Raymond Moody

Raymond Moody Raymond Moody (*1944) je americký psycholog a lékař. Vystudoval filozofii na univerzitě ve Virginii a psychologii na univerzitě v západní Georgii. Pracoval jako soudní psychiatr v Georgii. Později se přestěhoval do Alabamy, kde žije dodnes. Napsal jedenáct knih, v nichž se zabývá otázkou posmrtného života a v některých také rozvádí myšlenku reinkarnace. Nejvíce ho proslavila kniha "Život po životě", která byla přeložena do 30 jazyků a prodalo se jí 13 milionů výtisků. V roce 1975 zavedl termín Near death experience (NDE) - prožitky blízké smrti, který se od té doby začal pro tento typ zkušeností používat.

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Knižní klub / Posmrtná existence / Dostupnost: 1-6 dnů / Raymond Moody
 • Doteky věčnosti

  Nakladatelství » Knižní klub / Posmrtná existence / Raymond Moody

  Zkoumání zážitků sdílené smrti

  Raymond Moody - Doteky věčnosti Co se s člověkem děje, když umírá? Je možné, aby tento zážitek sdílel s živými? I ve své knize Doteky věčnosti se Raymond Moody zabývá tematikou smrti a umírání a této fascinující otázce dává zcela nový směr. Spolu s P. Perrym totiž zkoumá "zážitky sdílené smrti", při nichž mohou lidé, kteří jsou v přítomnosti umírajícího, nakrátko nahlédnout do onoho světa. Průkopnické dílo se čte jako strhující román.

  Zážitky sdílené smrti se vyskytovaly od samého počátku medicíny, jenže doktory ani sestry nikdo nepodněcoval, aby hovořili o věcech, které náležejí spíše do oblasti spirituální než vědecké. Od osmdesátých let začali být lékaři otevřenější, mluvili o nejrůznějších věcech, včetně zážitků blízké smrti a zážitků sdílené smrti. Svůj podíl na tom má i kniha Raymonda Moodyho Život po životě, která byla poprvé vydána v roce 1975.

  160 stran, vazba pevná, formát: 208x135 mm, vydáno 2011
  nedostupné
 • Svetlo na druhom brehu

  Knihy ve slovenském jazyce / Posmrtná existence / Raymond Moody

  Dalšie výskumné poznatky autora knihy Život po živote

  Raymond Moody - Svetlo na druhom brehu Svojou prvou knihou Život po živote doktor Raymond Moody zmenil naše názory na smrť. Rozprávanie ľudí, ktorí prešli štádiom klinickej smrti a vrátili sa do života, ich opisy cesty tunelom a príbehy o stretnutí s anjelskými bytosťami potvrdili existenciu života po smrti.

  Od vydania knihy Život po živote sa naňho nepretržite obracia množstvo ľudí, aby sa s ním podelili o nečakané zážitky, keď sa sami ocitli blízko smrti alebo keď zomrel niekto z ich blízkych. Dospelo bádanie o zážitku prahu smrti (ZPS) k vedeckému dôkazu, že jestvuje posmrtný život? Na tému posmrtného života k nijakému presvedčivejšiemu dôkazu ani nemožno dospieť. To však neznamená, že by sa tieto očividne jestvujúce zážitky nemali s úctou a záujmom skúmať.

  160 stran, vazba pevná, formát: 208x137 mm, vydáno 2011
  nedostupné
 • Život po ztrátě

  Nakladatelství » Knižní klub / Posmrtná existence / Raymond Moody

  Raymond Moody - Život po ztrátě Jako průkopník moderního výzkumu zážitků domnělé smrti a autor klasického bestseleru Život po životě změnil Raymond Moody zcela způsob, jakým pohlížíme na smrt a umírání. Ve své knize Život po ztrátě zkoumá spolu s Dianne Arcangelovou, proč nám žal způsobuje tolik utrpení a jak dovedou někteří lidé překonat svou ztrátu a nabýt ještě větší celistvosti než před ní. V návaznosti na závěry Života po životě uvádějí aktuální poznatky o zážitcích domnělé smrti a ukazují, jak jsou jedinci, kteří věří, že vědomí přežívá tělesnou smrt, schopni zdolat svůj zármutek a dík jemu se přerodit. Pochopení "největšího tajemství" života přináší sebedůvěru a vnitřní mír. Ve formě směsi osobních příběhů a pronikavé učenosti nabízí toto dílo vhled do této problematiky.

  287 stran, vazba vázaná, formát: 205x130 mm, vydáno 2005
  nedostupné
 • Život po životě

  Nakladatelství » Knižní klub / Posmrtná existence / Dostupnost: 1-6 dnů / Raymond Moody

  Raymond Moody - Život po životě Americký lékař a spisovatel proslul po celém světě jako významný badatel, který se zaměřil na oblast smrti a zážitků s ní spjatých. Co vlastně nás čeká po smrti? Náboženský pohled předpokládá určitou formu posmrtné existence, kdežto materialisté vycházejí z představy zející nicoty. Důkazy, jež by vyřešily nejspornější otázky lidské existence, však zatím nikdo nepředložil. Zvláštnímu zájmu se proto těší prožitky blízké smrti. Právě ty Raymond Moody intenzivně zkoumal a dokázal popsat charakteristické znaky, jež je provázejí. Jeho knihy se staly světovými bestsellery. Autor v nich shrnul vzpomínky těch, kteří přežili klinickou smrt, a došel k pozoruhodnému zjištění - vjemy při umírání bývají shodné a vesměs naznačují možnost jakési další cesty.

  152 stran, vazba vázaná, formát: 207x135 mm, vydáno 2010
  cena:229,-
 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Knižní klub / Posmrtná existence / Dostupnost: 1-6 dnů / Raymond Moody