Paulo Coelho

Paulo Coelho Paulo Coelho (*1947) je slavný brazilský spisovatel, držitel řady prestižních ocenění. Nejvíce ho proslavila novela Alchymista (1988). Ve Francii byl roce 1995 jmenován Rytířem Řádu umění a literatury a v roce 1999 tam získal řád Čestné legie. Je také držitelem dalších cen - např. Crystal Award (1999), Bambu (2001), Club of Budapest Planetary Arts Award (2002), Corine Award (2002). V roce 1996 byl jmenovám zvláštním poradcem programu UNESCO pro duchovní sbližování a dialog mezi kulturami. Angažuje se také ve prospěch brazilského fotbalu.

V mládí užíval drogy, na nichž si záhy vytvořil závislost. Svými rodiči, s nimiž měl často spory, byl třikrát poslán do psychiatické léčebny, kde byl vystaven elektrošokům.

Pracoval jako novinář, scénárista, dramatik a textař rockových písní. I když byl ovlivněný křesťanstvím, blízký mu byl také šamanismus a jednu dobu dokonce praktikoval černou magii. Jako člen tzv. Alternativní společnosti kritizoval v první polovině 70. let brazilský politický systém, za což se dostal i do vězení. Po té pracoval v gramofonové společnosti CBS. Spisovatelské činnosti se plně věnuje od konce 80. let. Coelho ve svých knihách vyjadřuje myšlenky náboženského významu, odmítá však roli duchovního učitele. Tvrdí, že je smyslný a společenský člověk. Stál u zrodu obecně prospěšné organizace Institut Paula Coelha.

Z díla: Poutník - Mágův deník (1987), Alchymista (1988), Brida (1990), Valkýry (1992), U řeky Piedra jsem usedla a plakala (1994), Pátá hora (1996), Ďábel a slečna Chantal (2000), Veronika se rozhodla zemřít (1998), Jedenáct minut (2003), Záhir (2005), Čarodějka z Portobella (2006), Vítěz je sám (2008).

Odkazy: http://www.paulocoelho.com/, http://www.coelho.cz/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Beletrie / Nakladatelství » Argo / Autoři » Paulo Coelho / Dostupnost: 1-6 dnů
 • Alchymista

  Beletrie / Nakladatelství » Argo / Autoři » Paulo Coelho / Dostupnost: 1-6 dnů

  Paulo Coelho - Alchymista Román Alchymista, největší brazilský bestseller všech dob, byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků.

  Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.

  164 stran, vazba vázaná, formát: 135x205 mm, vydáno 2005
  cena:196,-
 • Alef

  Beletrie / Nakladatelství » Argo / Autoři » Paulo Coelho / Duchovní cesta

  Paulo Coelho - Alef Ve svém nejnovějším díle se Paulo Coelho vrací k motivu pouti: po Santiagu v románu Poutník - Mágův deník a Římě v Bridě vypráví o třetí tajemné pouti, která bývá nazývána "Poutí do Jeruzaléma". Nemusí se v ní však nutně cestovat do Jeruzaléma. Podmínkou je jen cesta v prostoru a čase. Úkolem, který měl hrdina splnit, bylo vzdálit se z domova na 4 měsíce. Navštívil několik zemí, ale to nejdůležitější ho potkalo při přejezdu Asie Transsibiřskou magistrálou (15 dní, 7 různých časových pásem, 9288 km z Moskvy do Vladivostoku). Celý příběh se odvíjí ve znamení symbolu Alef, prvního písmene hebrejské abecedy, představujícího v duchu magické tradice bod, v němž se vše sbíhá a v němž můžeme v jediném okamžiku vše spatřit.

  248 stran, vazba vázaná, formát: 210x130 mm, vydáno 2011
  cena:239,-
 • Poutník - Mágův deník

  Beletrie / Nakladatelství » Argo / Autoři » Paulo Coelho / Skladem

  Paulo Coelho - Alchymista Tato kniha, která získala autorovi mimořádnou popularitu, je podrobným líčením jeho pěší pouti do Santiaga de Compostela a zhodnocením získané duchovní zkušenosti. Po stopách středověkých poutníků se Paulo pod vedením učitele a přítele Petra vypravil, aby našel meč, který mu byl při slavnostním rituálu jednoho esoterického řádu pro přílišnou pýchu a posedlost zázraky odepřen a ukryt kdesi na svatojakubské cestě. Během náročných zkoušek, s jejichž pomocí poutník jednotlivé úseky cesty za ztraceným mečem zdolává, se vyvíjí i složitý vztah učedníka a mistra ve vzájemném dávání a přijímání.

  184 stran, vazba vázaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2002

  cena:191,-
 • Rukověť bojovníka světla

  Beletrie / Nakladatelství » Argo / Autoři » Paulo Coelho / Dostupnost: 1-6 dnů

  Coelho - Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla vyzývá každého, aby dokázal žít své sny. Aby každý vyšel vstříc nejistotě života a naplnil svůj jedinečný osud. Svým nenapodobitelným způsobem nám Paulo Coelho ukazuje, že v každém z nás žije bojovník světla, máme ho v sobě všichni. Inspirující krátké texty z let 1993-1996 ponoukají čtenáře, aby nastoupil cestu bojovníka: toho, který je schopen vidět, že být naživu je zázrak, toho, kdo dokáže i prohrát, toho, kterého hledání dovede k nalezení identity, po níž touží.

  V knize autor vychází z tradic různých zemí, klade důraz na základní lidské hodnoty a vnitřní růst člověka, jenž nepodlehne malomyslnosti a únavě, ale věří v zázraky a lásku.

  160 stran, vazba vázaná, formát: 160x115 mm, vydáno 2006
  cena:188,-
 • Ukaž vše Str.: Beletrie / Nakladatelství » Argo / Autoři » Paulo Coelho / Dostupnost: 1-6 dnů