Anselm Grün

Anselm Grün Anselm Grün (*1945) je německý benediktinský mnich, filozof, teolog a autor mnoha knih o duchovním životě. Narodil se v Junkershausenu, vyrůstal v Mnichově. Vystudoval filozofii, teologii a ekonomii. Je hlavním ekonomem benediktinského opatství Münsterschwarzach. Nejvíce čerpá z bohatství spirituality pouštních otců, z tradice západního mnišství i z poznatků hlubinné psychologie. Je ženatý a má dvě děti.

Napsal přes 300 knih, z nichž více než 100 bylo přeloženo do jiných jazyků. Přes 80 knih vyšlo i v českém překladu. Celkem se na celém světě prodalo přes 14 milionů výtisků.

Z vydaných knih: Hlubinně psychologický výklad Písma (1994), Zdraví jako duchovní úkol (1994), Mystika a éros (1996), O mlčení (2000), Spiritualita zdola (2002), Škola odpouštění (2002), Jak zacházet se zlým (2003), Deprese jako šance (2009), Život je teď (2010), Co živí lásku (2011), Důvěřuj sobě (2012), Nebe začíná v tobě (2013), Když se děti ptají na Boha (2013)

Odkaz: http://www.anselm-gruen.de/

Knihy autora:

 • Ukaž vše Str.: Biografie / Křesťanství / Autoři » Anselm Grün
 • Svatý Benedikt z Nursie

  Biografie / Křesťanství / Autoři » Anselm Grün

  Učitel duchovního života

  Anselm Grün - Svatý Benedikt z Nursie Mezi postavy, které nejvýrazněji ovlivnily a předurčily duchovní, kulturní i sociální tvář dnešní Evropy, patří bezesporu i otec západního mnišství, svatý Benedikt z Nursie. Benediktinské kláštery jako společenství duchovního života, místa modlitby i pohostinná útočiště pro poutníky a hosty patří neodmyslitelně ke krajině Evropy i k jejímu profilu duchovnímu. Dnešní následovník svatého Benedikta, zkušený duchovní průvodce a oblíbený autor Anselm Grün, přibližuje zakladatele svého řádu jako osobnost inspirující právě pro člověka naší doby, která v mnohém připomíná neklidnou, přelomovou epochu stěhování národů.

  128 stran, vazba vázaná, formát: 212x140 mm, vydáno 2004
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Biografie / Křesťanství / Autoři » Anselm Grün