John Gray

John Gray John Gray (*1951) je americký lektor a autor knih zaměřených na mezilidské vztahy, zejména na vztahy mezi muži a ženami. Po střední škole měl v úmyslu vystudovat University of St. Thomas, později University of Texas, studia však nedokončil. Devět let žil jako hinduistický mnich ve Švýcarsku, kde se zabýval technikou Transcendentální meditace. Mahariši Maheš Jógi ho zaměstnal jako svého asistenta. Po návratu do USA získal doktorát z psychologie na Columbia Pacific University. V roce 1984 se rozvedl se svou první ženou Barbarou De Angelis a o dva roky později se oženil s Bonnie Grayovou, s níž má tři dcery. Žije v severní Kalifornii.

Je úspěšným autorem 17 knih. Přeloženy byly do 50 jazyků, prodalo se jich přes 50 milionů výtisků. Jeho nejznámější kniha Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše byla vyhlášena nejprodávanější knihou v USA za rok 1990.

Z tvorby: Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše (1992), Mars a Venuše se mají rádi, Mars a Venuše si spolu začínají, Mars a Venuše s láskou, Mars a Venuše začínají znovu, Mars a Venuše v ložnici, Mars a Venuše ve stresu, Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe, Co vám matka říci nemohla a otec nevěděl

Odkazy: http://www.marsvenus.com/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Psychologie / Autoři » John Gray / O dětech a pro děti
 • Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

  Partnerské vztahy / Autoři » John Gray / Skladem

  John Gray - Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Kdysi za pradávných časů se Marťané a Venušanky setkali, zamilovali se do sebe a navázali šťastné vztahy, protože uznávali a respektovali vzájemné rozdíly. Potom však přišli na Zem a stihla je ztráta paměti: zapomněli, že pocházejí z různých planet. Touto metaforou vysvětluje Dr. John Gray běžné konflikty mezi muži a ženami a ukazuje, jak se odlišnost mezi pohlavími může projevovat a bránit navázání uspokojivých milostných vztatů. Na základě své mnohaleté zkušenosti úspěšného poradce párů i jednotlivců radí, jak neutralizovat rozdíly ve stylu komunikace, citových potřebách a způsobech chování a dostáhnout tak většího porozumění mezi partnery. Kniha Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše je nedocenitelený návod k vytvoření hlubších a uspokojivých vztahů.

  206 stran, vazba vázaná, formát: 210x150 mm, vydáno 2008
  cena:259,-
 • Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe

  Psychologie / Autoři » John Gray / O dětech a pro děti

  John Gray - A děti jsou z nebe Po mnohaletých přípravách vytvořil John Gray vysoce účinný systém výchovy dětí různého věku, který označuje jako pozitivní rodičovství. Ke své teorii, že muži jsou z Marsu, ženy z Venuše, připojuje: a děti jsou z nebe. John Gray dokázal, že dnešní děti není třeba motivovat strachem z trestu, naopak, snáze je lze motivovat odměnou a přirozenou, zdravou touhou potěšit rodiče. Ústřední osu tohoto nového přístupu tvoří pět pozitivních zásad, které musíme děti učit stále dokola: Nevadí být jiný. Nevadí dělat chyby. Nevadí vyjadřovat negativní emoce. Nevadí chtít víc. Nevadí říct ne, ovšem je třeba nezapomínat, že rodiče zůstávají šéfy. Poskytněte dětem svobodu a veďte je k tomu, aby objevily a vyjádřily své skutečné já!

  334 stran, vazba vázaná, formát: 210x150 mm, vydáno 1999
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Psychologie / Autoři » John Gray / O dětech a pro děti