Holger Kalweit

Holger Kalweit (*1947) je německý etnolog a psycholog. Od konce 60. let se věnuje teoretickému a praktickému výzkumu šamanismu, kosmologie primitivních kultur a stavů blízkosti smrti. Vyvinul dvě léčebné metody - naturterapii a dunkelterapii. Žije ve schwarzwaldských lesích poblíž Freiburgu im Breisgau, kde pátrá po megalitech z pravěku.

Vydané knihy: Germánská kniha mrtvých, Dunkelterapie, Germánská kniha mrtvých, Keltská kniha mrtvých, Platons Totenbuch, Platonská kniha mrtvých, Plazma, Svět šamanů a vnitřní vesmír

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Eminent / Šamanismus / Autoři » Holger Kalweit
 • Svět šamanů a vnitřní vesmír

  Nakladatelství » Eminent / Šamanismus / Autoři » Holger Kalweit

  Holger Kalweit - Svět šamanů Kniha proslulého německého etnopsychologa a terapeuta Holgera Kalweita Svět šamanů a vnitřní vesmír je světoznámé dílo, které citují všechny odborné publikace. Autor se v ní systematicky zabývá vnitřním světem šamanů, které nazývá "psychology kmenových kultur". Čerpá přitom ze svých studií a bohatých životních zkušeností nabytých mezi šamany na Havaji, na jihozápadě USA, v Tibetu, Barmě, v Africe, v Tichomoří i v Latinské Americe. Vyslechl desítky šamanských iniciačních zážitků a kosmologických mýtů různých kultur a zúčastnil se mnoha šamanských rituálů. Objevil přitom pozoruhodné shody mezi zkušenostmi z různých částí světa a kmenovými kosmologiemi.

  278 stran, vazba vázaná, formát: 230x160 mm, vydáno 2005
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Eminent / Šamanismus / Autoři » Holger Kalweit