Hank Wesselman

Hank Wesselman (*1941) je americký paleoantropolog a učitel šamanismu.

Narodil se v New Yorku. Na Coloradské univerzitě v Boulderu vystudoval zoologii, ve studiích pokračoval na Kalifornské univerzitě v Berkeley, kde získal doktorát v oboru antropologie. Jako paleoantropolog se podílel na výzkumu vývoje člověka ve východní Africe. Je spoluautorem několika vědeckých studií, které byly publikovány v časopisech Nature, Science a National Geographic. Přednášel na několika univerzitách v USA a Nigérii.

Je autorem trilogie Spiritwalker (1995-2001), ve které prezentuje informace získané prostřednictvím duchovních vizí, kde hlavní postavou je havajský šaman jménem Nainoa, který žije v budoucnosti - za 5 tisíc let od současnosti. Z jeho sdělení lze vyvodit, že v budoucnu dojde k dramatickým klimatickým změnám a kolapsu technické civilizace. Budoucí generace se vrátí k životu v souladu s přírodou, který bude blízký úrovni neolitu (mladší doba kamenná). Kromě kamenných a dřevěných nástrojů budou lidé využívat také drobné kovové výrobky.

Další vydané knihy: The Omo Micromammals (1984), The Journey to the Sacred Garden (2003), Spirit Medicine (2004), Little Ruth Reddingford and the Wolf (2004), Probuzení do duchovního světa (2010, v češtině 2014), The Bowl of Light (2011)

Odkaz: http://www.sharedwisdom.com/

Knihy autora: