Harish Johari

Harish Johari Harish Johari (1934-1999) byl indický spisovatel, malíř, sochař a učitel. Od malička měl umělecké nadání a udivoval svou všestranností a rozhledem. Vystudoval filozofii a literaturu. Zabýval se tradiční indickou kulturou, hinduismem, ájurvédou, tantrou a jógou. Napsal dvanáct knih s tématikou východní spirituality. Vydal i několik audiokazet a CD s nahrávkami manter pro meditaci. Několikrát pobýval v USA a Evropě, přednášel o mnoha různých tématech (malířství, čakry, sny, numerologie).

Z vydaných knih: Ájurvéda - Léčivá kuchyně (1988), Čakry (1976), Dech, mysl a vědomí (1988), Léčivá síla drahých kamenů (1986), Tantra

Odkaz: http://www.harishjohari.org/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Pragma / Autoři » Harish Johari / Moudrost staré Indie
 • Ájurvéda - Léčivá kuchyně

  Nakladatelství » Pragma / Zdravá výživa / Ájurvéda / Autoři » Harish Johari / Vegetariánství / Dostupnost: 1-6 dnů

  200 vegetariánských receptů pro zdraví, rovnováhu a dlouhý život

  Harish Johari - Ájurvéda - Léčivá kuchyně Ájurvéda patří k nejstarším systémům medicíny na světě. Učí, že lidská bytost je nedílnou součástí prostředí, ve kterém žije, a s ostatními životními formami ji pojí nerozlučné spojení. Zná mnohé metody, jak můžeme dosáhnout harmonie se světem kolem nás, přičemž velký důraz klade na složení jídelníčku, protože jednotlivé potraviny mají svá specifika. Harish Johari následuje tento starodávný odkaz poznání a podává jasný a výstižný úvod do principů ájurvédského způsobu jedení a vysvětluje léčivé vlastnosti jednotlivých druhů pokrmů a koření na základě jejich jemných energií. Ve více než dvou stovkách receptů prezentuje zvláštní kombinace, jež napomohou léčit jak tělo, tak mysl a uvést je do rovnováhy.

  273 stran, vazba paperback, formát: 275x210 mm, vydáno 2008
  cena:259,-
 • Tantra

  Nakladatelství » Pragma / Autoři » Harish Johari / Moudrost staré Indie

  Harish Johari - Tantra Tantra je holistický přístup ke studiu univerzálna z hlediska jednotlivce. Čerpá ze všech druhů věd, aby zajistila praktické prostředky pro realizaci nejvyšších filozofických ideálů v běžném každodenním životě. Tantrické jantry jsou přesnými geometrickými formami, které byly po dlouhá staletí používány jako nástroje sebevyjádření a dosažení mystických sil. Až donedávna byly aktuální formy a odstíny janter, stejně jako jejich praktické a duchovní aplikace, pro moderní svět prakticky nedostupné.

  Harish Johari, uznávaný malíř, sochař, znalec tantry a badatel v tomto oboru vědění, cestoval po celé Indii a pátral po starobylých příkladech prapůvodních janter.

  135 stran, vazba brožovaná, formát: 280x205 mm, vydáno 2001
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Pragma / Autoři » Harish Johari / Moudrost staré Indie