Eileen Caddy

Eileen Caddyová (1917-2006) byla spisovatelkou a duchovní učitelkou, spoluzakladatelkou mezinárodní komunity Findhorn ve Skotsku.

Eileen Caddy Narodila se v Egyptě, její otec Albert Jesso pocházel z Irska, matka Muriel z Anglie. V šesti letech byla poslána do školy v Irsku, bydlela u své tety a domů se vracela jen na prázdniny. Otec, ředitel Barclays Bank, zemřel náhle na zánět pobřišnice, kdy jí bylo 16 let. Rodina se pak přestěhovala zpět do Anglie. O dva roky později zemřela na meningitidu její matka.

Po vystudování soukromé vysoké školy čtyři roky se svým bratrem provozovala hospodu na základně RAF v Oxfordshire. Zde se poprvé vdala. Major Andrew Combe si ji vzal za ženu v roce 1939. Combe byl přívržencem náboženské skupiny Moral Re-Armament (Hnutí morální obnovy), což významně ovlivnilo i její duchovní cestu. Měla s ním pět dětí.

Během pobytu v Iráku v roce 1952 navázala partnerský vztah s Peterem Caddym. Souhlas s rozvodem dal její první manžel až v roce 1957. Mezitím žila s Caddym v Anglii bez dětí, které zůstaly u otce a nesměly se s matkou stýkat. Traumatizovaná Eileen začala v té době poprvé slýchávat "Boží hlas", který ji radil a uklidňoval. Stala se postupně matkou dalších tří potomků. S Caddym a Dorothy Macleanovou založila v roce 1962 ekologickou a duchovně orientovanou komunitu Findhorn vycházející z myšlenek hnutí New Age. V současnosti je Findhorn domovem více než 400 lidí.

Související články na Gnosis: Jsem s tebou, buď se Mnou..., Prožívej svůj růst

Odkazy: http://www.eileen-caddy.net/, http://www.findhorn.org/

Knihy autorky:

 • Ukaž vše Str.: Člověk a příroda / Nakladatelství » Pragma / Nejlevnější knihy / Společnost / Transformace společnosti / Autoři » Eileen Caddy / Duchovní cesta
 • Bůh ke mně hovoří

  Autoři » Eileen Caddy / Duchovní cesta

  Eileen Caddy - Bůh ke mně hovoří Jedna z prvních uveřejněných sbírek meditací Eileen Caddyové konečně přichází do rukou i české čtenářské obci. Ne náhodou krátce poté, co byla spoluzakladatelská Findhornská nadace 31. prosince 2003 na návrh ministerského předsedy britskou královnou zapsána na listinu cti jako členka řádu Britského impéria.

  Této cti se Eileen Caddyové dostalo za její dlouholetou službu duchovnímu bádání. Typické pro Eileen je, že prvořadé věci klade na první místo. O tom svědčí i slova, která pronesla po přijetí vyznamenání: "Mám takovou radost, že Bůh přinesl tuto slávu. Jsem za to velmi vděčná, vždyť vše, co jsem činila, jsem dokázala jenom proto, že jsem následovala Jeho vůli."

  152 stran, vazba brožovaná, formát: 165x117 mm, vydáno 2005
  nedostupné
 • Duchovní poznání

  Nakladatelství » Pragma / Transformace vědomí / Autoři » Eileen Caddy / Duchovní cesta / Dostupnost: 1-6 dnů

  Praktické návody, jak čelit každodenním životním výzvám

  Eileen Caddy - Duchovní poznání Eileen Caddyová naslouchá vnitřnímu hlasu Boha již víc než čtyřicet let, a tak většinu svého života prožila pod jeho vedením. Je jednou ze zakladatelek Findhorn Foundation, duchovní komunity na severu Skotska. Od svého původního názoru, že Bůh je mimo nás, dospěla k vnitřnímu přesvědčení, že Bůh a my jsme jedno, že nás nic neodděluje. Eileen se s námi v této knize dělí o své poznání božské podstaty, která je v každém a ve všem. Eileen se v knize zabývá mnoha aspekty života, například: Jak meditovat - Jak se modlit - Naslouchání vnitřnímu hlasu Boha - Rozpoznání sebe sama jako Kristem naplněné bytosti - Rozpouštění strachu - Víra - Pozitivní myšlení - Vytváření míru - Nepodmíněná láska - Odpouštění sobě samým a ostatním - Léčení - Sexualita.

  126 stran, vazba brožovaná, formát: 210x135 mm, vydáno 2002
  cena:120,-
 • Findhorn - Spirituální komunita

  Člověk a příroda / Nakladatelství » Pragma / Společnost / Transformace společnosti / Autoři » Eileen Caddy / Duchovní cesta / Šťastný život / Dostupnost: 1-6 dnů

  Eileen Caddyová - Findhorn - Spirituální komunita Když se v roce 1962 v severním Skotsku Eileen a Peter Caddyovi společně s dětmi a Dorothy Mc Leanovou usadili v parku pro karavany, ani ve snu je nenapadlo, že by jejich malá skupina vyrostla do velké, prospívající duchovní komunity - do Findhornské nadace a do všech jejích společných projektů a osobností. Byli vedeni ze dne na den a krok za krokem Eileeniným vnitřním hlasem - "Bohem uvnitř" - jak ve fyzických, tak v duchovních záležitostech. Hlavní princip obracení se do nitra - k nalezení pravdivého zdroje inspirace vírou a láskou - je ukázán všem, kteří tuto knihu důležitou nejen budování duchovní komunity, budou číst.

  166 stran, vazba brožovaná, formát: 210x145 mm, vydáno 2003
  cena:124,-
 • Jak vnést do svého života více lásky

  Nakladatelství » Fontána / Autoři » Eileen Caddy / Šťastný život / Skladem

  Je možné naučit se milovat? Nebo musíme čekat, až se tak stane?

  Jak vnést do svého života více lásky V této knize se dozvíte, že: Každý má vrozenou schopnost milovat sebe a druhé. Mnozí z nás jsme si v sobě v důsledku bolestných zkušeností vytvořili vnitřní bloky, jsme plni strachu a rozvinuli jsme si taková přesvědčení a způsoby jednání, které nám brání vnést do našeho života více lásky. Nejdůležitější věcí v našem životě je naučit se milovat. Nemůžeme svobodně a opravdově milovat druhé, dokud nemilujeme sami sebe. Mnozí z nás nemilují sami sebe, neboť pochybují o své vlastní hodnotě. Naučit se milovat znamená mít záměr změnit se a být ochoten podniknout k tomu potřebné kroky. Naučit se milovat znamená naučit se, jak se vypořádat se svými pochybnostmi a strachy, jak změnit zakořeněná vnitřní přesvědčení a vzorce jednání a jak rozpustit vnitřní bloky, které nám brání otevřít se lásce.

  221 stran, vazba brožovaná, formát: 187x129 mm, vydáno 2014
  cena:298,-
 • Otevírání dveří do nitra

  Nakladatelství » Eugenika / Autoři » Eileen Caddy / Duchovní cesta / Šťastný život / Dostupnost: 1-6 dnů

  Průvodce plným životem

  Eileen Caddy - Otevírání dveří do nitra Eileen Caddyová byla zakladatelka slavné duchovní komunity Findhorn ve Skotsku. Tato pozoruhodná žena se v celém svém životě naučila řídit tichým vnitřním hlasem. Tato kniha shrnuje podstatu toho, čím žila a co se snažila zprostředkovat druhým. Je to jednoduché učení, ve kterém jako kdyby se nám promlouval sám Stvořitel. Krátké texty jednoduše, ale zároveň poeticky a meditativně přibližují duchovní hodnoty. Kniha je koncipována jako celoroční deník, který nabízí inspiraci, praktické rady a podněty pro každodenní duchovní růst.

  Související články na Gnosis: Jsem s tebou, buď se Mnou..., Prožívej svůj růst

  216 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2015
  cena:288,-
 • Spiritualita Findhornu

  Člověk a příroda / Nakladatelství » Pragma / Nejlevnější knihy / Společnost / Transformace společnosti / Autoři » Eileen Caddy / Duchovní cesta

  Eileen Caddy a její nejstarší duchovní komunita v Evropě

  Eileen Caddyová - Spiritualita Findhornu Již více než třicet let je Findhornská komunita demonstračním a vzdělávacím centrem duchovního života, který je základem přirozenosti světa. Zvláště Eileen Caddyová přispívá svou vlastní duchovní cestou k tomu, aby lidé hledali božskou podstatu sami v sobě.

  První část této knihy poskytuje krátké pohledy do Eileenina života a zmiňuje se o dramatické duchovní cestě, kterou podstoupila. Druhá část představuje některá poučení, která jí byla dána od "Boha uvnitř" během prvních let existence Komunity. Pokud čtete Eileenina slova tiše a vnímavě, a především pokud je podřídíte opravdové zkoušce - zkoušce činu a praxe - objevíte ke svému překvapení a možná i pohoršení, že jste přizváni, abyste začali nový způsob života.

  166 stran, vazba brožovaná, formát: 210x145 mm, vydáno 2003
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Člověk a příroda / Nakladatelství » Pragma / Nejlevnější knihy / Společnost / Transformace společnosti / Autoři » Eileen Caddy / Duchovní cesta