed in this extraordinary book. India's tolerant and diverse vision of the Divine is all here: meditative, devotional, philosophical, scriptural and yogic, answering the vital questions: What are life's ultimate goals? How can I achieve them? How do Hindus view family, sex, sin, worship, death and nonviolence? What are the foremost schools of Hindu thought, and what do they teach? How do all the great religions look at God, salvation, heaven and hell? How did Hinduism evolve through history? What do we teach to children?

    Stav: výborný / kniha jako nová

    968 stran, vazba brožovaná, jazyk anglický, vydáno 1993 v USA
    cena:99,-
  • Daniel, po deseti letech... (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (dobrý stav)

    Pokračování knížky Daniel, příběh jednoho snílka

    Sergio Bambarén - Daniel, po deseti letech... Pokračování knížky Daniel, příběh jednoho snílka. Daniel Alexandr Delfín, snílek, se kterým jsme se před několika lety seznámili, od té doby urazil už dlouhou cestu. Nejen do nejzazších končin oceánu, ale i do hlubin vlastního nitra. Kdysi se odvážil vzepřít zavedeným pravidlům delfíního stáda a opustil rodnou lagunu, aby se vydal za svými sny. Proplouval mnohými nástrahami, ale nakonec se před ním objevil Ostrov snů. A ve vodách kolem něj delfínka Leena. Daniel se po letech vrací domů, aby se svým přítelem Michaelem rozmlouval o smyslu svobody, o vztahu k Leeně a o poslání, jež nedá spát mnoha mladým mužům, ať už náleží k delfínům nebo k lidem, o poslání jménem otcovství.

    Stav: dobrý

    98 stran, vazba paperback, formát: 142x162 mm, vydáno 2009
    cena:49,-
  • Diagnostika karmy 2 (část druhá) (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Čistá karma 2

    S. N. Lazarev - Diagnostika karmy 2 Úspěchy oficiální medicíny jsou v současné době nesporné. Jedním z jejích hlavních úkolů je objevení nemoci v co nejčasnějším stadiu, což umožňuje lidi léčit mnohem efektivněji než dosud. Problémem medicíny však stejně jako dřív zůstává schopnost porozumět tomu, co je to nemoc, jaké jsou její příčiny a co je třeba podniknout pro to, aby nepropukla.

    Podle východní medicíny je člověk především soustavou energetickou, která vstupuje do interakce s celým světem. Imunitní soustava souvisí s energetikou organismu a je na ní závislá. Diagnostika energetické soustavy a její ovlivňováni jsou v moderní medicíně velmi perspektivními oblastmi. Jsou tu však i jiné faktory, na nichž je fyzický stav organismu závislý.

    Stav: velmi dobrý / kniha je nová / drobně pokrčená obálka

    238 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2010
    cena:190,-
  • Drgdršjavivéka (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Zkoumání podstaty vidícícho a viděného / Překlad: Arnošt Čapek

    Drgdršjavivéka Drgdršjavivéka je zkoumáním rozdílu mezi "vidícím" (drg) a "viděným" (dršja). Takové rozlišování je velmi důležité pro pochopení védántické filozofie. Toto zasvěcené pojednání je výtečným průvodcem pro studenty vyšší védánty. Autor díla, pravděpodobně indický mudrc Bhárati Tirtha, vede čtenáře pomocí metafyzického rozlišování mezi Já a ne-já k pochopení a postupnému uskutečňování univerzální duchovní jednoty, Boha ve všem. Specifickým rysem traktátu je podrobný popis různých druhů sámadhi (duchovních ponoření), jejichž důležitost byla vždy oceňována badateli v oblasti védántové filozofie. Uvádí také tři teorie týkající se pojmu džíva, individualita. Ač rozsahem nepříliš velký, představuje tento text skvělou moderní učebnici meditace a kontemplace.

    Stav: velmi dobrý, jen drobně poškozený přebal

    73 stran, vazba vázaná, formát: 130x95 mm, vydáno 2002
    cena:139,-
  • Jak dosáhnout úspěchu v profesním i soukromém životě (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)

    Eva Rheinwaldová

    Eva Rheinwaldová - Jak dosáhnout úspěchu v profesním i soukromém životě Bez zdravé sebedůvěry, osobní spokojenosti a radostné energie, která pomáhá vyřešit složité problémy a překonat nečekané těžkosti, se úspěch nedostaví. Naučte se tvořivému myšlení, sebejistotě, optimismu a nové radosti ze života. Stačí se jen rozhodnout a chtít.

    Eva Rheinwaldová, Ph.D., vystudovala klinickou a profesionální psychologii v USA. Provozovala klinickou praxi a vedle toho přednášela a psala. Vystupovala také v mnoha televizních a rozhlasových pořadech v San Diegu a Las Vegas. Byla členkou Asociace řečníků a mediálních psychologů. Po návratu domů do Prahy pokračuje v přednáškové a publikační činnosti. Vydala celou řadu knih, které jsou založeny na principu zdravého životního stylu a plnohodnotné lidské existence.

    Stav: výborný

    201 stran, vazba pevná, formát: A5, vydáno 1997
    cena:89,-
  • Jak přežít rok 2012 (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Autoři » Peter Ruppel

    Peter Ruppel - Jak přežít rok 2012 Strach z vesmírných katastrof / Jak dospět k pozitivním emocím / Bible a apokalypsa / Vesmírné konstelace / Jak zvýšit své vibrace

    Proroci a mudrci považují rok 2012 za přelom ve vývoji naší planety. Mayové ve svém kalendáři upozornili na převrat, který tehdy nastane. Peter Ruppel se tématem převratu v roce 2012 podrobně zabývá a popisuje, jak se můžeme na tyto výzvy duševně, duchovně a tělesně připravit. Uvádí zde také jednoduchá praktická cvičení, zdravotní doporučení a tvůrčí techniky.

    Stav: velmi dobrý

    106 stran, vazba brožovaná, formát: 180x120 mm, vydáno 2010
    cena:98,-
  • Jedna duše, mnoho těl (antikvariát)

    Antikvariát

    Objevte léčivou sílu budoucích životů pomocí regresní terapie

    Brian L. Weiss - Jedna duše, mnoho těl Stále víc lidí se dnes přiklání k víře, že nežijeme jen jednou, nýbrž že se naše duše stále vracejí, aby se v nových tělech dál učily a postupovaly v pomyslných školních ročnících až ke konečnému "absolutoriu". A skoro každý také ví, že metoda zvaná reinkarnační regrese nám pomáhá do minulých životů nahlédnout a poučit se z nich. Málokdo už ale tuší, že může existovat také reinkarnační progrese! O co jde? O nic menšího než o to, že autor této knížky a světoznámý praktik hypnoterapie, dr. Brian Weiss, usoudil, že stejně jako "nazpět" by to logicky mělo jít "dopředu". A ono to k všeobecnému ohromení také šlo! K údivu snad ještě většímu však Weissovi "cestovatelé časem" jeden po druhém zjišťovali, že jejich budoucnost není pevně daná a neměnná, nýbrž představuje jen jakousi variantu, několik cest, jimiž by se mohli, ale někdy naopak neměli dát.

    224 stran, vazba flexi, formát: 206x128 mm, vydáno 2012 (třetí vydání)

    Stav: kniha je nová, má však vzadu natržené desky v délce 0,7 cm

    Související článek na Gnosis9.net: Jedna duše, mnoho těl (anotace + ukázka z knihy)
    cena:142,-
  • Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)

    Jaroslav Svoboda - Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Kniha čtivou a zábavnou formou vysvětlí základní pravidla fungování přírody, při jejichž dodržení je velmi snadné vytvářet krásné, jedlé a přírodní zahrady, které vyžadují minimální údržbu a majiteli přinesou maximální užitek. Metody zde popsané jsou aplikovatelné na libovolně malý či velký prostor. Záměrem knihy je představit hlavní myšlenky nově se rodícího přístupu k zahradničení, přírodě a planetě Zemi celkově. Opravdu nový je samozřejmě jen lidský přístup, neboť principy v ní popsané jsou jen stručným shrnutím toho, jak příroda zahradničí od počátku světa. Kniha je vytvářena tak, aby i po prvním přečtení byla pro čtenáře lákavá a stala se pro mnoho dalších let základním studijním materiálem při vytváření vlastního osobního ráje. Je dostatečně čtivá pro úplné laiky, ale zároveň inspirativní a poučná pro odborníky a profesionály.

    Stav: výborný / kniha je nová, jen malá odřenina na zadních deskách

    352 stran, vazba vázaná, formát: 250x180 mm, vydáno 2009
    cena:449,-
  • Kompletní příručka - Jak přežít (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)

    374 dovedností, které potřebujete znát

    Kompletní příručka - Jak přežít Kniha obsahuje 374 základních dovedností, které by mel znát každý zálesák: jak se naučit nebo zlepšit v lovení zvěře. Jak vystopovat srnce. Jak vystřelit v nejobtížnější situaci. Jak zlepšit své schopnosti v lovu lukem a nožem na mistrovskou úroveň. Jak přepravit, rozporcovat a připravit zvěřinu. Jak chytře na lov ryb. Jak nejlépe lovit z motorového člunu, kánoe nebo kajaku. Jak tábořit kdekoliv. Jak si udržet teplo. Jak se dobře najíst a rozdělat oheň v jakékoliv situaci a v rekordním čase atd. Jak proste všechno přežít: ať se pod vámi prolomí led, sklouznete do burácející reky nebo se ocitnete tváří v tvář rozzuřenému medvědovi. Všechny tyto dovednosti mohou znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

    Stav: výborný / kniha je nová / drobná odřenina na deskách

    374 stran, vazba vázaná, formát: 247x195 mm, vydáno 2012
    cena:433,-
  • Mezi dvěma světy (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Dějiny antického křesťanství

    Christoph Markschies - Mezi dvěma světy Přední současný badatel na poli rané křesťanské literatury prof. Markschies, navazující na nejlepší tradice tübingenské historiografie (A. von Harnack), předkládá hluboce fundovanou, a přitom čtenářsky přístupnou analýzu struktur a forem života nejstarší církve. Na základě bohatých i málo známých dokladů z církevní i "pohanské" literatury, ale též z papyrů, inskripcí a interpretací archeologických nálezů rekonstruuje život rané církve jako život "mezi dvěma světy", tj. světem římské pozdní antiky na jedné straně a "královstvím nebeským" na straně druhé. Úvodní část knihy představuje jednotlivá centra nejstaršího křesťanství v jejich vzájemných vztazích i ve vztazích k římskému impériu a zabývá se regionálními odlišnostmi křesťanských obcí...

    Stav: velmi dobrý

    256 stran, vazba vázaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2005
    cena:49,-
  • Mistr Eckhart - Slovo věčnosti (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)

    Josef Bradáč, Aniceto Molinaro - Mistr Eckhart - Slovo věčnosti Kniha se věnuje tématu oproštění u Mistra Eckharta, středověkého teologa, a kazatele, "otce německé mystiky", který ve svém díle jedinečným způsobem spojuje středověkou teologickou tradici s hlubokou spirituální zkušeností mystické jednoty.

    Knihu doplňuje překlad cyklu Eckhartových vánočních kázání o zrození božského Syna v duši a klenot německé středověké mystické poezie, jímž je báseň Granum sinapis.

    "Nechť nám Otec, jeho Slovo a oběma společný Duch napomáhají hledat zde na zemi tento pokoj a toto vnitřní ticho, aby v nás ono věčné Slovo bylo vysloveno, námi zaslechnuto a abychom se mohli s tím Slovem stát jedním. Amen." (Mistr Eckhart, kázání 104)

    Stav: výborný / zboží je nové / drobně poškozená obálka

    170 stran, vazba brožovaná, formát: 190x120 mm, vydáno 2011

    Související články na Gnosis9.net: Mistr Eckhart: Kázání
    cena:189,-
  • Mír v nás (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)

    Thich Nhat Hanh - Mír v nás Autor je nejvýznamnějším vietnamským zenovým mistrem. Ve své knize učí, jak meditovat v každodenním životě.

    "Život je plný utrpení, ale je také plný zázraků, jako je modré nebe, sluneční svit, dětské oči. Nestačí trpět. Musíme také vnímat zázraky života. Jsou v nás a kolem nás, všude a stále."

    "V buddhismu se vědomosti považují za překážku pochopení, jako ledová kra překážející toku vody. Říká se, že když považujeme něco za pravdivé a lpíme na tom, pak když k nám přijde pravda sama a zaklepe na naše dveře, neotevřeme jí. Aby se nám věci samy odhalily, musíme být připraveni odložit své názory na ně."

    Stav: výborný

    168 stran, vazba brožovaná, formát: A5
    cena:149,-
  • Nefritový drak (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Autoři » Jan Cimický

    Jan Cimický - Nefritový drak V knize Nefritový drak poznáváme Jana Cimického tentokrát jako cestovatele. Během své návštěvy Číny na podzim roku 1999 spolu s fotografem Karolem Benickým nasbíral materiál na neobyčejný cestopis, který nám představuje tuto asijskou zemi s mnohatisíciletou historií, její obyvatele i přírodní krásy očima obyčejného smrtelníka, jehož vnímavému pohledu neuniknou ani zdánlivé detaily.

    "Vždycky jsem se domníval, že obrazy strmých kopců, oblévaných vodou, jsou jen umělecká fikce. Že taková bájná krajina nemůže na světě existovat. Během cesty jsme se několikrát přesvědčili, že to je realita, a dnes už vím, že přesně taková místa v Číně jsou. A ve skutečnosti jsou ještě pohádkovější než na obraze."

    Stav: velmi dobrý

    214 stran, vazba pevnám formát: 205x125 mm, vydáno 2000
    cena:98,-
  • Psychologie budoucnosti (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Stanislav Grof

    Poznatky a poučení z moderního výzkumu vědomí

    Stanislav Grof - Psychologie budoucnosti Tento čtenářsky přístupný a ucelený přehled díla Stanislava Grofa, jednoho ze zakladatelů transpersonální psychologie, byl sestaven se záměrem, aby se s jeho prací mohla seznámit i širší veřejnost. Tato kniha nejenže sumarizuje jeho profesní dráhu a předchozí díla, ale také potvrzuje Grofův neocenitelný přínos pro moderní psychiatrii a psychologii, zejména jeho ústřední pojetí holotropního zážitku, v němž slovo holotropní znamená "směřující k celistvosti". Grof neustále poukazuje, že stávající základní předpoklady a hypotézy současné psychologie a psychiatrie si žádají radikální revizi, která se zakládá na intenzivním a systematickém zkoumání holotropních zážitků. Předkládá názor, že radikální vnitřní transformace lidstva a jeho pozvednutí na vyšší úroveň vědomí může být naší jedinou šancí do budoucna.

    Stav: velmi dobrý

    392 stran, vazba vázaná, formát: 240x170 mm, vydáno 2007
    cena:339,-
  • Přejme si být štíhlí (CD) (antikvariát)

    Antikvariát

    Pierre Franckh - Přejme si být štíhlí (CD) Stojíš bosky ve svěží trávě a cítíš, jak z tvých chodidel proudí světelná energie - směrem dolů, ke středu Země. Tyto světelné paprsky se rozvětvují, pronikají do středu Země a spojují se s ní. Cítíš, jak tato mocná světelná energie nyní opouští zemské jádro, stoupá vzhůru, proniká tvými chodidly a vstupuje do tvého těla…

    Užívej si chvíli tento jedinečný pocit, kdy jsi v láskyplném spojení se vším, co kolem tebe existuje. Vnímej tuto změnu všemi smysly. Raduj se, že jsi v souladu s přírodou. Přijmi svou krásu, pak ji přijmou i ostatní.

    Stav: výborný / zboží je nové, jen prasklina v plastovém obalu

    celková délka: 62 minut, vydáno 2011
    cena:189,-
  • Příšery odnikud (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Autoři » Ivan Mackerle

    Ivan Mackerle - Příšery odnikud Kniha popisuje případy podivných zvířat a tvorů, kteří nejsou z masa a krve, ale spíše připomínají duchy a strašidla. Autor se věnuje také případům nevysvětlených paranormálních jevů a pokouší se o vysvětlení a pochopení jejich podstaty.

    Kapitola I. - Černí psi, Odporní červi, Mluvící promyka Podzemní býci a mamuti, Mořské panny, Ďábel z New Jersey, Okřídlení zabijáci, Člověk mol, Chupacabra, Ještěrčí lidé

    Kapitola II. - Jsou UFO atmosférická zvířata? Je kulový blesk inteligentní? Svítící strašidla, Strašidelné lodě, Fantomy a zjevení, Obrazy bez malíře, Hlasy ze záhrobí

    Stav: drobné vady na obálce knihy

    128 stran, vazba brožovaná, formát: 202x144 mm, vydáno 2002
    cena:89,-
  • Relax & Listen To ... Albatross (CD) (antikvariát)

    Antikvariát

    Relaxační hudba.

    Relax & Listen To ... Albatross (CD) 1. Inishkea - Albatross (8:31), 2. Inishkea - Seascape (6:56), 3. Inishkea - Morning Calm (4:23), 4. Aaron Briggs - Atlantic (8:31), 5. Wendy Patrick - Undercurrent (2:35), 6. Inishkea - Voyager (8:44), 7. Inishkea - New Tidal Breeze (2:52), 8. Inishkea - Faraway Shores (5:47), 9. Inishkea - Sea Picture (10:45), 10. Inishkea - Albatross (Reprise) (3:08)

    ukázka (0:30) / ukázka 2 (0:30) Šipka

    Stav: výborný / zboží je nové, jen prasklina v plastovém obalu

    1 CD, vydáno 2007
    cena:39,-
  • Relax & Listen To ... The River (CD) (antikvariát)

    Antikvariát

    Relaxační hudba.

    Relax & Listen To ... The River (CD) 1. Inishkea - The River (8:27), 2. Inishkea - Flowing Streams (8:21), 3. Inishkea - River Interludes (8:04), 4. Inishkea - Still Waters, Dreaming Spires (14:14), 5. Inishkea - Wild Waters (6:49), 6. Inishkea - Dusk On The River (6:18), 7. Inishkea - The River (Reprise) (2:30), 8. Kevin Kendle - Water Garden (3:00), 9. Kevin Kendle - Watermusic (3:34)

    ukázka (0:30) / ukázka 2 (0:30) Šipka

    Stav: výborný / zboží je nové, jen 2 praskliny v plastovém obalu

    1 CD, vydáno 2007
    cena:39,-
  • Sňatek mezi Východem a Západem (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)

    Bede Griffiths - Sňatek mezi Východem a Západem Autor knihy, anglický benediktinský mnich Bede Griffiths (1906-1993), žil po více než 35 let v Indii. Od roku 1968 se v Tamilnádu účastnil průkopnického pokusu založit v Indii křesťanskou komunitu, která by se přizpůsobila hinduistickému způsobu života a myšlení, která by se řídila zvyklostmi hinduistického ášramu a byla centrem, kde se lidé různých náboženství mohou setkávat a společně růst k oné jednotě v Pravdě, která je cílem každého náboženství.

    Sňatek mezi Východem a Západem je jednou z legendárních knih. Je to radostná oslava života a náboženství v Indii, oslava mystické zkušenosti společné všem kulturám. V každé velké náboženské tradici, píše autor, je absolutní transcendence považována za cíl, za definitivní odpověď na všechny lidské otázky.

    220 stran, vazba brožovaná, formát: 170x98 mm, vydáno 1997

    Stav: výborný

    Související články na Gnosis9.net: Griffiths: Sňatek mezi Východem a Západem
    cena:29,-
  • Tajemné rytmy dějin (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Autoři » Milan Špůrek

    Milan Špůrek - Tajemné rytmy dějin Tajemné rytmy dějin je název, který hodně říká, ovšem mnohem více skrývá. V této knize předkládá autor původní a zcela novou koncepci pojetí rytmů v čase na principu umožňujícím sledovat dění analogicky na různých časových úrovních. Je to způsob fraktálního členění časové složky univerza, který nazývá zodiakální astrochronologií. Na mnoha konkrétních historických příkladech ukazuje možnosti využití své metody k získání vědomí souvislostí jevů odehrávajících se v různě vzdálené minulosti až k dnešní době, éře na přelomu zodiakálních věků. Kniha Tajemné rytmy dějin jednoznačně prokazuje poměrně šokující skutečnost: Dějiny Země, člověka, kultury a umění, dějiny astrologie, ale i další historické souvislosti vykazují zřetelné pravidelné rytmy.

    Stav: velmi dobrý / kniha je nová, má však vzadu natržený přebal v délce 1 cm

    216 stran, vazba vázaná, formát: 240x170 mm, vydáno 2006
    cena:199,-
  • Tajemství esejců (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Autoři » Cay Rademacher

    Detektivní román z antického Říma

    Cay Rademacher - Tajemství esejců Řím v roce 95 n. l. Decimus Junius Juvenalis, čtyřicetiletý bohatý Říman s nadějí, že u dvora tyranskěho císaře Domiciána udělá kariéru, se probudí v arkádách Cirku Maximu. Nemá vedle sebe krasavici, s níž strávil vášnivou noc, ale muže, který je po těžkém mučení na pokraji smrti. Než se Juvenalis stačí o muže postarat, objeví se uprchlý otrok Archigenes, protloukající se životem drobnými krádežemi. Juvenalis a Archigenes nerozumějí posledním slovům, jež zamumlal umírající muž. Ten než vydechne naposledy, vtiskne jim do ruky útržek papyru s nějakým jménem. Vzápětí Juvenala a Archigena přepadne banda po zuby ozbrojených mužů. Oběma se podaří uprchnout. Zanedlouho se však urozený Říman dozví, že ozbrojení násilníci mají plnou podporu z nejvyšších míst: Jeho dům je střežen, přátelé se od něho odvracejí, na Domiciánově dvoře je nežádoucí osobou. Zůstává mu jediné východisko - najít vraha mrtvého muže.

    Stav: velmi dobrý

    280 stran, vazba vázaná, formát 135x205 mm, vydáno 2008
    cena:99,-
  • Tajemství okamžitého léčení (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Metoda kvantového léčení

    Frank J. Kinslow - Tajemství okamžitého léčení Během několika posledních let naučily nové svépomocné metody mnohé lidi jinému pohledu na svět. Kvantové unášení je v této oblasti nejnovější metodou. Pracuje na základě jemného dotyku, který tiše a nenápadně aktivuje autonomní nervový systém, jenž spontánně a bezprostředně navodí atmosféru, v níž může dojít k hlubokému léčivému procesu a hojení. Tato úžasná svépomocná metoda je snadno použitelná a nevyžaduje žádné předchozí znalosti - může ji používat kdokoliv. A skutečně ohromujícím je fakt, že nejen ošetřované osobě se dostane hlubokého a uklidňujícího hojení - i člověk, který kvantové unášení aplikuje, zažívá okamžitě dlouhotrvající pocit duševní pohody a blaženosti. Vyzkoušejte tuto metodu - budete překvapeni, jakou má kvantové unášení moc!

    Stav: velmi dobrý

    136 stran, vazba brožovaná, formát: 220x150 mm, vydáno 2010 (první vydání)
    cena:149,-
  • Tichý břeh světa (anktikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Fotografie: Hana Rysová

    Václav Cílek, Hana Rysová - Tichý břeh světa Všude kolem nás a právě teď vítězí rychlost nad pomalým pohybem a hluk přehlušuje ticho. Ale při pohledu do minulosti to není pravda. V delším časovém období zůstane z pyšné a brutální historie sediment úsměvu, klidu a jakési tíže. Jak je to možné, nevíme. Možná je svět minulosti tvořen světlem a hmota je iluzí. Pocit, že útěšně posmutnělý klid nakonec přemůže skoro všechno - komíhání, vřavu a možná i hrůzu; že leží někde u základů světa a nakonec tu zůstane. Tato kniha je o šťavnaté prázdnotě, o klidu, který je kreativní, o světě, ve kterém se tváře lidí podobají stromům a kameny prosvěcuje světlo.

    Stav: velmi dobrý

    160 stran, 100 fotografií, vazba vázaná, formát: 230x160 mm, vydáno 2005
    cena:149,-
  • Toltécká proroctví (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (dobrý stav)

    Miguel Ruiz - Toltécká proroctví V Toltéckých proroctvích přibližuje don Miguel Ruiz starou toltéckou moudrost, informace, které jeho předkové nazývali nevyslovené vědomosti. Hovoří o možnosti změnit noční můru, v níž žijeme v sen o nebi na zemi. Všechno souvisí se vším, celý vesmír je jediná bytost a lidstvo (stejně jako zvířata, hory a všechno, co nás obklopuje) představuje pouze jeden z jejích orgánů. Transformace lidských myslí začala s příchodem Šestého slunce, 11. ledna 1992. Lidé se osvobozují od domestikace a začínají měnit sen Země, tím ovlivňují také ostatní orgány vesmíru, aby se změnily. Kniha je prostoupena duchovní moudrostí, inspirovanou přírodním učením Toltéků.

    Stav: dobrý

    81 stran, vazba pevná, formát: 195x145 mm, vydáno 2004
    cena:89,-
  • Vědomé snění (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)

    Duchovní cesta pro každodenní život

    Robert Moss - Vědomé snění V knize Vědomé snění její autor Rober Moss podrobně líčí jedinečný přístup o devíti krocích k pochopení snů za použití současných technik práce se sny, technik, které se vyvinuly v šamanských kulturách po celém světě. Kniha Vědomé snění vám ukáže cestu, jak své sny využít, aby jste porozuměli své minulosti, dokázali ovlivnit budoucnost, uměli se napojit na své nejhlubší touhy a nechali se vést svým vyšším já.

    Moss objasňuje, jak aplikovat šamanské techniky práce se sny, pocházející zejména z tradic australských domorodců a domorodých obyvatel Ameriky, na problémy moderního života a jak se postupně vydávat na cesty světem snů.

    Stav: výborný, kniha je nová, vada: dvě 2 cm dlouhé čáry propiskou

    424 stran, vazba vázaná, formát: 205x145 mm, vydáno 2009
    cena:289,-
  • Zakázaná rétorika (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)

    30 manipulativních technik

    Beck Gloria - 30 manipulativních technik Rétorické triky a manipulace jsou v pracovním prostředí, ale také v podnikání, politice, médiích nebo jiných společenských oblastech na denním pořádku. V knize, která je bestsellerem v západní Evropě, najdete třicet nejúčinnějších manipulativních technik - od těch nejméně problematických až po opravdu eticky sporné. Dozvíte se, pro jaké situace se jednotlivé techniky hodí a jak je krok za krokem aplikovat a využít, abyste dosáhli svého cíle. Díky tomu, že techniky manipulace a rétorické triky velmi dobře poznáte, budete také umět jejich využívání v praxi rozpoznat a bránit se jim. Takto otevřeně a bez slitování nebylo dosud nikdy umění bezskurpulozní manipulace popsáno. Kniha je určena zejména manažerům, obchodníkům, novinářům, politikům, lektorům, studentům a všem zájemcům o oblast komunikace.

    Stav: výborný / kniha je nová / jen drobná odřenina na deskách

    266 stran, vazba pevná, formát: 250x170 mm, vydáno 2007
    cena:290,-
  • Ukaž vše Str.: Antikvariát / Antikvariátní knihy (výborný stav)