Aleister Crowley

Aleister Crowley Aleister Crowley (1875-1947), rodným jménem Edward Alexander Crowley, byl britský okultista, filozof, básník a spisovatel. Narodil se do zámožné rodiny protestantského kazatele. Když mu bylo jedenáct let, jeho otec zemřel na rakovinu. Dospívající Crowley se pak začal projevovat značně problémově, jeho vlastní matka ho nazvala "Bestií" neboli Antikristem, označení "Velká Bestie" mu už zůstalo. Velký zájem věnoval magii a hermetismu. Nevyhýbal se drogám a provozoval i magické sexuální praktiky. Tři roky studoval na Trinity College v Oxfordu filozofii, psychologii, ekonomii a klasickou filologii. V roce 1879 se zúčastnil šachového kongresu v Berlíně.

Působil v Řádu Zlatého Úsvitu. Později přesídlil na Sicílii, kde založil Posvátné opatství thelemských mysterií. Thelema je filozofický směr vycházející z Knihy zákona, kterou mu prý v roce 1904 nadiktovala bytost jménem Aiwass. Základem nauky je věta: "Dělej, co ty chceš, ať je cele zákon." Zemřel ve věku 72 let nemocen, v psychické nepohodě a silné závislosti na drogách.

V roce 1912 vydal Crowley text nadepsaný "Popis tarotových karet". Podle tohoto popisu vytvořila po pětileté práci kompletní sadu 78 karet Frieda Harrisová (1943). Crowley ke kartám napsal knihu výkladů a pojednání o tarotu Egypťanů (1944). Crowleyho tarotové karty patří dodnes mezi nejoblíbenější.

Knihy a tarotové karty autora:

 • Ukaž vše Str.: Karty, tarot / Nakladatelství » Synergie / Věštění / Autoři » Aleister Crowley
 • Osud, sloboda a duša

  Karty, tarot / Nakladatelství » Synergie / Věštění / Autoři » Aleister Crowley / Autoři » Angeles Arrienová

  Aký je zmysel života?

  Osho - Osud, sloboda a duša Existuje duša? Ak áno, čo to je? Ako s ňou súvisí osud človeka, jeho karma? Má náš život nejaký zvláštny zmysel alebo cieľ? Toto sú jedny z najpodstatnejších otázok v živote človeka a nájsť na ne pravdivú odpoveď nie je jednoduché. Väčšinu života strávime v zajatí túžob a predstáv, ktoré skresľujú naše vnímanie reality a naše hodnoty. Dostať sa za túto ilúziu reality, uvidieť skutočnú podstatu života a pomôcť ostatným, aby ju pochopili, si vyžaduje duchovne vysoko vyspelú osobnosť, akou bol indický mystik Osho.

  152 stran, vazba brožovaná, formát: 207×145 mm, vydáno 2014
  cena:209,-
 • Tarot - Zrcadlo duše (karty + kniha)

  Karty, tarot / Nakladatelství » Synergie / Věštění / Autoři » Aleister Crowley

  Sada 78 karet, kniha a váček

  Tarot - Zrcadlo duše Thothův Tarot Aleistera Crowleyho na svých obrazech pojímá široké spektrum symbolů. Nastiňuje souvislosti mezi astrologií, numerologií a symbolikou nejrůznějších duchovních směrů. Je téměř předurčen k tomu, aby se stal zdrojem nejhlubšího poznání. Tento komplet obsahuje standardní provedení karet. V základní příručce Gerda Zieglera se dozvíte, jak Thotův Tarot používat a hlouběji pochopit. Pomůže vám při práci s kartami, jako ukazatel východiska z neřešitelných situací, při obtížném rozhodování, nebo jako průvodce na vašich vnitřních cestách. Mimo jiné obsahuje několik způsobů vykládání, podrobný popis a výklad jednotlivých karet, doplňující otázky, klíčová slova, odkazy, doporučení a afirmace ke každé kartě. Tento cenově zvýhodněný dárkový komplet je vhodný i pro začátečníky a obsahuje vše, co potřebujete, abyste mohli začít vykládat tarotové karty sobě i druhým.

  78 karet, kniha 141 stran, formát: 190x130 mm, velikost karet: 70x110 mm, vydáno 2007
  nedostupné
 • Velká kniha Crowleyho Tarotu (karty + kniha)

  Karty, tarot / Nakladatelství » Synergie / Věštění / Autoři » Aleister Crowley / Autoři » Angeles Arrienová

  Sada 78 karet a kniha / Praktické využití starověkých vizuálních symbolů

  Velká kniha Crowleyho Tarotu Tarotové symboly z pohledu psychologie a mytologie světových kultur.

  Podle Angeles Arrien nám Tarot může pomoci proniknout k moudrosti našeho nitra a nalézt odpovědi na ty nejhlubší otázky, kterými se zabýváme. Pochopíme-li skryté souvislosti, uvidíme svůj život v novém světle, jako celistvý osobní příběh, ve kterém se nic neděje náhodou a bez vyššího smyslu.

  Příručka Angeles Arrien obsahuje rozbor moderní a starověké symboliky spjaté s Tarotem, podrobný popis všech karet, souvislosti karet s duchovním zráním člověka, nové způsoby vykládání karet a návod k výpočtu tarotového horoskopu.

  78 karet, kniha 360 stran, formát: 245x180 mm, velikost karet: 96x140 mm, vydáno 2002
  nedostupné
 • Velký Thothův Tarot (karty + návod)

  Karty, tarot / Nakladatelství » Synergie / Věštění / Autoři » Aleister Crowley

  Sada 78 karet a návod z Velké knihy o Crowleyho Tarotu

  Velký Thothův Tarot Nové vydání jedinečných Tarotových karet A. Crowleyho v luxusní velikost pro podrobné studium i těch nejjemnějších detailů, nyní s návodem uznávané antropoložky Angeles Arrien.

  Thothův Tarot na svých obrazech pojímá široké spektrum symbolů. Nastiňuje souvislosti mezi astrologií, numerologií a symbolikou nejrůznějších duchovních směrů. Je téměř předurčen k tomu, aby se stal zdrojem hlubšího poznání. Lady Frieda Harris ztvárnila sérii 78 obrazů podle náčrtů a pokynů známého okultisty Aleistera Crowleyho (1875-1947). Místo několika plánovaných měsíců tomuto významnému dílu věnovala pět let svého života. Tento balíček obsahuje 78 karet a návod převzatý z Velké knihy o Crowleyho Tarotu.

  78 karet, formát: 150x100 mm, velikost karet: 95x140 mm, vydáno 2007
  nedostupné
 • Ukaž vše Str.: Karty, tarot / Nakladatelství » Synergie / Věštění / Autoři » Aleister Crowley