Michael Harner

Michael Harner Michael Harner, Ph.D., (*1929) je americký antropolog a učitel šamanismu, jeden z nejvýznamnějších představitelů šamanismu v západním světě a zakladatel Nadace pro šamanská studia (Foundation for Shamanic Studies).

Vystudoval antropologii na Kalifornské univerzitě v Berkeley (1963), jako profesor antropologie působil na Yaleově, Kolumbijské a Kalifornské univerzitě. Byl také místopředsedou antropologického oddělení Akademie věd v New Yorku.

Přes padesát let se věnoval šamanismu, získal mnoho osobních zkušeností při pobytu u původních etnik v horní Amazonii, Mexiku, v západní části Severní Ameriky, v Arktidě a Laponsku. Od roku 1961 aktivně praktikuje šamanismus a šamanské metody léčení, od 70. let o těchto metodách veřejně přednáší. Významně přispěl k zpřístupění tradic šamanismu lidem v Severní Americe a Evropě. Výrazně také ovlivnil pojetí šamanismu na akademické půdě. Za jeho přínosnou práci mu Kalifornský institut integrálních studií v roce 2003 udělil čestný doktorát.

Se svou ženou Sandrou žije v Marin County v Kalifornii.

Foto: Foundation for Shamanic Studies, licence: CC BY-SA 3.0

Odkaz: http://www.shamanism.org/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Eko-konzult / Šamanismus / Autoři » Michael Harner / Dostupnost: 1-6 dnů
 • Cesta šamana

  Nakladatelství » DharmaGaia / Šamanismus / Autoři » Michael Harner

  Jak probudit svůj vnitřní potenciál

  Michael Harner - Cesta šamana Dnes již klasické dílo o šamanismu a nejpřednější zdroj informací, který razil cestu šamanské renesanci na Západě. Antropolog a praktikující šaman Michael Harner nám nabízí nepřekonatelnou učebnici praktického šamanismu, v níž s hlubokým vhledem vysvětluje, co je šamanismus, odkud přišel a jak z něj můžeme i my učinit součást svého života. Tato kniha kniha by měla především posloužit jako úvodní učebnice šamanské metodologie týkající se zdraví a léčení. Poznatky, jež autor nabízí, slouží potřebám léčitele, nikoli čaroděje, uvedené metody směřují k dosažení pohody, zdraví a k pomoci druhým.

  200 stran, vazba vázaná, formát: 210x140 mm, vydáno 2010
  nedostupné
 • Tajemství šamanismu

  Nakladatelství » Eko-konzult / Šamanismus / Autoři » Michael Harner / Dostupnost: 1-6 dnů

  Šamanská praxe / Příručka léčitelství a získávání síly

  Michael Harner - Tajemství šamanismu Šamanská praxe v sobě kromě medicínského pragmatismu zahrnuje také cestu duchovního růstu. Zdá se, že právě tato stránka je určující pro mnoho lidí, kteří se zabývají hledáním cest vlastní harmonizace i okolního světa. Kniha je určena odborníkům v oblasti psychologie, psychiatrie, filozofie a také širokému okruhu duchovně hledajících a léčitelům. Šamani jsou ochránci starobylých tradic používání specifických metod sloužících k získání a udržení blaha a zdraví. Šamanské způsoby jsou ve všech koutech naší planety podobné. Posláním této knihy je pomoci těm, kdož se podrobně chtějí seznámit s možností rozšíření léčebných způsobů. Použijete-li metody, jež jsou v knize popsány, budete mít možnost získat zkušenosti s mystickými silami a tak pomoci sobě i druhým.

  137 stran, vazba brožovaná, formát: 205x144 mm, vydáno 2006
  cena:159,-
 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Eko-konzult / Šamanismus / Autoři » Michael Harner / Dostupnost: 1-6 dnů