Lobsang Rampa

Lobsang Rampa Dr. T. Lobsang Rampa (1910-1981), občanským jménem Cyril Hoskin, byl britský spisovatel, který o sobě tvrdil, že je vtělením tibetského lámy. Narodil se prý ve Lhase v urozené rodině, stal se lámou, vystudoval lékařství v Číně a v době invaze Japonců do Číny byl letcem. Po sestřelení byl držen jako válečný zajatec. Ze zajateckého tábora uprchl v srpnu 1945. Pak putoval přes Rusko do Evropy a nakonec se dostal až do USA. Jeho tělo však v důsledku mučení v japonském zajetí nebylo možné udržovat dlouho při životě a tak se 13.6.1949 vtělil do těla klempíře Cyrila Hoskinse, který v ten den spáchal sebevraždu. V novém těle pak Rampa napsal dvacet knih, první z nich (Třetí oko) byla vydána v roce 1956.

Rampa byl a dosud je označován za podvodníka a šarlatána. Podle kritiků v Tibetu nikdy nebyl a všechno si vymyslel. Na konci života žil se svou manželkou v Irsku a později Kanadě. V roce 1973 mu bylo uděleno kanadské občanství.

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Beletrie / Nakladatelství » Eugenika / Autoři » Lobsang Rampa / Tibet
 • Cesta do Agarthy

  Beletrie / Nakladatelství » Eugenika / Autoři » Lobsang Rampa / Tibet / Dostupnost: 1-6 dnů

  Lobsang Rampa - Cesta do Agarthy Lobsang Rampa je u nás známý hlavně prostřednictvím knih o okultních tajemstvích tibetského buddhismu. V této knize popisuje, jak se dostal do nitra naší zeměkoule, provázen duchovním mistrem. V podzemí se setkali s mnoha podivnými bytostmi a zažili spoustu zvláštních příhod. Cílem jejich putování byla nádherná podzemní krajina Agartha, jejímž hlavním městem je bájná Šambhala. Toto neuvěřitelné dobrodružství je zároveň metaforou duchovní cesty a vývoje člověka. V dalších částech knihy autor popisuje, jak se duch Tibeťana Lobsanga Rampy dostal do těla Angličana, který chtěl spáchat sebevraždu, a poté píše o těchto tématech: duchovní svět, aura, astrální cestování, jak rozvinout své paranormální schopnosti, smrt a posmrtný život, astrální svět, UFO, budoucí vývoj Země, duchovní zákony, práce s kyvadlem, vyšší Já.

  208 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2011
  cena:258,-
 • Za hranice vědomí

  Beletrie / Nakladatelství » Eugenika / Autoři » Lobsang Rampa / Tibet

  Astrální cestování, Zdraví a nemoc, UFO a prastaré národy, Jak správně žít

  Lobsang Rampa - Za hranice vědomí Kontroverzní autor dvaceti knih Lobsang Rampa vypráví o lidech a životě v moderním světě, v němž jsme často odtrženi od skutečné moudrosti a přirozenosti. Část textu je věnovaná astrálnímu cestování, které je skvělým prostředkem pro využití našich skrytých možností. Astrální cestování společně s meditací vám může ukázat vše, co jste se kdy o této Zemi chtěli dozvědět. Proč ho tedy nezkusit? Člověk je z jedné desetiny vědomý a dalších devět desetin spadá do oblasti podvědomí - těchto devět desetin má co do činění se vším, co patří pod termíny kolektivní paměť a okultní sféra. Tato kniha je o vás, ne pouze o jedné desetině vás, ale rovněž o tom, co leží za touto desetinou.

  200 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2011
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Beletrie / Nakladatelství » Eugenika / Autoři » Lobsang Rampa / Tibet