Stromy

 • Ukaž vše Str.: Člověk a příroda / Nakladatelství » Paprsky / Stromy / Autoři » Erwin Thoma
 • Jóga a stromy

  Člověk a příroda / Jóga / Nakladatelství » Fontána / Stromy / Zdraví / Autoři » Satja Singh

  Cvíčení s léčivou energií stromů

  Satja Singh, Fred Hageneder - Jóga a stromy Spirituální význam stromů. Tato kniha zachycuje v několika krocích podstatu jógy a naznačuje, co mají společného keltská a indická moudrost. Pojednává o tom, jak velký význam mají stromy pro lidský růst, a její hlavní část obsahuje dvanáct kapitol týkajících se jednotlivých druhů stromů, které až na smokvoň pocházejí z Evropy. Každá z těchto kapitol obsahuje odpovídající cvičení a meditaci, které se k danému stromu vztahují. Jedná se o cvičení a techniky, které Jógi Bhajan učil své žáky od roku 1969, kdy přišel z Indie na Západ. Přiřazení jednotlivých cvičení k evropským druhům stromů samozřejmě nesouvisí s Indií, nýbrž se jedná o výsledek inspirace, zkušeností a experimentů ze strany autorů této knihy. Inspirující kniha cviků, která umožňuje zažít energie stromů působivým, léčivým a zcela novým způsobem.

  214 stran, vazba pevná, formát: 220x155 mm, vydáno 2009
  cena:287,-
 • Tajemství starého dubu

  Krásy přírody / Stromy / Autoři » Marie Hrušková / O dětech a pro děti

  Marie Hrušková - Tajemství starého dubu V roli "hlavního hrdiny" populárně-naučné knihy pro děti je dub. Nejvyššího věku mezi stromy se v našich zemích dožívají duby, které patří k původním dřevinám na našem území a mohou se dožít 900-1000 let. Na životě věkovitého památného dubu se kniha pokouší ukázat "paměť stromu". Zabývá se tím, jak vyrůstá strom, co se na něm mění během jeho života, co z toho je dáno přírodou a co ovlivnili lidé a současně ukazuje, jaké zásadní změny se staly v historii našeho národa během života takového stromu, jak se měnilo bydlení nebo oblékání, nápadné změny na stavbách, ale i v krajině.

  55 stran, vazba vázaná, formát: 195x225 mm, vydáno 2007
  nedostupné
 • Tajná řeč stromů

  Člověk a příroda / Nakladatelství » ANCH BOOKS / Stromy / Autoři » Erwin Thoma / Skladem

  aneb Jak ji dešifruje moderní věda

  Erwin Thoma - Tajná řeč stromů Týmový smrk, silný dub a borovice limba - strom s vysokými vibracemi a rostoucí vysoko v horách: příroda má spoustu času dopracovat se k bezpočetným řešením a vyzkoušet řadu možností. Výsledkem je právě ona dokonalá forma, kterou poskytuje člověku k volnému využití; vyvíjela se v nejrůznějších situacích a za nejobtížnějších okolností. Pozorování přírody, využití její moudrosti a umění pro potřeby člověka se nazývá bionika.

  Naučte se číst v deníku stromů a porozumět jejich řeči - (možná že) odhalíte nový osvěžující pramen a (snad) začnete nově žít.

  264 stran, vazba brožovaná, formát: 200x140 mm, vydáno 2014
  cena:369,-
 • Viděl jsem tě růst

  Člověk a příroda / Nakladatelství » Paprsky / Stromy / Autoři » Erwin Thoma

  O prastarém a novém životě se dřevem, lesem a Měsícem / Ekologické zpracování dřeva

  Erwin Thoma - Viděl jsem tě růst Tato úžasná kniha je určena všem milovníkům dřeva - zákazníkům, stavitelům, řemeslníkům i těm, kteří prostě tento materiál milují a chtějí se dozvědět víc o zákonitostech jeho zpracování. Autor čerpá z pradávných poznatků našich předků, které v posledním století téměř vymizely. Kácení dřeva podle Měsíce, přirozené sušení kmenů přímo v lese, stavění bez jakékoliv chemie. Kniha vysvětluje, proč některé roubené domy vydržely 500-700 let až do dnešní doby - bez chemie a bez cizorodých materiálů. Tak je možno stavět i dnes, víme-li jak. Dýchající domy či podlahy z takového dřeva jsou pohlazením pro duši, výraznou podporou zdraví, mají ideální tepelné vlastnosti i odrušují dnes tak všudypřítomné technické záření všeho druhu.

  190 stran, vazba brožovaná, formát: A5, vydáno 2006
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Člověk a příroda / Nakladatelství » Paprsky / Stromy / Autoři » Erwin Thoma