Barbara Beuysová

Barbara Beuysová (*1943) je německá historička, spisovatelka, novinářka a editorka. Vystudovala historii, filozofii a sociologii na univerzitě v Kolíně nad Rýnem. Po studiích pracovala jako redaktorka nejdříve v Kolíně nad Rýnem, od roku 1971 v Hamburku. V roce 1979 vydala svou první knihu, od roku 2001 je spisovatelkou na volné noze, píše knihy biografické a populárně naučné, mezi její oblasti zájmu patří historie, hudba, malířství, literatura a spiritualita.

Z vydaných knih: Velký kurfiřt (1979), Rodinný život v Německu (1980), Na začátku bylo jen zoufalství (1984), Nezapomeňte na nás (1987), Neboť jsem nemocná láskou (2001), Paula Modersohn-Beckerová (2007), Sophie Schollová (2010)

Knihy autorky:

 • Ukaž vše Str.: Biografie / Křesťanská mystika / Křesťanství / Nejlevnější knihy / Autoři » Barbara Beuysová
 • Neboť jsem nemocná láskou

  Biografie / Křesťanská mystika / Křesťanství / Nejlevnější knihy / Autoři » Barbara Beuysová

  Život Hildegardy z Bingenu

  Barbara Beuysová - Neboť jsem nemocná láskou Hildegarda von Bingen (1098-1179), známá postava středověké mystiky, ale i významná kulturní osobnost, autorka řady hudebních děl, dodnes přitahuje kulturní historiky. Neproslavila se jen odvážnou obrazností svých vidění, svou hudbou a svými kázáními, ale byla i jednou z prvních žen, které se dokázaly v raném středověku prosadit a naplnit svůj talent a poslání. Hildergarda von Bingen tvrdila, že vize, které měla od dětství, vnímá v naprosto bdělém stavu jako poselství "živoucího světa". Autorka s věcným odstupem tlumočí, jak obratně dokázala Hildegarda využívat jak svého vizionářství, tak i svých chorob k dosažení vlastních cílů. Zeširoka se zabývá historickým církevním kontextem, aby ozřejmila situaci, v níž se Hildegarda pohybovala. Přitom zůstává na pevné, až přísně sekulární půdě a z této pozice vše co nejvěcněji komentuje. Kniha Barbary Beuysové vykresluje strhující a dlouhý život mystičky, kazatelky i neobyčejně cílevědomé ženy v dramatických časech raného středověku.

  400 stran, vazba vázaná, formát: 205x115 mm, vydáno 2006
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Biografie / Křesťanská mystika / Křesťanství / Nejlevnější knihy / Autoři » Barbara Beuysová