Rudolf Skarnitzl

PhMr. Rudolf Skarnitzl je český autor a překladatel, který se dlouhodobě zabývá jógovou filozofií. O jógové filozofii a etice přednáší ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze. Jeho tvorba i praxe je inspirována životem a učením Šrí Ramany Maháršiho a jeho žákem Annamalai svámím.

Vydané knihy: Jóga od staré Indie k dnešku (žlutá jóga) (spoluautor, 1971), Poznáváme své Já (1998), Perličky moudrosti vyprávějí (2010), Úvod do filozofie a praxe jógy (2011)

Překlady: Výroky Šrí Rámakrišny (2000), Praxe přítomnosti Boží (2003), Annamalai svámí - Hovory o realizaci (2005), Annamalai svámí - Žít podle Bhagavána (2007), Sádhu Óm - Světlo na učení Šrí Ramany Maháršiho (2006), Bhagavadgíta (komentář - Sarvepalli Radhakrisnan) (2007), Mlčení s Ramanou Maháršim - Moudrost ticha (2008), Michael James - Štěstí a umění být

Odkaz: http://www.rudolfskarnitzl.cz/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Biografie / Jóga / Autoři » Rudolf Skarnitzl / Autoři » Šrí Rámakrišna / Duchovní cesta
 • Úvod do filozofie a praxe jógy

  Filozofie / Jóga / Autoři » Rudolf Skarnitzl / Duchovní cesta

  Rudolf Skarnitzl - Úvod do filozofie a praxe jógy Kniha se zabývá hinduistickou jógou, jejími klasickými cestami, které představují základní sloupy budující duchovní poznání. První část knihy pojednává o filozofii a na některých vybraných tématech se snaží osvětlit hlavní pojmy, které se v praxi běžně používají a bez jejichž pochopení není zvládnutí jógové filozofie a praxe možné. Vysvětlují se nejen názvy a výrazy, ale i zákony, kterým člověk vědomě či nevědomě podléhá. Druhý díl knihy se věnuje praxi, která rozlišuje přístupy a řešení určené vždy na příslušný temperament a založení tak, aby byly použitelné pro každý typ člověka - aspiranta jógy.

  254 stran, vazba vázaná, formát: 210x150 mm, vydáno 2013
  nedostupné
 • Výroky Šrí Rámakršny

  Biografie / Jóga / Autoři » Rudolf Skarnitzl / Autoři » Šrí Rámakrišna / Duchovní cesta

  Výroky Šrí Rámakršny Kniha představuje téměř kompletní sbírku učení Šrí Rámakršny (1836-1886), jednoho z největších géniů moderního hinduismu. Obsahuje 1120 výroků a podobenství, jenž tvořily základy Mistrových poučení žáků a byly shromážděny z veškeré dostupné literatury. Kniha obsahuje i pečlivě sestavený životopis, v němž je dostatečný prostor pro vykreslení jedinečnosti jeho charakteru i způsobu, jak osobně vedl své žáky. Propracovaný obsah na začátku knihy poskytuje čtenáři možnost podrobného přehledu a studia.

  228 stran, vazba brožovaná, formát: 200x140 mm, vydáno 2000
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Biografie / Jóga / Autoři » Rudolf Skarnitzl / Autoři » Šrí Rámakrišna / Duchovní cesta