Stuart Alve Olson

Stuart Alve Olson Stuart Alve Olson je americký autor knih o taoismu, čchi-kungu a tai-či. Přes 25 let studoval tai-či, meditaci a čínský jazyk pod dohledem řady buddhistických a taoistických mistrů. Byl mj. žákem slavného taoistického mistra T. T. Lianga (1900-2002). Žije v San Franciscu.

Napsal nejméně 14 knih, například Čchi-kung taoistických nesmrtelných, Tai-či pro děti nebo Tai-či podle I-ťingu. V českém překladu vyšla kniha Tao proti stresu a Posvátná pečeť mysli Nefritového císaře s překlady několika významných tradičních taoistických spisů.

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Taoismus / Autoři » Stuart Alve Olson
 • Posvátná pečeť mysli Nefritového císaře

  Nakladatelství » Pragma / Posvátné spisy / Taoismus / Autoři » Stuart Alve Olson / Moudrost staré Číny

  Taoistický průvodce ne cestě ke zdraví, dlouhověkosti a nesmrtelnosti

  Stuart Alve Olson - Posvátná pečeť mysli Nefritového císaře V knize Posvátná pečeť mysli Nefritového císaře Stuart Alve Olson předkládá nové překlady tří primárních taoistických textů: "Nesmrtelní" z Kche Chungovy knihy Pchao-pchu-c' z doby dynastie Sung. Kche Chung byl první taoista ve starověké Číně, který podal zprávu o svém hledání nesmrtelnosti; následuje první a jediný úplný překlad kompletního textu Posvátná pečeť mysli Nefritového císaře, který byl dlouho jedním z pěti důležitých spisů, jež denně přednášeli taoisté ze sekty Dračí brána; a nakonec jsou zařazena vzácná pojednání sekty Dračí brána" Tři poklady nesmrtelnosti". Tento text definuje ťing, čchi a šen. Ke zmíněným překladům Olson přidává rozsáhlé komentáře vysvětlující historický kontext spisů a rovněž ukazuje na praktické aplikace taoistického učení v dnešním životě.

  242 stran, vazba brožovaná, formát: 208x140 mm, vydáno 2003
  nedostupné
 • Tao proti stresu

  Taoismus / Autoři » Stuart Alve Olson

  Tři snadné cesty

  Stuart Alve Olson - Tao proti stresu Tao proti stresu nabízí snadné techniky, které nám pomohou zbati se napětí a obav, které prožíváme v naší mysli, těle a duši, za pomoci tří cest, duševního uvolnění, masírování a dýchání. Olson vyšel ze základní myšlenky: Pokud se chceš naučit zbavovat se stresu, nech si poradit od někoho, kdo sám stresem netrpí, a popisuje nám, jak se i ten nejuspěchanější obyvatel Západu může vydat cestou těchto snadných cvičení taoistických mistrů a namísto pouhého zmírňování stresu se jej rovnou zbavit nadobro. Tao proti stresu obsahuje starobylé verše, instruktážní fotografie a realistické návody autora, které jak zkušeného taoistu, tak úplného nováčka naučí, jak žít bez stresu, který je ho plný.

  126 stran, vazba brožovaná, formát: 200x125 mm, vydáno 2009
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Taoismus / Autoři » Stuart Alve Olson