Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

  • Ukaž vše Str.: Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)
  • Beckett a zen (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Dilema v románech Samuela Becketta

    Paul Foster - Beckett a zen Beckett i zen se zcela shodují na strastném charakteru lidské existence a je jim společná i touha nalézt nefiktivní způsob, jak toto utrpení překonat. Metoda buddhistické meditace vykazuje překvapivě shodné rysy s tvůrčí metodou Beckettova sebenahlížení. Foster cituje základní Beckettův paradox o "Bohu, který není, ale zjevně být musí“ a boří tím stereotypní náhled na Becketta jako protagonistu absurdity.

    Spolu se studiemi Adornovými a Mersierovými patří Fosterova práce k tomu nejlepšímu, co bylo o Beckettovi napsáno.

    Stav: velmi dobrý

    400 stran, vazba brožovaná, formát: 175x110 mm, vydáno 2002
    cena:39,-
  • Diagnostika karmy 2 (část druhá) (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Čistá karma 2

    S. N. Lazarev - Diagnostika karmy 2 Úspěchy oficiální medicíny jsou v současné době nesporné. Jedním z jejích hlavních úkolů je objevení nemoci v co nejčasnějším stadiu, což umožňuje lidi léčit mnohem efektivněji než dosud. Problémem medicíny však stejně jako dřív zůstává schopnost porozumět tomu, co je to nemoc, jaké jsou její příčiny a co je třeba podniknout pro to, aby nepropukla.

    Podle východní medicíny je člověk především soustavou energetickou, která vstupuje do interakce s celým světem. Imunitní soustava souvisí s energetikou organismu a je na ní závislá. Diagnostika energetické soustavy a její ovlivňováni jsou v moderní medicíně velmi perspektivními oblastmi. Jsou tu však i jiné faktory, na nichž je fyzický stav organismu závislý.

    Stav: velmi dobrý / kniha je nová / drobně pokrčená obálka

    238 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2010
    cena:190,-
  • Drgdršjavivéka (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Zkoumání podstaty vidícícho a viděného / Překlad: Arnošt Čapek

    Drgdršjavivéka Drgdršjavivéka je zkoumáním rozdílu mezi "vidícím" (drg) a "viděným" (dršja). Takové rozlišování je velmi důležité pro pochopení védántické filozofie. Toto zasvěcené pojednání je výtečným průvodcem pro studenty vyšší védánty. Autor díla, pravděpodobně indický mudrc Bhárati Tirtha, vede čtenáře pomocí metafyzického rozlišování mezi Já a ne-já k pochopení a postupnému uskutečňování univerzální duchovní jednoty, Boha ve všem. Specifickým rysem traktátu je podrobný popis různých druhů sámadhi (duchovních ponoření), jejichž důležitost byla vždy oceňována badateli v oblasti védántové filozofie. Uvádí také tři teorie týkající se pojmu džíva, individualita. Ač rozsahem nepříliš velký, představuje tento text skvělou moderní učebnici meditace a kontemplace.

    Stav: velmi dobrý, jen drobně poškozený přebal

    73 stran, vazba vázaná, formát: 130x95 mm, vydáno 2002
    cena:139,-
  • Jak přežít rok 2012 (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Autoři » Peter Ruppel

    Peter Ruppel - Jak přežít rok 2012 Strach z vesmírných katastrof / Jak dospět k pozitivním emocím / Bible a apokalypsa / Vesmírné konstelace / Jak zvýšit své vibrace

    Proroci a mudrci považují rok 2012 za přelom ve vývoji naší planety. Mayové ve svém kalendáři upozornili na převrat, který tehdy nastane. Peter Ruppel se tématem převratu v roce 2012 podrobně zabývá a popisuje, jak se můžeme na tyto výzvy duševně, duchovně a tělesně připravit. Uvádí zde také jednoduchá praktická cvičení, zdravotní doporučení a tvůrčí techniky.

    Stav: velmi dobrý

    106 stran, vazba brožovaná, formát: 180x120 mm, vydáno 2010
    cena:98,-
  • Mezi dvěma světy (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Dějiny antického křesťanství

    Christoph Markschies - Mezi dvěma světy Přední současný badatel na poli rané křesťanské literatury prof. Markschies, navazující na nejlepší tradice tübingenské historiografie (A. von Harnack), předkládá hluboce fundovanou, a přitom čtenářsky přístupnou analýzu struktur a forem života nejstarší církve. Na základě bohatých i málo známých dokladů z církevní i "pohanské" literatury, ale též z papyrů, inskripcí a interpretací archeologických nálezů rekonstruuje život rané církve jako život "mezi dvěma světy", tj. světem římské pozdní antiky na jedné straně a "královstvím nebeským" na straně druhé. Úvodní část knihy představuje jednotlivá centra nejstaršího křesťanství v jejich vzájemných vztazích i ve vztazích k římskému impériu a zabývá se regionálními odlišnostmi křesťanských obcí...

    Stav: velmi dobrý

    256 stran, vazba vázaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2005
    cena:49,-
  • Nefritový drak (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Autoři » Jan Cimický

    Jan Cimický - Nefritový drak V knize Nefritový drak poznáváme Jana Cimického tentokrát jako cestovatele. Během své návštěvy Číny na podzim roku 1999 spolu s fotografem Karolem Benickým nasbíral materiál na neobyčejný cestopis, který nám představuje tuto asijskou zemi s mnohatisíciletou historií, její obyvatele i přírodní krásy očima obyčejného smrtelníka, jehož vnímavému pohledu neuniknou ani zdánlivé detaily.

    "Vždycky jsem se domníval, že obrazy strmých kopců, oblévaných vodou, jsou jen umělecká fikce. Že taková bájná krajina nemůže na světě existovat. Během cesty jsme se několikrát přesvědčili, že to je realita, a dnes už vím, že přesně taková místa v Číně jsou. A ve skutečnosti jsou ještě pohádkovější než na obraze."

    Stav: velmi dobrý

    214 stran, vazba pevnám formát: 205x125 mm, vydáno 2000
    cena:98,-
  • Psychologie budoucnosti (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Stanislav Grof

    Poznatky a poučení z moderního výzkumu vědomí

    Stanislav Grof - Psychologie budoucnosti Tento čtenářsky přístupný a ucelený přehled díla Stanislava Grofa, jednoho ze zakladatelů transpersonální psychologie, byl sestaven se záměrem, aby se s jeho prací mohla seznámit i širší veřejnost. Tato kniha nejenže sumarizuje jeho profesní dráhu a předchozí díla, ale také potvrzuje Grofův neocenitelný přínos pro moderní psychiatrii a psychologii, zejména jeho ústřední pojetí holotropního zážitku, v němž slovo holotropní znamená "směřující k celistvosti". Grof neustále poukazuje, že stávající základní předpoklady a hypotézy současné psychologie a psychiatrie si žádají radikální revizi, která se zakládá na intenzivním a systematickém zkoumání holotropních zážitků. Předkládá názor, že radikální vnitřní transformace lidstva a jeho pozvednutí na vyšší úroveň vědomí může být naší jedinou šancí do budoucna.

    Stav: velmi dobrý

    392 stran, vazba vázaná, formát: 240x170 mm, vydáno 2007
    cena:339,-
  • Příšery odnikud (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Autoři » Ivan Mackerle

    Ivan Mackerle - Příšery odnikud Kniha popisuje případy podivných zvířat a tvorů, kteří nejsou z masa a krve, ale spíše připomínají duchy a strašidla. Autor se věnuje také případům nevysvětlených paranormálních jevů a pokouší se o vysvětlení a pochopení jejich podstaty.

    Kapitola I. - Černí psi, Odporní červi, Mluvící promyka Podzemní býci a mamuti, Mořské panny, Ďábel z New Jersey, Okřídlení zabijáci, Člověk mol, Chupacabra, Ještěrčí lidé

    Kapitola II. - Jsou UFO atmosférická zvířata? Je kulový blesk inteligentní? Svítící strašidla, Strašidelné lodě, Fantomy a zjevení, Obrazy bez malíře, Hlasy ze záhrobí

    Stav: drobné vady na obálce knihy

    128 stran, vazba brožovaná, formát: 202x144 mm, vydáno 2002
    cena:89,-
  • Tajemné rytmy dějin (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Autoři » Milan Špůrek

    Milan Špůrek - Tajemné rytmy dějin Tajemné rytmy dějin je název, který hodně říká, ovšem mnohem více skrývá. V této knize předkládá autor původní a zcela novou koncepci pojetí rytmů v čase na principu umožňujícím sledovat dění analogicky na různých časových úrovních. Je to způsob fraktálního členění časové složky univerza, který nazývá zodiakální astrochronologií. Na mnoha konkrétních historických příkladech ukazuje možnosti využití své metody k získání vědomí souvislostí jevů odehrávajících se v různě vzdálené minulosti až k dnešní době, éře na přelomu zodiakálních věků. Kniha Tajemné rytmy dějin jednoznačně prokazuje poměrně šokující skutečnost: Dějiny Země, člověka, kultury a umění, dějiny astrologie, ale i další historické souvislosti vykazují zřetelné pravidelné rytmy.

    Stav: velmi dobrý / kniha je nová, má však vzadu natržený přebal v délce 1 cm

    216 stran, vazba vázaná, formát: 240x170 mm, vydáno 2006
    cena:199,-
  • Tajemství esejců (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav) / Autoři » Cay Rademacher

    Detektivní román z antického Říma

    Cay Rademacher - Tajemství esejců Řím v roce 95 n. l. Decimus Junius Juvenalis, čtyřicetiletý bohatý Říman s nadějí, že u dvora tyranskěho císaře Domiciána udělá kariéru, se probudí v arkádách Cirku Maximu. Nemá vedle sebe krasavici, s níž strávil vášnivou noc, ale muže, který je po těžkém mučení na pokraji smrti. Než se Juvenalis stačí o muže postarat, objeví se uprchlý otrok Archigenes, protloukající se životem drobnými krádežemi. Juvenalis a Archigenes nerozumějí posledním slovům, jež zamumlal umírající muž. Ten než vydechne naposledy, vtiskne jim do ruky útržek papyru s nějakým jménem. Vzápětí Juvenala a Archigena přepadne banda po zuby ozbrojených mužů. Oběma se podaří uprchnout. Zanedlouho se však urozený Říman dozví, že ozbrojení násilníci mají plnou podporu z nejvyšších míst: Jeho dům je střežen, přátelé se od něho odvracejí, na Domiciánově dvoře je nežádoucí osobou. Zůstává mu jediné východisko - najít vraha mrtvého muže.

    Stav: velmi dobrý

    280 stran, vazba vázaná, formát 135x205 mm, vydáno 2008
    cena:99,-
  • Tajemství okamžitého léčení (antikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Metoda kvantového léčení

    Frank J. Kinslow - Tajemství okamžitého léčení Během několika posledních let naučily nové svépomocné metody mnohé lidi jinému pohledu na svět. Kvantové unášení je v této oblasti nejnovější metodou. Pracuje na základě jemného dotyku, který tiše a nenápadně aktivuje autonomní nervový systém, jenž spontánně a bezprostředně navodí atmosféru, v níž může dojít k hlubokému léčivému procesu a hojení. Tato úžasná svépomocná metoda je snadno použitelná a nevyžaduje žádné předchozí znalosti - může ji používat kdokoliv. A skutečně ohromujícím je fakt, že nejen ošetřované osobě se dostane hlubokého a uklidňujícího hojení - i člověk, který kvantové unášení aplikuje, zažívá okamžitě dlouhotrvající pocit duševní pohody a blaženosti. Vyzkoušejte tuto metodu - budete překvapeni, jakou má kvantové unášení moc!

    Stav: velmi dobrý

    136 stran, vazba brožovaná, formát: 220x150 mm, vydáno 2010 (první vydání)
    cena:149,-
  • Tichý břeh světa (anktikvariát)

    Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)

    Fotografie: Hana Rysová

    Václav Cílek, Hana Rysová - Tichý břeh světa Všude kolem nás a právě teď vítězí rychlost nad pomalým pohybem a hluk přehlušuje ticho. Ale při pohledu do minulosti to není pravda. V delším časovém období zůstane z pyšné a brutální historie sediment úsměvu, klidu a jakési tíže. Jak je to možné, nevíme. Možná je svět minulosti tvořen světlem a hmota je iluzí. Pocit, že útěšně posmutnělý klid nakonec přemůže skoro všechno - komíhání, vřavu a možná i hrůzu; že leží někde u základů světa a nakonec tu zůstane. Tato kniha je o šťavnaté prázdnotě, o klidu, který je kreativní, o světě, ve kterém se tváře lidí podobají stromům a kameny prosvěcuje světlo.

    Stav: velmi dobrý

    160 stran, 100 fotografií, vazba vázaná, formát: 230x160 mm, vydáno 2005
    cena:149,-
  • Ukaž vše Str.: Antikvariát / Antikvariátní knihy (velmi dobrý stav)