Yongey Mingyur Rinpočhe

Yongey Mingyur Rinpočhe Yongey Mingyur Rinpočhe (*1975) je učitel a mistr buddhistických škol Kagjü a Ňingmapa. Narodil se v nepálském Nubri jako nejmladší ze šesti bratrů. Patří již k nové generaci tibetských buddhistických mistrů, kteři studovali mimo Tibet. Yongey Mingyur Rinpočhe výborně ovládá praktické a filosofické disciplíny starodávné tradice tibetského buddhismu a je dobře obeznámen i s praktickými a teoretickými aspekty moderní kultury. Takřka deset let vyučuje na různých místech světa, setkává se s bohatou škálou lidí, uznávaných vědců i obyčejných občanů, kteří všichni touží povznést se nad utrpení přítomné v lidském údělu a dosáhnout stavu trvalého štěstí. Jeho upřímné, často humorné výpovědi o jeho vlastních potížích mu získaly tisíce buddhistických i nebuddhistických žáků všude ve světě.

Odkazy: http://www.mingyur.org/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Autoři » Yongey Mingyur Rinpočhe / O dětech a pro děti / Tibet
 • Radost ze života

  Buddhismus / Nakladatelství » DharmaGaia / Autoři » Yongey Mingyur Rinpočhe / Tibet / Šťastný život

  Štěstí jako vědecká disiplína

  Yongey Mingyur Rinpočhe - Radost ze života Tato osvěžující kniha je dalším znamením toho, že nová generace buddhistů je tvořivá a působí napříč kulturami i napříč obory. Její autor Yongey Mingyur Rinpočhe patří do generace tibetských lamů vychovávaných už mimo Tibet. Je nadaným adeptem meditace. Jeho mozková aktivita při meditaci byla zaznamenána přístroji a vysloužila mu záviděníhodné přízvisko "nejšťastnější člověk na světě".

  Yongey Mingyur kombinuje vědecký a spirituální přístup k věci, vysvětluje meditaci jako tělesný a zároveň duchovní proces. Ví z vlastní zkušenosti, nakolik meditace může proměnit mozek. Jako dítě trpěl záchvaty panického strachu, jež se mu podařilo překonat pomocí intenzivní meditace. Díky ní poznal prakticky, nakolik dokážeme ovlivnit "štěbetání neuronů", které nás udržuje v setrvačném chováni vedoucím k pocitu neštěstí.

  286 stran, vazba vázaná, formát: 210x140 mm, vydáno 2008
  nedostupné
 • Zizi - o pejskovi, který se učil meditovat

  Autoři » Yongey Mingyur Rinpočhe / O dětech a pro děti / Tibet

  Zizi - O pejskovi, který se učil meditovat V dnešní době plné napětí a stresu přibývá dětí s psychickými a psychosomatickými poruchami. Vytrácí se prostý a bezstarostný způsob života jak jej známe z minulosti, kdy se dětem tolik neorganizoval jejich volný čas, měly větší svobodu a prostor hrát si venku s kamarády v bezpečí soudržnější komunity a rodiny.

  Příběh o neposedném pejskovi Zizim je jednoduchým a hravým návodem k tomu, jak pomoci dětem uvolnit a otevřít jejich mysl, pochopit jak mysl funguje a jak zvládat náročné a stresové situace.

  54 stran, vazba brožovaná, formát: 200x200 mm, vydáno 2011
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Autoři » Yongey Mingyur Rinpočhe / O dětech a pro děti / Tibet