Stephan Hoeller

Stephan A. Hoeller Stephan A. Hoeller (*1931) je spisovatel a emeritní profesor religionistiky na vysoké škole orientálních studií v Los Angeles. Narodil se v Budapešti, vystudoval filozofii náboženství na univerzitě v Innsbrucku. V roce 1952 se usadil v Kalifornii, kde koordinoval činnost náboženské společnosti Gnostická církev (Ecclesia Gnostica). Hoeller považuje gnosticismus za jednu z původních forem křesťanství. Gnostická církev podle něj kladla důraz na individuální duchovní rozvoj završený přeměnou jedince a jeho osvícením. Je autorem několika knih o gnosticismu, Carlu G. Jungovi, alchymii a tarotu.

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Gnosticismus / Křesťanství / Nakladatelství » Eminent / Autoři » Stephan Hoeller / Apokryfy
 • Carl Gustav Jung a gnóze

  Gnosticismus / Nakladatelství » Eminent / Psychologie / Autoři » Stephan Hoeller

  7 promluv k zemřelým

  Stephan A. Hoeller - Carl Gustav Jung a gnóze V roce 1916 měl švýcarský duchovědný badatel Carl Gustav Jung sérii hlubokých mystických zážitků. Krátce poté napsal Sedm promluv k zemřelým a pod text se podepsal jako Basileides Alexandrijský. Curyšský čaroděj se tehdy natolik hluboce ponořil do myšlenkového světa starověkého gnosticismu, že v jeho představitelích objevil předchůdce své hlubinné psychologie. Ve světle tohoto poznání se můžeme ptát na mnohé, například je-li gnosticismus náboženstvím nebo spíš psychologií. Na tuto a mnohé další znepokojivé otázky odpovídá ve své knize Stephan A. Hoeller, jenž se výkladu Jungova díla věnuje celý život. Předkládá v ní zasvěcený výklad Sedmi promluv k zemřelým, které obsahují náznaky a nástin myšlenek, jež později hrály významnou roli v Jungově vědeckém díle.

  311 stran, vazba pevná, formát: 205x135 mm, vydáno 2006
  nedostupné
 • Carl Gustav Jung a ztracená evangelia

  Gnosticismus / Křesťanství / Nakladatelství » Eminent / Autoři » Stephan Hoeller / Apokryfy

  Stephan A. Hoeller - Carl Gustav Jung a ztracená evangelia Záhada svitků od Mrtvého moře a z Nag Hammádí

  Až do roku 1945 měla veřejnost k dispozici pouhých pár zlomků evangelií, která kdysi z různých důvodů nebyla zařazena do Bible a byla považována za ztracená. Svitky od Mrtvého moře, dílo mužů z asketické židovské komunity esénů z Kumránu, lokality ležící nedaleko Jeruzaléma, a knihovna z Nag Hammádí, sbírka knih z papyru sepsaných členy gnostické sekty dvě či tři století po Ježíšově době a nalezených v nádobách ukrytých v odlehlé hornoegyptské jeskyni, znamenaly předěl ve spirituálních dějinách.

  264 stran, vazba pevná, formát: 200x125 mm, vydáno 2009
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Gnosticismus / Křesťanství / Nakladatelství » Eminent / Autoři » Stephan Hoeller / Apokryfy