Tenzin W. Rinpočhe

Tenzin Wangyal Rinpočhe Tenzin Wangyal Rinpočhe je jedním z prvních tibetských lamů, kteří přinesli na Západ odkaz nejstarší tibetské duchovní a kulturní tradice zvané bön, nebo také bön buddhismus. Zachovat a předávat dál tyto nauky je i cílem institutu Ligmincha, který Tenzin Wangyal Rinpočhe založil v roce 1993 ve Virginii v USA. Narodil se tibetským rodičům v indickém exilu a byl rozpoznán jako reinkarnace věhlasného učence a mistra meditace Khjungtul Rinpočheho. Vyrůstal a studoval pod vedením největších mistrů bön buddhismu v klášteře Menri v Dolandží v Indii. Zde také završil jedenáctiletý studijní program a dosáhl titulu geše. Poté odešel na Západ, kde dále rozšiřoval své poznání buddhismu v kontextu západní vědy a filozofie. Na žádost západních buddhistických komunit začal také vyučovat meditačním technikám vedoucím k nalezení přirozeného stavu mysli, a to nejprve v Evropě a poté i v USA a zemích Jižní Ameriky. V mnoha zemích založil a vede meditační skupiny, které se bön buddhismu věnují.

Tenzin Wangyal Rinpočhe je autorem několika knih, které byly přeloženy do mnoha jazyků včetně češtiny.

Vydané knihy (v češtině): Tibetská jóga snu a spánku (2002), Léčení formou, energií a světlem (2005), Zázraky přirozené mysli (2009), Tibetské léčení zvukem (2011), Probuzení posvátného těla (2013)

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Buddhismus / CD / Nakladatelství » Maitrea / Autoři » Tenzin W. Rinpočhe / Tibet / Dostupnost: 1-6 dnů
 • Tibetská jóga snu a spánku

  Buddhismus / Jóga / Nakladatelství » DharmaGaia / Autoři » Tenzin W. Rinpočhe / Tibet

  Tenzin Wangyal Rinpočhe - Tibetská jóga snu a spánku Praktická příručka tibetského mistra dzogčhenu prezentuje moderním jazykem základní témata starobylých tibetských nauk bönisticko-buddhistické tradice: povahu a druhy snů i jejich využití v praxi. Jóga snu patřila donedávna mezi tajné nauky Tibetu a v minulosti stejně jako dnes byla hlavní meditační praxí mnoha proslulých jóginů a mistrů meditace. Edice Mangalam.

  "V každém okamžiku života - ať už v běžném denním životě, ve snu nebo ve spánku - spočívejme v čirém nedualistickém bdělém uvědomění. To je jistá cesta k osvobození, po níž prošli všichni osvícení mistři."

  268 stran, vazba vázaná, formát: 210x140 mm, vydáno 2002
  nedostupné
 • Tibetské léčení zvukem (CD)

  Buddhismus / CD / Nakladatelství » Maitrea / Autoři » Tenzin W. Rinpočhe / Tibet / Skladem

  Tibetské léčení zvukem (CD) Samostatně prodejné instruktážní CD doprovázející stejnojmennou knihu.

  Meditační cvičení pro odstranění vnitřních překážek a odhalení vlastních zdrojů ušlechtilých vlastností a přirozené moudrosti. Meditace zvaná Pět bojovnických slabik využívá léčivé síly posvátného zvuku pěti tibetských slabik A, ÓM, HÚM, RAM, DZA.

  celkový čas: 50 minut, formát: 130x120 mm, vydáno 2011

  cena:120,-
 • Tibetské léčení zvukem (kniha + CD)

  Buddhismus / CD / Nakladatelství » Maitrea / Autoři » Tenzin W. Rinpočhe / Tibet / Dostupnost: 1-6 dnů

  Meditační cvičení pro odstranění vnitřních překážek a odhalení vlastních zdrojů ušlechtilých vlastností a přirozené moudrosti. Kniha obsahuje instruktážní CD.

  Tenzin Wangyal Rinpočhe - Tibetské léčení zvukem Meditační techniky mnoha duchovních tradic odedávna využívají zvuku a jeho vibrací jako základního prostředku léčení a duchovního rozvoje. Meditující i léčitelé dokážou zpěvem posvátných zvuků očistit fyzickou, emocionální, psychologickou i duchovní dimenzi bytí a navrátit jim harmonii. Jednou z nejstarších tradic, která se zachovala v nepřerušené linii učitelů až do současnosti, je tibetský bön buddhismus. Meditace zvaná Pět bojovnických slabik, se kterou vás v této knize seznámí mistr bön buddhismu Tenzin Wangyal Rinpočhe, využívá léčivé síly posvátného zvuku pěti tibetských slabik A, ÓM, HÚM, RAM, DZA. Cvičením s těmito slabikami dokážete odstranit své vnitřní překážky a emocionální bloky, které vám brání odhalit v sobě netušený potenciál radosti a lásky a vnést tyto ušlechtilé vlastnosti do svého života.

  107 stran, vazba brožovaná, formát: 210x150 mm, vydáno 2010

  cena:274,-
 • Ukaž vše Str.: Buddhismus / CD / Nakladatelství » Maitrea / Autoři » Tenzin W. Rinpočhe / Tibet / Dostupnost: 1-6 dnů