Sy Montgomeryová

Sy Montgomeryová Sy Montgomeryová (*1958) je americká novinářka a spisovatelka, autorka patnácti knih pro dospělé i pro děti. Vystudovala prostředky veřejné komunikace, psychologii a francouzský jazyk a literaturu. Ve svých knihách píše o zážitcích se zvířaty, s nimiž se setkala na svých cestách po celém světě (příběhy o delfínech, orangutanech, gorilách, tygrech). Přispívá do časopisu The Boston Globe. Pro National Public Radio pravidelně připravuje pořad The Living Earth. Za své knihy i fejetony získala řadu ocenění. Žije v New Hampshire.

Knihy autorky:

 • Ukaž vše Str.: Člověk a příroda / Autoři » Sy Montgomeryová / Delfíni
 • Tanec amazonských delfínů

  Člověk a příroda / Autoři » Sy Montgomeryová / Delfíni

  Výprava do srdce Amazonie / O životě delfínů a lidí v Amazonii

  Sy Montgomeryová - Tanec amazonských delfínů Záhadní a doposud málo prozkoumaní růžoví delfíni, vědci nazývaní Inia geoffrensis, pocházejí z pradávného druhu zubatých velryb - sladkovodních delfínů, kteří žili před 15 miliony let. Lidé žijící v okolí Amazonky říkají tomuto delfínu boto a tvrdí o něm, že se umí proměnit v člověka, který svádí muže i ženy. Chce jim ukrást duši a navěky je vzít s sebou do encante, čarovného podvodního světa.

  Sy Montgomeryová spojuje v této knize starodávné mýty a moderní vědu ve fascinující příběh o pátrání po těchto nepostižitelných tvorech s vypouklým čelem, protáhlým zobanem a hladkou kůží, tvorech tajemných a povědomých zároveň, výrazně připomínajících lidské embryo v plodové vodě...

  285 stran, vazba pevná, formát: 215x140 mm, vydáno 2001
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Člověk a příroda / Autoři » Sy Montgomeryová / Delfíni