Gorazd Vopatrný

Doc. ThDr. Gorazd Vopatrný, ThD. je český teolog a vysokoškolský učitel. Vyučuje pravoslavnou teologii na Husitské teologické fakultě v Praze.

Vydané knihy: Keltská církev prvního tisíciletí a její spiritualita (2002), Dědictví otců (2002), Hesychasmus jako tradiční křesťanská spiritualita (2003), Keltské křesťanství (2010)

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Keltové / Křesťanství / Autoři » Gorazd Vopatrný
 • Keltská církev prvního tisíciletí a její spiritualita

  Keltové / Křesťanství / Autoři » Gorazd Vopatrný

  Keltská církev prvního tisíciletí a její spiritualita Autor seznamuje čtenáře s krásným světem keltského křesťanství. Křesťanská víra se na Britských ostrovech rozšířila zcela pokojně. Je možné, že k této relativně snadné recepci přispělo do určité míry i předkřesťanské keltské náboženství, které představovala kněžská vrstva druidů. V češtině dosud nebyla publikována práce, která by se fenoménem keltského křesťanství systematicky zabývala. Tato kniha je pokusem tuto mezeru zaplnit. Čtenáři se nabízí možnost seznámit se se základními historickými informacemi o původu, rozvoji a rozkvětu Kristovy Církve u keltských národů i o postupném zániku keltského křesťanského partikularismu. V práci jsou obsaženy též informace o významných světských osobnostech, o víře, odlišných zvyklostech, bohoslužebném životě, církevní architektuře a umění keltských křesťanů.

  144 stran, vazba brožovaná, formát: 200x145 mm, vydáno 2002
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Keltové / Křesťanství / Autoři » Gorazd Vopatrný