Mijamoto Musaši

Mijamoto Musaši Šingen Musaši No Kami Fudžiwara No Genšin (1548-1645) známý jako Mijamoto Musaši byl slavný japonský samuraj. V dětství přišel o oba rodiče, od třinácti let se účastnil bojů a procházel vítězně mnoha souboji. Používal dva dlouhé ocelové meče, které posléze nahradil bambusovými meči. Většinu času strávil výcvikem, v meditacích a na cestách. Věnoval se také umění kaligrafie a malby. Na sklonku svého života v letech 1643-1645 napsal své známé dílo "Kniha pěti kruhů", která je dodnes považována za návod pro úspěšný život a je oblíbenou četbou podnikatelů v Japonsku i USA.

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Japonsko / Nakladatelství » CAD Press / Autoři » Mijamoto Musaši
 • Kniha pěti kruhů

  Japonsko / Nakladatelství » CAD Press / Autoři » Mijamoto Musaši

  Go rin no šo

  Mijamoto Musaši - Kniha pěti kruhů Středověké dílo o cestě meče - kendó, jehož autorem je legendární japonský samuraj, kengo Šingen Musaši No Kami Fudžiwara No Genšin (1548-1645). Tento spis studují jak mistři kendó, tak japonští manažeři, kteří jej považují za příručku podnikatelské strategie. Doplněno o Dokukódó s komentářem Sandokai Sena (180 stran).

  Dílo Mijamota Musašiho, jehož správnější překlad by zněl Kniha pěti sfér, je věnováno válečnému umění z čistě pragmatického pohledu. Musaši odmítá povrchní předvádění a komercializaci bojových umění; místo toho se soustředí na psychologické a fyzické otázky smrtícího úderu a rozhodného vítězství, které považuje za základ vedení boje.

  178 stran, vazba brožovaná, formát: 190x150 mm, 3. vydání
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Japonsko / Nakladatelství » CAD Press / Autoři » Mijamoto Musaši