Thorwald Dethlefsen

Thorwald Dethlefsen Thorwald Dethlefsen (1946-2010) byl známý německý psycholog a hypnoterapeut. Ve své praxi využíval poznatky z ezoterických nauk, astrologie, homeopatie a regresní terapie. V letech 1977 až 1989 byl jeho spolupracovníkem lékař a psychoterapeut Rüdiger Dahlke, spoluautor knihy Nemoc jako cesta.

Je autorem osmi knih, některé vyšly i v českém překladu. Mezi nejznámější a nejvíce vydávané patří Nemoc jako cesta (1998) a Osud jako šance (1998). Z další tvorby: Život po životě - rozhovory se znovu narozenými (1974), Reinkarnace - Zážitky z minulých životů a jejich léčivé účinky (1976).

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Reinkarnace / Autoři » Thorwald Dethlefsen
 • Nemoc jako cesta

  Nakladatelství » Triton / Pozitivní myšlení / Psychologie / Zdraví / Autoři » Thorwald Dethlefsen / Dostupnost: 1-6 dnů / Rüdiger Dahlke

  T. Dethlefsen, R. Dahlke - Nemoc jako cesta V knize Nemoc jako cesta najdete originální pohled na tělesná onemocnění, infekce, bolesti hlavy, úrazy, srdeční a žaludeční potíže, nádory a AIDS z pera dvou odborníků na fenomén nemoci, Ruedigera Dahlkeho, lékaře, přírodního léčitele a psychoterapeuta, a Thorwalda Dethlefsena, diplomovaného psychologa a psychoterapeuta. Nemoc je podle nich obecným stavem, projevem života ve stresu a nepohodě, a všechny choroby jsou jen hmotná vyjádření poselství z duchovní sféry, která nám naznačují, co bychom v životě rozhodně měli změnit. Pokud tvrdohlavě trváme na nezdravých vzorcích uvažování a chování, tělo nám to dá nekompromisně najevo. Podle autorů často postačí změna postoje k tomu, aby člověk pocítil znatelnou úlevu i na fyzické úrovni. Doplněno podrobným přehledem symptomů a jejich interpretací.

  290 stran, vazba brožovaná, formát:200x140 mm, vydáno 2011

  Související článek na Gnosis: Stín (ukázka z knihy Nemoc jako cesta)
  cena:249,-
 • Osud jako šance

  Pozitivní myšlení / Zdraví / Autoři » Thorwald Dethlefsen / Šťastný život

  Prastarým věděním k lidské dokonalosti

  Thorwald Dethlefsen - Osud jako šance Thorwald Dethlefsen, diplomovaný psycholog, psychoterapeut a jeden z nejznámějších zástupců esoterické psychologie, předkládá současným moderním přírodovědcům své esoterické pojetí světa, jež se opírá o staré okultní učení. Ve své knize podává informace o všech základních otázkách astrologie, homeopatie a reinkarnace. Konfrontací moderního systému s prastarým věděním se každému otevírá cesta ke spoluzodpovědnosti za vlastní osud. Každý má tedy šanci naučit se porozumět svému osudu a také tyto vědomosti využít.

  Tato kniha vás zavede do ezoterického obrazu světa. Jejím úkolem je rozvoj a rozšiřování vědomí.

  200 stran, vazba vázaná, formát: 216x134 mm, vydáno 2010
  nedostupné
 • Reinkarnace - Zážitky z minulých životů a jejich léčivé účinky

  Reinkarnace / Autoři » Thorwald Dethlefsen

  Thorwald Dethlefsen - Reinkarnace Že život nekončí smrtí, nýbrž že každý konec je začátkem nové existence, že jsme tedy znovuzrození - tomu lidé vždy věřili. Také velcí filozofové jako Pythagoras a Platon či Nietzsche a Voltaire považovali znovuzrození za možné. Moderní věda ovšem tuto tézi odmítá, protože pro ni chybějí experimentální důkazy.

  V této knize hovoříme o životě a smrti a pokoušíme se obojí přehlédnout jako jeden celek. K tomu jsme se museli přepólovat a zjistit: smrt je životem na onom světě a znamená být mrtvý na tomto - život a smrt jsou totéž, právě tak narození a umírání. Každé dveře jsou současně vchodem i východem - záleží jen na tom, z které strany je použijeme. Na konci této knihy odkážeme ještě jednou na začátek...

  218 stran, vazba brožovaná, formát: 200x128 mm, vydáno 2001
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Reinkarnace / Autoři » Thorwald Dethlefsen