Robert Moss

Robert Moss (*1946) je australský historik, publicista a spisovatel. Je průkopníkem aktivního snění - originální syntézy šamanismu a moderní práce se sny a obrazotvorností.

Robert Moss - Vědomé snění Narodil se v Melbourne. V dětství se v důsledku vážného onemocnění dostal třikrát do bezprostředního ohrožení života, zážitky blízkosti smrti v něm probudily zájem o sny, imaginaci a skryté schopnosti lidské mysli.

Vystudoval a později (1969-1970) i přednášel starověkou historii na Australské národní univerzitě. V roce 1970 přesídlil do Londýna, působil na University College. V témže roce přijal jinou nabídku a stal se redaktorem The Economist. Jako novinář pracoval v dalších letech i pro Daily Telegraph a New York Times, pravidelně komentoval mezinárodní události v britské BBC.

V 80. letech se začal věnovat výhradně spisovatelské činnosti, psal převážně historické romány. Stále se také zajímal o sny. Navázal a rozvíjel kontakty se šamany v USA a Austrálii. Postupně vyvinul vlastní metodu aktivního snění. O této metodě přednáší, pořádá semináře a vede víceleté výukové programy.

Z vydaných knih: Vědomé snění (1996), Tři "pouhé" věci (2007), Tajná historie snění (2009), Snění navrací duši (2014)

Odkazy: http://www.mossdreams.com/, http://mossdreams.blogspot.com/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Triton / Spánek a sny / Transformace vědomí / Autoři » Robert Moss / Duchovní cesta
 • Snění navrací duši

  Mýty a pověsti / Zdraví / Šamanismus / Autoři » Robert Moss / Duchovní cesta / Skladem

  Léčba šamanským sněním

  Robert Moss - Snění navrací duši Pro současné léčebné metody jsou velkým přínosem dávné šamanské techniky vycházející z poznání, že v průběhu života můžeme utrpět ztrátu částí své duše - je to ztráta části životní energie a identity - a chceme-li být opět celiství a zdraví, musíme najít vhodné prostředky k uzdravení duše. Moss ukazuje, jak nám sny poskytují mapy, podle nich můžeme putovat na místa, kde najdeme ztracené či ukradené části duše, abychom je mohli navrátit domů. Učí nás, jak se máme spojit se zvířecími duchy, ovládnout větrného koně a vydat se na něm do míst léčení a prožívat dobrodružství v rozsáhlejší realitě. A díky tomu nacházíme cesty k léčení ran minulosti a otevíráme brány k uzdravení duše celé společnosti.

  263 stran, vazba brožovaná, formát: 210x140 mm, vydáno 2014
  cena:325,-
 • Tajné dějiny snění

  Nakladatelství » Triton / Spánek a sny / Autoři » Robert Moss

  Robet Moss - Tajné dějiny snění Odhalení prvního významného ložiska ropy v Kuvajtu, romány Marka Twaina a zdárné vyvedení otroků na svobodu zásluhou Harriet Tubmanové prostřednictvím "podzemní železnice". Co mají tyto činy společného? Všechny se nejprve uskutečnily ve snu. Snění má pro příběh lidského pokolení maximální význam. Je naprosto nezbytné pro naše přežití a vývoj, pro tvořivé snahy v kterémkoliv oboru a je zkrátka a dobře nepostradatelné pro to, abychom se dokázali vyrovnat se životem. Sny se zdají každému z nás.

  V archivních záznamech a ve slavných spisech sleduje autor jednotlivé řetězce snů a odhaluje nám pozoruhodné a přesto pravdivé příběhy historických osobností, jež se svými sny nechaly ovlivnit.

  440 stran, vazba vázaná, formát: 200x140 mm, vydáno 2011
  cena:459,-
 • Tři "pouhé" věci

  Nakladatelství » Triton / Spánek a sny / Autoři » Robert Moss / Šťastný život

  Robet Moss - Tři 'pouhé' věci Osvojíme-li si moc tří "pouhých" věcí, napojíme se na neobyčejný zdroj vedení, uzdravování a energie. Navíc se z nás stanou obyvatelé dvou světů. V každodenních situacích, když jsme ve vleku spěchu, stresu, programu druhých lidí a jejich očekávání, často ztrácíme hlubší smysl toho, proč žijeme. Zaplétáme se do problémů, které nelze vyřešit na té úrovni myšlení a bytí, na níž se právě nacházíme. Odcizujeme se kouzlu spočívajícímu v umění dotknout se hlubší reality a odnést si z ní do běžného světa jistá obdarování.

  248 stran, vazba vázaná, formát: 200x140 mm, vydáno 2010
  nedostupné
 • Vědomé snění

  Nakladatelství » Triton / Spánek a sny / Transformace vědomí / Autoři » Robert Moss / Duchovní cesta

  Duchovní cesta pro každodenní život

  Robert Moss - Vědomé snění V knize Vědomé snění její autor Rober Moss podrobně líčí jedinečný přístup o devíti krocích k pochopení snů za použití současných technik práce se sny, technik, které se vyvinuly v šamanských kulturách po celém světě. Kniha Vědomé snění vám ukáže cestu, jak své sny využít, aby jste porozuměli své minulosti, dokázali ovlivnit budoucnost, uměli se napojit na své nejhlubší touhy a nechali se vést svým vyšším já.

  Moss objasňuje, jak aplikovat šamanské techniky práce se sny, pocházející zejména z tradic australských domorodců a domorodých obyvatel Ameriky, na problémy moderního života a jak se postupně vydávat na cesty světem snů.

  424 stran, vazba vázaná, formát: 205x145 mm, vydáno 2009
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Triton / Spánek a sny / Transformace vědomí / Autoři » Robert Moss / Duchovní cesta