Mikel Dunham

Mikel Dunham (*1948) je americký spisovatel, malíř a fotograf. Vystupuje také v několika dokumentárních filmech. Vyrostl na farmě v Ozark v USA, žil v Paříži, Mnichově, na Krétě a v New Yorku. V uplynulých patnácti letech strávil hodně času na dlouhých cestách po Tibetu, Indii a Střední Asii. Byl žákem mistra malby thangka Pemy Wangyala z oblasti Dolpo. Řídil výtvarné práce na nástěnných malbách ve dvou významných buddhistických chrámech, z nichž jeden se nachází v indickém Sarnathu a druhý na severu státu New York. V posledních letech žije převážně v Nepálu.

V knize Buddhovi bojovníci zúročil materiály a svědectví, které po mnoho let sbíral v prostředí buddhistických mnichů a tibetských exulantů v Indii.

Z vydaných knih: Samye: Pouť do rodiště tibetského buddhismu (2004), Buddhovi bojovníci (2004), Náboženská umění Tibetu: nástěnné malby Samje (2007), Chuť Tibetu (2008)

Odkazy: http://www.mikeldunham.blogs.com/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Autoři » Mikel Dunham / Tibet
 • Buddhovi bojovníci

  Autoři » Mikel Dunham / Tibet

  Mikel Dunham - Buddhovi bojovníci Kniha Buddhovi bojovníci je příběhem desítek tisíc Tibeťanů, kteří se zbraní v ruce vystoupili proti krvavé okupaci své země komunistickou Čínou a ničení všeho, co jim bylo svaté. Nejen válečníci z východního Tibetu, ale i tisíce buddhistických mnichů, kteří odvolali svůj slib nenásilí, se chopili zbraní a vyrazili proti přesile čínské komunistické armády. Jediný, kdo se pokusil podpořit tibetský národ v jeho statečném odporu, byly v té době Spojené státy americké. Skupina agentů CIA tajně cvičila a vyzbrojovala khampské bojovníky v naději, že se Tibeťanům podaří postupem času osvobodit. Mikel Dunham po sedm let vedl rozhovory s lidmi, kteří bojovali proti Číňanům, a sbíral příběhy, které by jinak upadly v zapomnění.

  392 stran, vazba vázaná, formát: 240x170 mm, vydáno 2011
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Autoři » Mikel Dunham / Tibet