Přežití v extrémních podmínkách

 • Ukaž vše Str.: Přežití v extrémních podmínkách / Autoři » Chris McNab / Dostupnost: 1-6 dnů
 • Česká kuchyně za dob nedostatku

  Kuchařky / Přežití v extrémních podmínkách / Autoři » Čeněk Zíbrt / Dostupnost: 1-6 dnů

  Čeněk Zíbrt - Česká kuchyně za dob nedostatku Vaření z lokálních, původních zdrojů, s prázdnou kapsou a hlavou plnou ideálů se znovu dostává ke slovu, a s ním i tato kniha.

  Desítky receptů pro všechny zájemce o kuchyni nouze aneb kterak lze z lišejníků, bukvic, hlemýžďů a žab vyžíti. V době trvající krize recepty stále aktuální. Potěší však i zbohatlické gurmány u moderních sporáků či alternativní "zdravovědce", kteří mohou společně experimentovat s netradičními bylinami a surovinami. Jedná se tak o první kuchařskou knihu budující stálý sociální smír.

  Publikace, jejíž první vydání vyšlo v roce 1917, je zaměřena na netypické zdroje obživy, ke kterým se z větší či menší míry muselo uchylovat obyvatelstvo v českých zemích v dobách nedostatku.

  211 stran, vazba vázaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2012
  cena:268,-
 • Hladová kuchařka

  Kuchařky / Přežití v extrémních podmínkách / Autoři » Igor Malijevský / Skladem

  Vaříme za poslední korunu

  Igor Malijevský - Hladová kuchařka Jedinečná kuchařka jako příručka k přežití obsahuje stovku nejlevnějších receptů od tradičních českých levných jídel z brambor, zelí či květáku až po novinky jako knedloust nebo chlebaná. Žádný z receptů nepřesahuje náklady 10 Kč (v cenách roku 2013) na porci. Základem je vždy levná stravitelná potravina. Kuchařka obsahuje čtyři základní okruhy: 1. Brambory, 2. Chléb, pečivo, knedlík, 3. Mouka, kaše, těstoviny, 4. Luštěniny a zelenina. K těmto základním kapitolám je připojena kapitola Příroda. Na odlehčení kuchařka popisuje i nezdařené recepty, které by měly být varováním pro experimentátory.

  122 stran, vazba brožovaná, formát: 200x200 mm, vydáno 2013
  cena:198,-
 • Jak přežít konec civilizace

  Beletrie / Nakladatelství » MOTTO / Přežití v extrémních podmínkách / Autoři » Magdalena Vožická / Dostupnost: 1-6 dnů

  Magdaléna Vožická - Jak přežít konec civilizace Již dlouhá staletí se lidstvo straší předpověďmi o konci světa. I v knize knih je tomuto tématu věnována kapitola Zjevení, kde je celá záležitost popsána velmi plasticky. O tom, jak by to mohlo probíhat, panuje mnoho různých představ. Výbuch supersopky nebo náraz asteroidu do Země. To je varianta, kterou bychom mohli ustát pouze ve vlastní malé kosmické lodi na oběžné dráze. Může však nastat i nějaká jiná katastrofa, která nechá přírodu přece jen v použitelném stavu. Třeba přijde mimořádně silná sluneční bouře a kleknou všechny sítě. Mimo kolapsu internetu nastane i blackout a všechny infrastruktury přestanou fungovat. Naše civilizace propadne chaosu a my se budeme znovu učit základní věci, které byly pro naše předky běžným denním chlebem, abychom si zajistili nutné životní potřeby. Podobně by to mohlo dopadnout po velmi silném zemětřesení bez vulkanických doprovodných jevů.

  272 stran, vazba vázaná, formát: 205x145 mm, vydáno 2013
  cena:249,-
 • Jak přežít v přírodě

  Člověk a příroda / Přežití v extrémních podmínkách

  Jak přežít v přírodě Pobyt a pohyb v přírodě je stále oblíbenější. Jak se mám ale připravit? Co si s sebou vzít? Čím se budu živit? Kde budu spát? Co udělám v nečekaných nebo nouzových situacích? Na tyto i mnohé další otázky najdete odpovědi právě v naší knize. Plánování cesty, vybavení, jídlo, život v divočině, nečekaná nebezpečí a jak je přežít - tato kniha je obsáhlým a nevyčerpatelným průvodcem na vašich cestách přírodou, a to i v extrémních situacích. Nehraje zde žádnou roli, zda jste začátečník nebo profesionál. Pro některé čtenáře bude možná rozhodujícím impulzem a vydají se objevovat krásy a skrytá tajemství přírody. Jiným možná zachrání rady v této knize v rozhodující situaci život. Ostatní jednoduše ocení dobrého rádce, který jim poradí, jak si zahřát nohy...

  96 stran, vazba brožovaná, formát: 210x147 mm, vydáno 2009
  nedostupné
 • Kompletní příručka - Jak přežít

  Přežití v extrémních podmínkách

  374 dovedností, které potřebujete znát

  Kompletní příručka - Jak přežít Kniha obsahuje 374 základních dovedností, které by mel znát každý zálesák: jak se naučit nebo zlepšit v lovení zvěře. Jak vystopovat srnce. Jak vystřelit v nejobtížnější situaci. Jak zlepšit své schopnosti v lovu lukem a nožem na mistrovskou úroveň. Jak přepravit, rozporcovat a připravit zvěřinu. Jak chytře na lov ryb. Jak nejlépe lovit z motorového člunu, kánoe nebo kajaku. Jak tábořit kdekoliv. Jak si udržet teplo. Jak se dobře najíst a rozdělat oheň v jakékoliv situaci a v rekordním čase atd. Jak proste všechno přežít: ať se pod vámi prolomí led, sklouznete do burácející reky nebo se ocitnete tváří v tvář rozzuřenému medvědovi. Všechny tyto dovednosti mohou znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

  374 stran, vazba vázaná, formát: 247x195 mm, vydáno 2012
  nedostupné
 • SAS Příručka jak přežít

  Člověk a příroda / Přežití v extrémních podmínkách / Autoři » John Wiseman / Dostupnost: 1-6 dnů

  SAS příručka jak přežít Poradíme Vám, jak zvládnout každou situaci!

  Tato kniha vám umožní zvládnout jakoukoli situaci tak, jako speciálně vycvičení vojáci jednotek SAS. Naučíte se sestavit správnou výbavu na jakoukoliv výpravu, seznámíte se se základními informacemi o podnebí a terénu, jídle pro výpravy, postupy při první pomoci a radami jak přežít katastrofy jako sucho, oheň a lavina. Obsahuje rady z oblastí: strategie, tábornictví, výkladu map, první pomoci, předpovědi počasí, přežití na moři či při pochodu v horách a džungli. Dozvíte se nejdůležitější informace o správné výstroji, podnebných pásmech, jedlých rostlinách, zvířatech, která lze ulovit, rozdělání ohně a přípravě jídel, nebezpečných rybách, ale i o signálech a kódech či pátracích postupech. S touto knihou prostě přežijete!

  566 stran, vazba brožovaná, formát: 205x126 mm, vydáno 2004, dotisk 2010
  cena:329,-
 • Tři svíce za budoucnost

  Přežití v extrémních podmínkách / Společnost / Transformace společnosti / Autoři » Jan Keller / Autoři » Jan Sokol / Kolapsy / Dostupnost: 1-6 dnů / Václav Cílek

  Návody a nápady jak přežít konec světa

  Tři svíce za budoucnost Kniha zaznamenává současné globální trendy a zejména jeden z reálných scénářů: velký světový zmatek a úplný či dílčí kolaps západní či globální civilizace. Po chaotickém přechodném období ale nevyhnutelně nastane regenerace a v pravděpodobném měřítku 20 až 30 let další vzestup. Jde tedy o to, jak vcelku důstojně a vesele přežít přechodové období a netrpět přitom příliš hladem, zimou a bezprávím.

  Název Tři svíce odpovídá třem okruhům, které kniha zahrnuje: filosofii, sociologii a praktický život...

  308 stran, vazba brožovaná, formát: 200x200 mm, vydáno 2012
  nedostupné
 • Vojenská příručka přežití

  Přežití v extrémních podmínkách / Autoři » Chris McNab / Dostupnost: 1-6 dnů

  Příručka přežití SAS a speciálních jednotek

  Chris McNab - Vojenská příručka přežití Chris McNab ztělesňuje zkušeného odborníka na techniky přežití. V této knize naleznete užitečné návody pro přežití v přírodě. Dozvíte se například, jak nastražit pasti na zvířata, zhotovit lovecké nástroje, rozdělat signalizační oheň, postavit iglú, ošetřit žihadlo, slézt skálu, zorientovat se v terénu, připravit si jídlo ze zvěřiny, odhadnout počasí, vysílat signály letadlům a mnohé další. Návody doplňuje přes 300 názorných kreseb. Stejné postupy se učí i vojáci speciálních jednotek.

  Rozměry knihy vám umožní vzít si ji s sebou na cesty do přírody.

  320 stran, vazba vázaná, formát: 182x131 mm, vydáno 2011
  cena:289,-
 • Ukaž vše Str.: Přežití v extrémních podmínkách / Autoři » Chris McNab / Dostupnost: 1-6 dnů