Delfíni

Knihy o delfínech.

Odkazy: Články o delfínech na Gnosis9.net

 • Ukaž vše Str.: Beletrie / Člověk a příroda / Autoři » Pascale Bercovitch / Delfíni / O dětech a pro děti
 • Až delfín promluví

  Beletrie / Lidé a zvířata / Nakladatelství » Argo / Nejlevnější knihy / Autoři » Robert Merle / Delfíni / Skladem

  Robert Merle - Až delfín promluví Výzkumný tým profesora Sevilly stojí před nelehkým úkolem. Naučit mluvit a číst dvojici delfínů. Navzdory mnoha komplikacím je pokus úspěšný, ale hra mocných se rozbíhá... Velké těžkosti teprve čekají jak vědce, tak jejich svěřence. Hrozí nebezpečí, že delfíni, milí a přátelští k lidem, budou proti nim zneužiti.

  "Dokumentární ráz, který jsem dal svému vyprávění, není stylovou rafinovaností. Pod moudrým, vědeckým a přátelským vedením dvou vynikajících francouzských cetologů, Paula Budkera a René-Guy Busnela, jsem shromáždil zoologické údaje o delfínovi skákavém (Tursiops truncatus) a sám jejich výklad je látkou pro román: všechna fakta jsou pravdivá - až po práh, který odděluje dokumentárnost od fikce..." (Z předmluvy Roberta Merleho)

  310 stran, vazba brožovaná, formát: 200x120 mm, vydáno 1992
  cena:69,-
 • Delfíni, láska a osud

  Člověk a příroda / Nakladatelství » Maitrea / Transformace vědomí / Autoři » Ilona Selkeová / Delfíni / Dostupnost: 1-6 dnů

  Jóga pro duši

  Ilona Selkeová - Delfíni, láska a osud V knize Delfíni, láska a osud se setkáte s volně žijícími delfíny i vyššími stavy vědomí a vstoupíte do nového vesmíru plného svobody, spřízněných duší a osvícení. Autorka se zabývá otázkami lidského osudu a svobodné vůle, a odhaluje tak různé úrovně svobody, kterých dosahujeme, když stoupáme po žebříku duševní evoluce. Živě vylíčená setkání s delfíny a lidmi ve zvýšeném stavu duševního uvědomění umožňují čtenáři, aby odhalil schopnost měnit podobu času i prostoru a schopnost zažít hluboce naplňující, posvátné vztahy. Díky poznatkům získaným v rámci dlouhodobého studia vnitřních světů, díky výzkumu s delfíny a svým vlastním seminářům věnovaným duševnímu vědomí přináší autorka návod, jak lze vědomě docílit zázraků a změnit osud.

  349 stran, vazba brožovaná, formát: 210x150 mm, vydáno 2013
  cena:329,-
 • Tajemství delfínů

  Člověk a příroda / Nakladatelství » Pragma / Autoři » Bobbie Sandozová / Delfíni

  ... a jejich radostný život

  Bobbie Sandoz - Tajemství delfínů Co uslyšíte, budete-li naslouchat delfínům? Je jejich poselství inteligentní, duchovní nebo moudré? A co se můžeme od těchto fascinujících tvorů naučit?

  V posledních deseti letech měla Bobbie Sandozová to štěstí, že se přátelila s hejnem volně žijících delfínů, kteří jí kromě jiného poskytli i odpovědi na tyto otázky. Když se s nimi Bobbie poprvé seznámila, překvapilo jí, nakolik jsou vědomí a citliví. Později si začala uvědomovat, jakým způsobem komunikují a ukazují vlastnosti spojené s "vyšším já". Pak jí delfíni poskytli řadu ponaučení, které by měli lidé používat k realizaci svých snů. Když Bobbie tyto nástroje vyzkoušela, nahlédla do hlubin delfíní moudrosti a autentičnosti jejich radosti.

  255 stran, vazba vázaná, formát: 215x140 mm, vydáno 2002
  nedostupné
 • Tanec amazonských delfínů

  Člověk a příroda / Autoři » Sy Montgomeryová / Delfíni

  Výprava do srdce Amazonie / O životě delfínů a lidí v Amazonii

  Sy Montgomeryová - Tanec amazonských delfínů Záhadní a doposud málo prozkoumaní růžoví delfíni, vědci nazývaní Inia geoffrensis, pocházejí z pradávného druhu zubatých velryb - sladkovodních delfínů, kteří žili před 15 miliony let. Lidé žijící v okolí Amazonky říkají tomuto delfínu boto a tvrdí o něm, že se umí proměnit v člověka, který svádí muže i ženy. Chce jim ukrást duši a navěky je vzít s sebou do encante, čarovného podvodního světa.

  Sy Montgomeryová spojuje v této knize starodávné mýty a moderní vědu ve fascinující příběh o pátrání po těchto nepostižitelných tvorech s vypouklým čelem, protáhlým zobanem a hladkou kůží, tvorech tajemných a povědomých zároveň, výrazně připomínajících lidské embryo v plodové vodě...

  285 stran, vazba pevná, formát: 215x140 mm, vydáno 2001
  nedostupné
 • Zázračný delfín

  Beletrie / Člověk a příroda / Autoři » Pascale Bercovitch / Delfíni / O dětech a pro děti

  Pascale Noa Bercovitch - Zázračný delfín Na pobřeží Rudého moře se odehrává nádherný příběh přátelství mladého beduína a delfína. Abid´allah je osamělý, trochu zvláštní chlapec. V pěti letech ohluchl a přestal mluvit. Jednoho dne při lovu na moři se vedle jeho bárky objevil delfín a už s ním zůstal. Po celé dny se Abid´allah koupe a potápí se svým novým přítelem, chytá pro něj ryby, věnuje mu veškerou pozornost i čas a konečně otvírá také svou duši. Starší kmene mohou jenom překvapeně sledovat "zázrak". Neboť v přítomnosti delfína začal mladík znovu mluvit... O tomto neuvěřitelném přátelství vypráví Pascale Noa Bercovitch moderní pohádku - vypráví o jedinečné cestě do jednoho z nejkrásnějších zákoutí na světě, které se nalézá na rozhraní egyptské, izraelské a beduínské kultury.

  240 stran, vazba vázaná, formát: 204x140 mm, vydáno 2001
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Beletrie / Člověk a příroda / Autoři » Pascale Bercovitch / Delfíni / O dětech a pro děti