Vladimír Liška

Vladimír Liška (*1955) je český publicista a záhadolog, autor mnoha knih, ve kterých se věnuje nevysvětlitelným jevům, mystériím, záhadným historickým událostem a postavám.

Vystudoval historii a český jazyk na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 1990 spoluzakládal Československou archeoastronautickou asociaci (ČsAAA). V roce 1991 spoluorganizoval první celostátní ufologický kongres v Praze a stál u počátku projektu Záře (evidence pozorování UFO v ČR a jejich analýza).

Z vydaných knih: Neslavné konce slavných (2001), Po stopách římských tyranů (2001), Dějiny záhad a omylů - Historické otazníky (2001), Velké záhady Protektorátu (2002), Mystéria země české (2002), Největší tajemství Ježíše z Nazaretu (2002), Paranormální mystéria (2003), Popravy českých pánů (2003), Tajný projekt KGB (2003), Praha město magie (2004), Causa Edvarda Beneše (2005), Záhadné postavy českých dějin 2 (2005), Tajemství hraběte Drákuly (2005), Český bestiář (2006), Neslavné konce mocných 2 (2006), Kletba čachtické vražedkyně (2007), Mystéria země české II. (2007), Dějiny záhad a omylů (2008), Panovníci českých zemí 1. ve faktech, mýtech a otaznících (2008), Panovníci českých zemí 2. ve faktech, mýtech a otaznících (2008), Tragické příběhy českých dějin (2008), Po stopách nevysvětlitelných jevů a skutečností (2008), Husitství lesk a bída české reformace (2009), Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů (2009), Záhady kolem nás (2009), Kruté vášně římských císařů (2010), Protektorát - Éra hákového kříže (2010), Tajemství čachtické bestie (2010), UFO - tajemství homosaurů (2010), Záhadná egyptologie (2011)

Odkaz: ČsAAA

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Starověký Egypt / Autoři » Vladimír Liška
 • Magická místa České republiky

  Historie českých zemí / Autoři » Vladimír Liška / Historické záhady

  Záhady a tajemství na dosah ruky

  Vladimír Liška - Magická místa České republiky Víte, že na území Čech a Moravy žila civilizace starší než Sumerové? Jaká tajemství skrývají Plešivec nebo Blaník? Přinášejí kruhy v obilí poselství z minulosti? A je na hradě Houska vchod do říše démonů? Kde jsou v České republice místa, kterým je lepší se vyhnout? Známý autor uvádí mnohá překvapivá fakta i hypotézy opřené o moderní vědecké poznatky.

  Kapitoly: Rondely - svatyně boha Slunce?, Záhada Kamenného pastýře, Tajemství kounovských řad, Agroglyfy - poselství z jiného světa?, Plešivec - sídlo dávných bohů?, Vyšehradské otazníky, Houska - zazděná brána do pekel?, Černý jezdec z Kokořína, Démon hradu Zvíkova, Krumlovská pábení, Zjevení ze staré zříceniny, Zapomenutý poklad, Kauza zázračného lékaře, Křivoklátské nokturno, Třemšínská tajemství, Hrob, kde spočívá golem, Místa nejen čertovská, Záhada čelákovických upírů

  192 stran, vazba vázaná, formát: 205x135 mm, vydáno 2011
  cena:229,-
 • Největší tajemství Ježíše z Nazaretu

  Křesťanství / Nakladatelství » Fontána / Autoři » Vladimír Liška / Historické záhady / Dostupnost: 1-6 dnů

  Po stopách největšího světového mýtu

  Vladimír Liška - Největší tajemství Ježíše z Nazaretu Existují pojmy, o jejichž obsahu a významu se již nepochybuje, o nichž jako by již vše bylo řečeno a známo. Jedním z nich je i ústřední postava křesťanského náboženství Ježíš z Nazaretu. Vladimír Liška se opět vydává na historickou výpravu za spornými a nevyjasněnými otázkami, které čeří vody představám, o nichž nám dnes ani nenapadne chovat pochybnosti. Zde je několik témat, jimž autor věnoval svou pozornost: Do jaké míry jsou biblická evangelia autentická? Jaké je pozadí mýtu o židovském králi? Jak se na Ježíšově výchově podíleli nenápadní esejci? Proč byl Ježíš ukřižován a nikoli ukamenován? Jak se staví dnešní věda k takzvaným zázrakům? Kolik apoštolů Ježíše nakonec zradilo? Jakto, že Kristus zemřel už za 3 hodiny? Proč se z pronásledované církve nakonec stala totalitní moc?

  285 stran, vazba pevná, formát: 210x150 mm, vydáno 2002
  cena:249,-
 • Záhadná egyptologie (antikvariát)

  Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Starověký Egypt / Autoři » Vladimír Liška

  Záhadná egyptologie Egyptologie už od chvíle svého mocného vzestupu po rozluštění staroegyptského písma v 19. století zažívala v nepřetržité kontinuitě badatelského úsilí neustálý boom doplňovaný objevy, nad nimiž lidstvo již mnohokrát strnulo v němém úžasu. Ale čím více poznatků egyptologové shromažďovali, čím více přibývalo jejich objevů, tím patrnější bylo, že dějiny této nejstarší civilizace lidstva jsou plné otázek a otazníků, na které se buď těžko odpovídá, nebo na ně neexistuje pouze jedna odpověď - a rozhodnout, která z nich se blíží pravdě, je stále velice obtížné. Právě tyto otázky se Vladimír Liška ve své knize snaží rozluštit.

  Stav: velmi dobrý

  176 stran, vazba pevná, formát: 212x152 mm, vydáno 2011
  cena:109,-
 • Ukaž vše Str.: Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Starověký Egypt / Autoři » Vladimír Liška