Cesta ke štěstí ve strastiplném světě

Buddhismus / Nakladatelství » BETA / Autoři » Dalajlama / Tibet / Šťastný život

nedostupné
titul je vyprodaný
J. S. Dalajlama - Cesta ke štěstí ve strastiplném světě V knize Cesta ke štěstí ve strastiplném světě máme možnost seznámit se s tím, jak nahlíží současný představitel buddhistických tradic Jeho Svatost Dalajlama na jednu z nejnaléhavějších otázek současné doby: Jak můžeme doufat, že nalezneme štěstí a smysl života, když se moderní svět zdá být tak neštastným místem? Tento muž po celý život nesmírně trpěl, a přesto vypadá neustále usměvavý a vyrovnaný. Jak to dělá?

Dr. Howard C.Cutler nás v sérii rozhovorů provází Dalajlamovou filozofií, jeho spiritualitou a neobyčejnou moudrostí, jež mu umožňují dosáhnout duševního klidu a vyrovnat se s životními útrapami. Zároveň dokládá, jak moderní psychologie v mnoha případech dochází k analogickým závěrům potvrzujícím tradiční pohled, eventuálně vysvětlujícím jeho efektivitu.

Oba autoři společně zkoumají kořeny mnoha problémů, jimž musí člověka svět na prahu 21. století čelit, a ukazují, jak lze k těmto mnohdy velmi stresujícím záležitostem přistupovat způsbem, který zmírní naše útrapy a pomůže nám při našem osobním pátrání po štěstí.

Vyprávěním příběhů, pomocí meditací, výkladu tradic a do hloubky jdoucích úvah nás Dalajlama učí identifikovat kulturní vlivy a způsoby myšlení bránící osobnímu štěstí a získat k životu přístup právě tak realistický jako optimistický, aby potíže, kterým osobně čelíme, i strasti, které prožívají druzí, měly svůj smysl.

264 stran, vazba vázaná, formát: 235x150 mm, vydáno 2010