Erwin Thoma

Erwin Thoma Ing. Dr. Erwin Thoma (*1962) je rakouský lesník, spolumajitel dřevozpracující firmy a autor knih "Viděl jsem tě růst" a "Tajná řeč stromů". Po gymnáziu se stal lesníkem a žil s rodinou ve srubu v tyrolském Karwendelu uprostřed mohutných stromů. Inspirován starým tesařem Gottliebem Bruggerem (*1907), dědečkem manželky, objevoval prastaré vědění o dřevu, Měsíci, o přírodě a šetrném přístupu k lesům. Na základě těchto poznatků nabízí dřevo získané ve vhodných měsíčních fázích pro stavbu domů, podlahy, nábytek a zimní zahrady. Je vlastníkem celosvětového patentu na domy ze stoprocentního dřeva (Holz100).

Za své dřevěné domy obdržel řadu ocenění, například Salzburskou cenu za inovace (Salzburger Innovationspreis) či Zlatý certifikát za stavební materiál udělený v rámci certifikačního programu Cradle to Cradle (C2C).

Se svou manželkou Karin a třemi dětmi žije v rakouském Goldeggu.

Odkaz: http://www.thoma.at/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Člověk a příroda / Nakladatelství » Paprsky / Stromy / Autoři » Erwin Thoma
 • Tajná řeč stromů

  Člověk a příroda / Nakladatelství » ANCH BOOKS / Stromy / Autoři » Erwin Thoma / Skladem

  aneb Jak ji dešifruje moderní věda

  Erwin Thoma - Tajná řeč stromů Týmový smrk, silný dub a borovice limba - strom s vysokými vibracemi a rostoucí vysoko v horách: příroda má spoustu času dopracovat se k bezpočetným řešením a vyzkoušet řadu možností. Výsledkem je právě ona dokonalá forma, kterou poskytuje člověku k volnému využití; vyvíjela se v nejrůznějších situacích a za nejobtížnějších okolností. Pozorování přírody, využití její moudrosti a umění pro potřeby člověka se nazývá bionika.

  Naučte se číst v deníku stromů a porozumět jejich řeči - (možná že) odhalíte nový osvěžující pramen a (snad) začnete nově žít.

  264 stran, vazba brožovaná, formát: 200x140 mm, vydáno 2014
  cena:369,-
 • Viděl jsem tě růst

  Člověk a příroda / Nakladatelství » Paprsky / Stromy / Autoři » Erwin Thoma

  O prastarém a novém životě se dřevem, lesem a Měsícem / Ekologické zpracování dřeva

  Erwin Thoma - Viděl jsem tě růst Tato úžasná kniha je určena všem milovníkům dřeva - zákazníkům, stavitelům, řemeslníkům i těm, kteří prostě tento materiál milují a chtějí se dozvědět víc o zákonitostech jeho zpracování. Autor čerpá z pradávných poznatků našich předků, které v posledním století téměř vymizely. Kácení dřeva podle Měsíce, přirozené sušení kmenů přímo v lese, stavění bez jakékoliv chemie. Kniha vysvětluje, proč některé roubené domy vydržely 500-700 let až do dnešní doby - bez chemie a bez cizorodých materiálů. Tak je možno stavět i dnes, víme-li jak. Dýchající domy či podlahy z takového dřeva jsou pohlazením pro duši, výraznou podporou zdraví, mají ideální tepelné vlastnosti i odrušují dnes tak všudypřítomné technické záření všeho druhu.

  190 stran, vazba brožovaná, formát: A5, vydáno 2006
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Člověk a příroda / Nakladatelství » Paprsky / Stromy / Autoři » Erwin Thoma