Autoři

 • Abd-ru-shin

  Oskar Ernst Bernhardt alias Abd-ru-shin (1875-1941), byl německý spisovatel a zakladatel Hnutí grálu. Narodil se v Bischofswerda v Sasku nedaleko českých hranic. Jeho otec byl majitelem hostince a koželužství. Po obchodní škole pracoval jako podnikatel a podílník ve firmě zaměřené na export a import. V roce 1897 se oženil s Marthou Oeserovou, s níž měl dvě děti. V období let 1900 až 1914 často cestoval, několik let pobýval i v USA a ve Velké Británii, kde ho zastihl začátek první světové války. Jakožto německý občan pak musel žít v internačním táboře na ostrově Man. V bojích padl jeho devatenáctiletý syn Herbert. Po rozvodu s první ženou se v roce 1924 se oženil s Marií Freyerovou, vdovou se třemi dětmi. Od roku 1928 žila rodina v tyrolském Vomperbergu, kde se kolem Bernhardta začala formovat tzv. osada Grálu. Ihned po obsazení Rakouska nacisty v roce 1938 byl Bernhardt zatčen, po půl roce byl vyhoštěn z Rakouska a byl mu přikázán nucený pobyt v Německu, kde byl pod policejním dohledem a měl zakázáno veřejně působit. Zemřel 6. prosince 1941.

  Zážitky z cest Bernhardta inspirovali k psaní cestopisů, románů a divadelních her. Své odpovědi na otázky po smyslu života a duchovním hledání začal sepisovat v roce 1923, souborné dílo ve Světle Pravdy vydal poprvé v roce 1926 pod pseudonymem Abd-ru-shin. Tato kniha byla později rozšiřována a upravována. Stala se základem učení Hnutí Grálu. Z další tvorby: Doznívání k Poselství Grálu (1934), Odpovědi na otázky (vydávány průběžně v letech 1926-1937).
 • Abhinavagupta

  Abhinavagupta (cca 950-1020) byl významný indický filozof, jógín a učitel. Narodil se v Kašmíru v rodině učenců a guruů. Studoval všechny známé filozofické školy své doby. Je nejvýznamnějším představitelem kašmírského šivaismu. Po celý život zůstal svobodný a bezdětný. Je autorem čtyřiceti spisů, z nichž nejvýznamnější a nejrozsáhlejší je Tantrálóka.
 • Adelle Davis

  Adelle Davis (1904-1974) byla americkou autorkou specializovanou na oblast zdravé výživy. Ve své době patřila mezi nejznámější a nejuznávanější odborníky na výživu v USA. Její kniha Let's Get Well (1965) vyšla v českém překladu pod názvem Uzdravme se (1998).
 • Adrian Gilbert

  Adrian Gilbert je britský autor devíti knih s ezoterickým a náboženským obsahem. Vystudoval univerzitu v Kentu, pracoval v nakladatelství a jako počítačový programátor. V roce 1991 začal ve svém vlastním vydavatelství publikovat knihy o gnosticismu, křesťanské mystice a hermetismu. Nejvíce ho proslavila kniha Mystérium Orióna, kterou napsal společně s Robertem Bauvalem a zveřejnil v roce 1994. Další publikace se věnují různým tématům - mayskému kalendáři, starověkým mystériím, astrologii nebo alchymii.

  Podle Gilberta prochází náš svět v současnosti největšími změnami za posledních 13 tisíc let. Klimatické výkyvy jsou jen malou částí související s těmito dalekosáhlými změnami. Je to mimořádná doba a ideální příležitost pro duchovní transformaci, říká Adrian Gilbert, čas k posunu na úrovni každého jednotlivce i celého lidského druhu.
 • Ajahn Sumedho