Oldřich Bubák

Oldřich Bubák Ing. Oldřich Bubák (*1954) je český cestovatel, fotograf, spisovatel, polárník a dobrodruh. Vystudoval strojní fakultu Českého vysokého učení technického v Praze. Za sebou má řadu úspěšných výprav a mezinárodních expedic. Je prvním Čechem, který pěšky zdolal severní i jižní pól. Navštívil na 170 států. Intenzivně se zajímá o tibetskou kulturu a himálajské tradice. Je držitelem licence profesionálního průvodce od nepálské "Královské himálajské trekkingové společnosti" se zaměřením především na buddhistické země - Tibet, Bhútán, Sikkim, Nepál, Barmu a Kambodžu. Jeho silná láska k Nepálu ho přivedla k myšlence založit v roce 2002 "Společnost nepálsko-českého přátelství". Věnuje se publikační činnosti, pořádá přednášky, koncerty a fotografické výstavy.

Z vydaných knih: Doteky konců světa (2004), Království Lo Mustang (2005), Ve stínu Everestu (2007), Můj anděl strážný musí být asi unavený (2007), THU DŽE ČCHE (2009), Tingltangl (2011)

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Poezie / Autoři » Oldřich Bubák / Dostupnost: 1-6 dnů
 • Tingltangl

  Poezie / Autoři » Oldřich Bubák / Dostupnost: 1-6 dnů

  Oldřich Bubák - Tingltangl Sbírka Oldřicha Bubáka, "Tingltangl", nový růženec emocí dobrodruha, je volným pokračováním sbírky "Ve stínu Everestu". Autor pokračuje v provázení svých čtenářů krok za krokem stezkami, kterými se ubírá jeho duch, a přibírá je k účasti na svém putování za pravdou a smyslem. Stále je věrný směru, namířenému do sebe sama, do své duše, své podstaty a na to navazující zkoumání přírody a světa a vztahů mezi oběma oblastmi. Věří, že pochopení souvislostí a touha po harmonii pomáhá snáze pronikat do tajů vztahových komplikací a šířit nejen pozitivní myšlení kolem sebe, ale především lásku. V případě této sbírky se dá již říci, že se blíží k archetypu žánru, umělecky snad nejrafinovanějšího druhu básnické tvorby, který se pohybuje na hranici poezie, filosofie, intelektuálního vtipu, bonmotu, zhuštěné anekdoty či hudby myšlenky a ticha.

  196 stran, vazba božovaná, formát: 200x120 mm, vydáno 2011
  cena:289,-
 • Ukaž vše Str.: Poezie / Autoři » Oldřich Bubák / Dostupnost: 1-6 dnů