Pavel Milko

ThLic. Pavel Milko, Ph.D. vystudoval Pravoslavnou bohosloveckou fakultu Prešovské univerzity, pak pokračoval v postgraduálním studiu Spirituality křesťanského východu na Cyrilometodějské teologické fakultě Palackého univerzity. Je zaměstnancem Ústavu východního křesťanství Husitské teologické fakulty UK a Slovanského ústavu AV ČR. Jeho specializací je byzantologie (byzantská teologie, byzantská filosofie, patristika).

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Biografie / Křesťanství / Autoři » Pavel Milko
 • Órigenés učitel

  Biografie / Křesťanství / Autoři » Pavel Milko

  Pavel Milko - Órigenés učitel Órigenés je jedním z nejvýznamnějších, ale také nejkontroverznějších křesťanských myslitelů. Tato kniha se pokouší na výkladu dvou konkrétních textů (List Řehoři Divotvůrci a Předmluva k Peri archón) podat náčrt některých aspektů Órigenova myšlení, především jeho vztahu k filosofii a konceptu theologie jako vědy.

  Jakkoliv je hlavním tématem knihy Órigenés učitel výklad vybraných textů a problematiky s nimi spjaté, na pozadí výkladu vidíme tohoto raně křesťanského theologa a filosofa jako autora, který své žáky formuje prostřednictvím duchovních cvičení.

  205 stran, vazba vázaná, formát 240x170 mm, vydáno 2009
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Biografie / Křesťanství / Autoři » Pavel Milko