Byron Katie

Byron Katie Byron Kathleen Mitchellová (rozená Reidová), známá pod jménem Byron Katie (*1942) je americká autorka a učitelka metody sebedotazování zvané "Práce". Přednáší v USA a Evropě. Kolem 30 roku svého života byla podle svého vyprávění podnikatelkou žijící v malém kalifornském městě, trápila se depresemi, paranoidními představami, záchvaty vzteku a často se zabývala myšlenkami na sebevraždu. V únoru 1986 prošla hraničním zážitkem, který později označila za "probuzení do reality". Její život se rázem změnil, najednou byla plná radosti a štěstí. Své zkušenosti a vysvětlení toho, jak změnit prožívání reality, popsala ve svých pěti dosud vydaných knihách. Pořádá rovněž veřejné semináře a přednášky.

Odkazy: http://www.byronkatie.com/, http://www.thework.com/

Knihy autorky:

 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Eminent / Pozitivní myšlení / Psychologie / Autoři » Byron Katie / Šťastný život
 • Je to pravda, Tygříku?

  Nakladatelství » Synergie / Nejlevnější knihy / Pohádky / Autoři » Byron Katie / O dětech a pro děti

  Čtyři otázky, které vrátí úsměv na tvář vašich dětí

  Byron Katie - Je to pravda, Tygříku? Tato nádherně ilustrovaná knížka vypráví příběh o malém tygrovi, který se domnívá, že se mu hroutí celý svět: rodiče ho nemají rádi, kamarádi ho opustili a život je nespravedlivý. Moudrá želva mu položí čtyři otázky - a všechno se změní. Tygřík přijde na to, že všechny jeho problémy nezpůsobují vnější věci, ale jeho myšlenky, způsob, jakým o věcech přemýšlí, a jakmile si začne klást ty správné otázky, život je znovu nádherný. Příběh malého tygříka obsahuje mocné poselství, které dokáže změnit život nejen dětem.

  29 stran, vazba vázaná, formát: 260x230 mm, vydáno 2012
  nedostupné
 • Měj rád skutečnost

  Nakladatelství » Eminent / Pozitivní myšlení / Psychologie / Autoři » Byron Katie / Šťastný život

  Čtyři otázky, které vám změní život

  Katie Byron, Stephen Mitchell - Měj rád skutečnost Zčistajasna, jako čerstvý vánek, se na knižním trhu zahlceném radami, co si myslet a čemu věřit, objevuje Byron Katie a její "Práce". Uprostřed obyčejného života začala Katie propadat strašlivým depresím a zoufalství. Jednoho rána se ale probudila do stavu absolutní radosti, naplněná uvědoměním, že její utrpení skončilo. Svoboda toho uvědomění ji už nikdy neopustila, a vy nyní můžete v knize "Měj rád skutečnost" objevit prostřednictvím "Práce" tutéž svobodu.

  Práci tvoří čtyři jednoduché otázky. Jestliže je aplikujete na určitý problém, uvidíte zdroj svého utrpení ve zcela jiném světle. Jak Katie říká: "Naše utrpení nezpůsobuje ten problém, ale to, co si o tom problému myslíme." Většina lidí se domnívá, že musí bolestnou myšlenku nechat jít, což ovšem není možné. Jakmile však provedete Práci, myšlenka nechá jít vás. Tak můžeme začít milovat to, co je, přesně tak, jak to je.

  280 stran, vazba pevná, formát: 200x125 mm, vydáno 2009
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Nakladatelství » Eminent / Pozitivní myšlení / Psychologie / Autoři » Byron Katie / Šťastný život