Matthieu Ricard

Matthieu Ricard Matthieu Ricard (*1946) je francouzský buddhistický mnich, spisovatel a fotograf. Jeho otcem byl filozof a politik Jean-François Revel. Vystudoval molekulární biologii. Svou výzkumnou praxi v oblasti buněčné a molekulární genetiky v Pasteurově institutu se v roce 1972 rozhodl přerušit a odešel do Himalájí, kde se stal buddhistickým mnichem. Žije v Nepálu v klášteře Žečhen, kde se kromě mnišského života věnuje i ochraně tibetské kultury. Podílí se též na více než třiceti humanitárních projektech, některé probíhají přímo v Tibetu. Je osobním francouzským tlumočníkem Jeho Svatosti 14. dalajlamy.

Již více než třicet let se pohybuje mezi velkými duchovními mistry v Himálaji, působí jako překladatel a vydavatel. Mezi jeho nejznámější díla patří světový bestseller Kniha o štěstí, Mnich a filozof, Nekonečno v dlani ruky a Kvantum a lotos.

Odkazy: http://www.matthieuricard.org/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Buddhismus / Autoři » Matthieu Ricard / Duchovní cesta / Dostupnost: 1-6 dnů
 • Kniha o štěstí

  Buddhismus / Autoři » Matthieu Ricard / Duchovní cesta / Šťastný život / Dostupnost: 1-6 dnů

  Otevřená cesta ke šťastnému životu

  Matthieu Ricard - Kniha o štěstí Matthieu Ricard, žijící střídavě v klášteře Žečhen v Nepálu a ve Francii, je považovaný za jednoho z největších znalců buddhismu v Evropě. Po dlouholeté výzkumné praxi v oblasti buněčné a molekulární genetiky se vydal na cestu buddhistického mnicha. Již více než třicet let se pohybuje mezi velkými duchovními mistry v Himálaji, působí jako dalajlámův tlumočník, překladatel a vydavatel. V Knize o štěstí, která byla přeložena do více než deseti světových jazyků, se věnuje otázce, která je stará jako lidstvo samo: co je štěstí a jakými prostředky jej lze dosáhnout.

  Autor této knihy, nejznámější vyslanec buddhismu ve Francii, přísluší ke dvěma kulturám zároveň, poznal nejmoudřejší z moudrých, autentický mnišský život, pochopil posvátné texty i lidské utrpení. Jeho kniha je průvodcem na cestě k hlubokému štěstí.

  336 stran, vazba vázaná, formát: 230x140 mm, vydáno 2008
  cena:298,-
 • Umění meditovat

  Buddhismus / Autoři » Matthieu Ricard / Duchovní cesta / Dostupnost: 1-6 dnů

  Matthieu Ricard - Umění meditovat Meditace je jedním z nejúčinnějších a nejosvědčenějších způsobů, jak poznat svou vlastní podstatu, lépe porozumět sobě samému a nalézt klid, harmonii a radost. Přestože se i ti největší mudrci učí meditovat po celý život, věnujeme-li meditaci trochu času každý den, dokážeme změnit svůj pohled na nás samé a na svět kolem nás. To je také smyslem tohoto přístupně napsaného pojednání, které je praktickým úvodem do meditace a zároveň duchovním a filozofickým průvodcem.

  Matthieu Ricard zasvěceně představuje - jak mu umožňuje jeho přímá zkušenost se západní i buddhistickou kulturou, důkladná znalost posvátných textů a styk s duchovními mistry - univerzální povahu meditace, která se zakládá na rozvoji dobrých lidských vlastností, altruistické lásce a soucitu.

  127 stran, vazba pevná, formát: 200x133 mm, vydáno 2009
  cena:189,-
 • Ukaž vše Str.: Buddhismus / Autoři » Matthieu Ricard / Duchovní cesta / Dostupnost: 1-6 dnů