Vojen Koreis

Vojen Korejs Vojen (Voyen) Koreis (*1943) je český spisovatel, překladatel, žurnalista, výtvarník, návrhář a ilustrátor.

Narodil se v Londýně. Otec Dalibor Koreis byl před válkou diplomatem ministerstva zahraničí ČSR, během války se jako důstojník československé armády ve Velké Británii zúčastnil několika bojových operací, v letech 1947-48 byl obchodním atašé v Bělehradu, v roce 1948 byl jmenován generálním konzulem v Berlíně, zemřel v roce 1950.

Po smrti otce žil Vojen s matkou Antonií Koreisovou nejdříve v Praze, pak krátce na Zbraslavi. V roce 1953 se přestěhovali do Rokytnice nad Jizerou.

V letech 1957-1960 studoval na gymnáziu v Jilemnici. V té době začal vystupovat jako zpěvák a konferenciér pro místní taneční orchestr. Základní vojenskou službu absolvoval v letech 1962-1964 ve Vojenském uměleckém souboru v Praze. Po skončení vojenské služby žil s matkou v Karlových Varech, pracoval v divadle jako kulisák, působil také jako herec a zpěvák kabaretní skupiny. V roce 1968 se učil v Praze u profesorky Jeleny Holečkové-Dolanské opernímu zpěvu, měl v úmyslu studovat na AMU, přijat ke studiu však nebyl. V roce 1969 emigroval do Velké Británie.

V prvních letech po odchodu z Československa žil v Londýně, učil se angličtinu, živil se převážně manuální prací. V roce 1971 se oženil s českou emigrantkou Dášou. V roce 1973 odpluli společně do Austrálie, usadili se v Brisbane. Na novém místě vystřídal několik zaměstnání. Byl skladníkem, prodejcem koberců, obchodním cestujícím, tlumočníkem, pracoval v etnické rozhlasové stanici 4EB, kde měl na starosti české vysílání.

Věnuje se výtvarnému umění, divadlu, publikační a vydavatelské činnosti. Napsal několik knih, další knihy přeložil či editoval.

Odkaz: http://www.voyenkoreis.com/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Beletrie / Karty, tarot / Knihy ke stažení / Autoři » Vojen Koreis
 • Blavatská a theosofie (formát PDF)

  Biografie / Knihy ke stažení / Autoři » Vojen Koreis / Duchovní cesta

  Vojen Koreis - Blavatská a theosofie První část knihy tvoří biografická studie o Blavatské. Počíná se od jejího narození v Jekaterinoslavi, mládí v Saratově na březích Volhy a později v gruzínském Tbilisi, pokračuje podivnou svatbou a útěkem od mnohem staršího manžela. Následují cesty, které Blavatská vykonala, počáteční experimentování se spiritualismem, založení Theosofické společnosti v New Yorku v roce 1875, psaní Odhalené Isis a Tajné doktríny, jejích vrcholných prací, popsáno je rovněž její další cestování po Indii a Evropě až po její smrt v Londýně.

  Druhá část knihy, která je stejně jako první část rozdělena do dvanácti kapitol, se zabývá teorií theosofie.

  PDF soubor, 325 stran, vydáno 2013

  Šipka Ke stažení (7,9 MB)

  Odkaz: http://www.blavatska.org/
  zdarma
 • Kabala - Nadčasová filosofie života (formát PDF)

  Židovská mystika / Knihy ke stažení / Autoři » Vojen Koreis

  Voyen Koreis - Kabala - Nadčasová filosofie života Lidé se často domnívají, že kabala je pevně svázána s židovským náboženstvím. To je sice pravda, ale jen částečně. Hlavní a vlastně i jediná vazba, kterou kabala má, je na hebrejštinu a na hebrejskou abecedu. To vše ostatní je už rázu univerzálního. Patriarcha starozákonních časů, středověký židovský či křesťanský kabalista, hermetik, astrolog nebo alchymista z doby císaře Rudolfa, teosof či antroposof 19. a 20. století, nebo moderní jungovský psycholog 21. století, který se zabývá archetypy a kolektivním nevědomím lidstva, mají mnoho společného. Všichni čerpají z podobných zdrojů a docházejí k podobným závěrům.

  Tato kniha obsahuje názory člověka, který není židovského původu, který vyrůstal v ateistickém prostředí za komunistického režimu...

  PDF soubor, 381 stran, vydáno 2011

  Šipka Ke stažení (7,1 MB)

  Ukázka z knihy: Kabala: nadčasová filosofie života

  Odkaz: http://www.kabalacesky.com/
  zdarma
 • Poutníci v čase - Cesta světem tarotů (formát PDF)

  Beletrie / Karty, tarot / Knihy ke stažení / Autoři » Vojen Koreis

  Voyen Koreis - Poutníci v čase Dva anonymní vedoucí pracovníci organizace vyššího evolučního řádu, o jejíž existenci lidstvo nemá potuchy a jejímž úkolem je starat se o vývoj sluneční soustavy včetně Země, mají problém. Je jím chronický nedostatek kvalifikovaných pracovních sil. Rozhodnou se proto experimentovat a pokusit se o něco, co zde ještě nebylo. Na Zem vyšlou dva dobrovolníky, aby zde urychleně prošli kurzem, který si normálně vyžaduje několik inkarnací na naší planetě a kvalifikovali se tímto k přijetí. Kurz, který oba musí dokončit v průběhu jediného lidského života, se sestává z 22 arkán tarotů. Oba kandidáti se při pouti životem dostávají do různých neobvyklých situací a pouze na nich závisí, jakým způsobem je vyřeší. Jediný kvalifikační požadavek pro přijetí do kurzu: úspěšný kandidát musí být bláznem! Autor použil vlastní ilustrace i reprodukce tradičních karet Rider Pack a Tarot de Marseilles.

  PDF soubor, 181 stran, vydáno 2009

  Šipka Ke stažení (9,0 MB)
  zdarma
 • Ukaž vše Str.: Beletrie / Karty, tarot / Knihy ke stažení / Autoři » Vojen Koreis