Nová Akropolis

Nakladatelství Nová Akropolis vydává knihy z oblasti filozofie, náboženství, vědy a umění.

 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Nová Akropolis / Posvátné spisy / Autoři » Konfucius / Moudrost staré Číny
 • Bhagavadgíta a Uttaragíta

  Nakladatelství » Nová Akropolis / Posvátné spisy / Moudrost staré Indie / Skladem

  Bhagavadgíta - Píseň vznešeného, Uttaragíta - Píseň zasvěcení

  Bhagavadgíta a Uttaragíta Jedinečný soubor dvou významných děl indické filozofie Bhagavadgíty a Uttaragíty, které spolu souvisejí. První je působivým dialogem, součástí jednoho ze dvou největších indických eposů Mahábháraty, jehož název lze přeložit jako "Píseň vznešeného". Ve svém symbolismu obsahuje mystérium vnitřního zápasu člověka a jeho odvěkého hledání smyslu života. Uttaragíta neboli "Píseň zasvěcení" je v jistém smyslu pokračováním, výsledkem procesu boje započatého v Bhagavadgítě, s konkrétními praktickými radami pro jejího hrdinu Ardžunu, který čelí novému pokušení usínaje na vavřínech své slávy.

  Nadčasové myšlenky obou děl daleko přesahují obsahový i časový rámec indické filozofie, Ardžuna by se mohl jmenovat jako kdokoli z nás, kdo v touze dát svému životu hlubší cíl svádí každodenně mnoho malých bitev.

  200 stran, vazba vázaná, formát: 180x110 mm, vydáno 2012
  cena:200,-
 • Hovory Konfuciovy

  Nakladatelství » Nová Akropolis / Posvátné spisy / Autoři » Konfucius / Moudrost staré Číny

  Hovory Konfuciovy Všem milovníkům nadčasové moudrosti přinášíme jeden ze základních textů konfucianismu, čínského filozofického směru a pohledu na svět. Jedná se o soubor myšlenek významného mudrce Konfucia, který žil v Číně před 2500 lety. Navzdory velké časové i psychologické vzdálenosti, která nás dělí od jeho doby, jsou i pro člověka 21. století jeho slova stále platná. Vydáváme znovu překlad Jaroslava Průška z roku 1940. Opravili jsme pouze zřejmé chyby vzniklé přepisem a při číslování odstavců.

  Při jedné příležitosti, když se žák zeptal Konfucia: "Učiteli, který je nejvhodnější způsob služby Bohům?", učitel mu odpověděl: "Dříve než budeš sloužit Bohům, dbej na to, abys sloužil lidem, kteří tě obklopují, abys je zušlechtil, učinil je pevnými, čestnými, spravedlivými a ctnostnými. A když toto uskutečníš, věnuj se Bohům."

  250 stran, vazba vázaná, formát: 180x120 mm, vydáno 2010
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Nová Akropolis / Posvátné spisy / Autoři » Konfucius / Moudrost staré Číny