Dena Saxer

Dena Saxer je americká umělkyně a instruktorka čchi-kungu.

Absovovala Wayne State University v Detroitu, získala magisterský titul v oboru kultivace divadelního a slovního projevu. Zajimá se aktivně o uměleckou tvorbu, píše hry, básně a libreta. V minulosti pracovala deset let jako herečka. Jedenáct let vedla kurzy interpersonální komunikace a rétoriky. Je členkou Aliance losangeleských dramatiků. Jedno její drama hrálo divadlo Imago v Santa Monice. Podílela se i na komediální revue My Fair Bag Lady a komediálních scénářích pro rádio CBC. Se skladatelem Gordonem Glorem napsala hudební drama a hudební komedii, pracuje na scénáři k celovečernímu filmu.

Působí v systému Univerzálního léčebného Tao, který založil Mantak Chia. Od roku 1983 praktikuje a vyučuje šest léčivých zvuků, vnitřní úsměv, pokročilé taoistické meditace, tchaj-ťi čchi-kung a čchi-kung železné košile. Věnuje se také proutkařství , provádí očistu energie v domech i na volných prostranstvích. Pořádá soukromá sezení zaměřená na duchovní a emocionální léčení.

Žije v horách poblíž Los Angeles, kde vede i své kurzy Univerzálního léčebného Tao. Má dospělé děti, dceru a syna, a sedm vnoučat.

Vydané knihy (s Mantakem Chiou): Taoistické metody transformace stresu ve vitalitu (1985), Automasáž čchi (1986), Moudrost emocí (2009)

Odkaz: http://www.universaltaola.com/

Knihy autorky: