Reinhard Habeck

Reinhard Habeck (*1962) je rakouský spisovatel a ilustrátor. Narodil se ve Vídni. Zabývá se převážně archeologickými a historickými záhadami. Dosud publikoval 18 knih, z nichž některé byly přeloženy i do češtiny. Je spoluzakladatelem největší putovní výstavy "Nevyřešené záhady", kterou tvoří přes 480 záhadných předmětů z různých míst světa.

http://www.reinhardhabeck.at/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » NS Svoboda / Pravěk / Autoři » Reinhard Habeck / Historické záhady
 • Největší záhady archeologie

  Pravěk / Autoři » Reinhard Habeck / Historické záhady / Skladem

  Nevysvětlitelné nálezy z celého světa

  Reinhard Habeck - Největší záhady archeologie Muzea a soukromé sbírky po celém světě ukrývají záhadné artefakty, s nimiž si současná věda neví rady. Jak je možné vysvětlit díru po střelné zbrani v lebce pračlověka, elektrobaterii starých Babyloňanů či prehistorickou mapu, která přesně odpovídá satelitním snímkům NASA? Byli naši předkové vyspělejší, než připouštíme?

  V naší minulosti něco nesedí. Tato kniha popisuje výmluvné objevy a podrobně vypráví o mnoha kuriózních předmětech, skutečných objevech a artefaktech, které zdánlivě nenacházejí žádné místo v přirozeném vývojovém řetězci. Klasická archeologie zamlčuje "nemožné předměty", nemá k nim co říci a před touto fantastickou skutečností raději zavírá oči.

  248 stran, vazba vázaná, formát: 205x135 mm, vydáno 2009
  cena:249,-
 • Svědkové tajemné minulosti

  Nakladatelství » NS Svoboda / Pravěk / Autoři » Reinhard Habeck / Historické záhady

  Co v sobě skrývají záhady dávnověku?

  Reinhard Habeck - Svědkové tajemné minulosti Stále je ještě velké množství záhad, které se nepodařilo badatelům uspokojivě vysvětlit, a které by tedy vlastně neměly existovat:- Kdo zanechal před miliony lety zkamenělé otisky bot?- Jak to, že archeologické artefakty obsahují precizní znalosti z embryologie a genetiky?- Jak vysvětlit miniaturní prehistorická letadla ze dřeva, ale i ze zlata?- Vlastnili primitivní Parthové prehistorické baterie?- Ukazují reliéfy z dob faraónů přesné elektrotechnické detaily?- K čemu sloužily v antice lupy?- Jakými propracovanými metodami byly opracovány křišťálové lebky Mayů a Aztéků?- Kdo před 2000 let zkonstruoval "hvězdný počítač" z Antikythéry?- Kdo zná tajemství nečitelných písem?- Proč byly na planině Nazca vytvořeny kilometry dlouhé dráhy?- Jaká tajemství střeží "komora vědění"?

  337 stran, vazba pevná, formát: 235x170 mm, vydáno 2007
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » NS Svoboda / Pravěk / Autoři » Reinhard Habeck / Historické záhady